Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ár/érték arányú taktikai...

"Lili" kérdése:

Jó ár/érték arányú taktikai lámpát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Hagyományos AA/AAA elemmel működjön, és állítható, változtatható fényereje legyen, viszonylag magas lumen számmal. Több év garanciával. Nincs időm nagyon beleásni magamat, a férjemnek szeretném ajándékba, ezért nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!!!

2014. szept. 22. 12:49
 1/9 kovpet ***** válasza:
Milyen felhasználásra kell és milyen árkategóriában?
2014. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aikiboxer ***** válasza:

Nekem ilyen van. Kicsi lámpa, de olyan iszonyat fényereje van, hogy kiégeti a falat. :)) Ilyet nem kapsz itthon, amúgy egy olcsó darab. A kivitelezése is nagyon király.


[link]

2014. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kovpet ***** válasza:

Feltétel volt, hogy AA/AAA-val menjen :)


Azért is kérdeztem rá az árra meg a felhasználásra, mert kb millió fajta van, valami támpont jó lenne. Pl ez a 350lm. Kis lámpának bika, de azért elérhető ennek a tízszerese is fényerőben. Nekem ennél van kisebb is, az is bika a méretéhez képest (kb 200lm, de ha rámarkolok, nem látszik ki a tenyeremből olyan kicsi), szeretem, de azért ha mondjuk határőr lennék, akkor nem azzal mennék dolgozni, az teljesen biztos :)

2014. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aikiboxer ***** válasza:

Azt lenne jó tudni, hogy a "taktikai" szó alatt mit ért a hölgy. Csak úgy egyszerűen jól hangzik? Vagy amivel verekedni lehet. Mert a "tactical flashlight" olyan eszközt takar, amivel lehet verekedni is.


Egyébként mint férfi mondom, hogy szerintem a zseblámpa nem egy elegáns ajándék egy férfinak. Ha mindenképpen taktikai bigyót szeretne a hölgy, akkor inkább kést vennék, annak ellenére, hogy azt nem illik.

2014. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

Nem feltétlenül azért taktikai.


Wiki szerint: A tactical light is a flashlight used in conjunction with a firearm to aid low light target identification, allowing the marksman to simultaneously aim and illuminate the target.


De szerintem rámondják akármire ami világít, mert így jobban el lehet adni.


Én úgy értelmezném a fogalmat, hogy kicsi, erős és masszív, megbízható lámpa.

2014. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 aikiboxer ***** válasza:

Persze, taktikai == "rendőrségi" és azért hívják így, mert ezzel el lehet adni. :D


De amúgy ha megnézed a ColdSteel eszközeit (tactical pen stb.) akkor azért nevezi a ColdSteel taktikainak a tollat, ásót stb. mert fegyvernek lehet használni.


Amúgy a "tactical knife" is valami olyasmit jelent, hogy "túlélő kés", azaz a kés annyira megbízható, hogy túlélsz a segítségével, esetleg rosszabb esetben a kés túlél téged. :D


Na jó mindegy a lényeg hogy a hölgy egy dögös zseblámpát szeretne. :)

2014. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Taktikai" alatt olyasmire gondoltam, hogy "minőségi", "strapabíró". Pl. nem megy tönkre, ha esőben használjuk, beleesik egy pocsolyába, vagy bukfencezik egyet a betonon, és még mindig lámpa. Jó volna olyan is, ami közelharcban is jó, de azok góliát elemesek általában, és olyat nem szeretne az uram:) Amúgy igazi túlélő, kést azért nem kap, mert azon már túl vagyunk:) Szóval nem határőrködni kellene, általános otthoni használatra, ha elmegy az áram, csirke tolvaj nyomába eredni, ilyesmi. És ha a kislányom véletlenül bekapcsolja, ne vakuljon meg rögtön, ezért kéne állítható fényerejű. Amúgy aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat, a "hölgy" jól mulatott:)
2014. szept. 24. 12:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, az ár lemaradt: 5-10 000 Ft közötti lenne az ideális.
2014. szept. 24. 12:25
 9/9 kovpet ***** válasza:

5-10 ezer az kínaira bőven elég, még sok is (Kínából rendelve). Márkásra a hazai piacon sajnos nem elég.

Nekem van ilyen is meg olyan is, a kínai is elég jó, tehát szerintem nem kell félni azt megvenni. Persze ha van egy hónapod, amíg ide ér.


Magyar webshop:

hidegfem.eu/products.php?t=302

(ez most a taktikai kategória, de van más lámpás kategória is, azokat is mazsolázd végig szerintem).


Az alin is nézz körbe, ott 2 ezerért free shippinggel is tudsz megfelelőt venni.

pl:

aliexpress.com/item/UltraFire-E17-CREE-XM-L-T6-2000Lumens-High-Power-Torch-Zoomable-LED-Flashlight-Torch-light-For/1623514813.html


Ez egy 20 másodperces keresés eredménye, tehát azért nézz jobban körbe (és el ne hidd a 2000 lument :) )

2014. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!