Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » GU10 foglalattal max milyen...

GU10 foglalattal max milyen lumen érték érhető el izzónként?

Figyelt kérdés

Ami tervezek venni, abba 6db GU10-es fér, de amit én találtam az max 700 lument tud. Egy ilyen csillár, akkor tudna összesen 6x700= 4.200 lument. Szerintem ez kevés lesz kb 30m^2-re, viszont lehet, hogy 2 ilyen csillár 8.400 lumen talán már túlzás volna.

Jobb volna, ha találnék erősebb izzót, egy csillárt raknék fel, mondjuk darabonként 1000 lument adó GU10-esekkel, az már 6.000 lumen és az elégnek is tűnik.


Mit gondoltok? Bármilyen véleményt szívesen vennék, még képelékeny az egész. LEhet, hogy érdemes volna plafonba tett építette világításokkal is operálni, nem csak csillárokkal.


Nagyon köszönöm!!



2019. jan. 14. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ma már izzólámpás rendszert kiépíteni.

LED-lámpa kell.

2019. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amiről én beszélek az led
2019. jan. 14. 11:29
 3/8 A kérdező kommentje:
gu10 foglalatos led és ilyen csillárt (de csak példa képpen): [link]
2019. jan. 14. 11:32
 4/8 repulo ***** válasza:

Spot lámpákkal elég nehéz lesz egyenletes fényt csinálni a szobába, lesznek vakítóan fényes, és majdnem teljesen sötét foltok.

Nálam 12nm-es szobában 9 db plafonba épített spot van, egy 4 és egy 5-ös klaszterbe kötve. Az 5 db régebbi 4 Watt körüli hangulatvilágításra képes kb, tévézni pont jó.

A 4-es csoport új 7 Wattos már alulról súrolja a bántó fényerőt.

2019. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"amiről én beszélek az led"


Akkor miért nem azt írtad?

Tudtam egyébként, szakmabeliként ennyivel nem lehet megvezetni, szándékosan szóltam csak a butaság ellen és még van tovább is:

LED nagybetű! (Rövidítés.)

2019. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 repulo ***** válasza:
Ja és a lumen, amit kérdeztél, nálam a 7 Wattos 500 lm, most néztem 9 Wattost 810 lm.
2019. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A mennyezetbe épített világítás itt nem szenvedne hátrányt a nagy belmagasság miatt?


A csilláros opciónál nem jelentene az megoldást, hogy a fehér falról visszaverődik az odavetülő fény?


Nehéz a döntés a LED-panel és csilláros megoldások között...

2019. jan. 14. 15:35
 8/8 repulo ***** válasza:
120° körül van a szórása, ilyen nagy fénytölcséreket csinál. Nem tudom a fal mennyire derítené.
2019. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!