Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen karórát válasszak? És...

Milyen karórát válasszak? És még pár kérdés karórákkal kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Igaziból soha nem volt karórám, ezért most szeretnék egyet, nem szeretnék nagyon sokat rászánni ilyen 10-20 ezer között nézelődtem. Nagyon kezdő vagyok ezért bármilyen tipp tanács jöhet és bocsi a sok kérdésért előre is :D

Az a helyzet az én csuklóm nagyon kicsi, olyan 15 cm :/ Szóval ha fémszíjast akarok akkor azt meg kell csináltatni ékszerésszel. (Ez egyébként drága? Az hallottam nem lehet sokat levenni belőle csak pár centit. Melyik a jobb a bőr vagy a fém szíj?)


Ez az óra már majdnem tökéletes csak nem tetszik a csatja. Ez ilyen békás de nem olyan amit két oldalt le kell nyomni és csak utána old fel. Hanem semmi csak pattintós és ebben nem bízok! Nem tetszik. Viszont a számlapja és a mutatók is szépek szerintem. A fekete is tetszik és még ezek a dizájnos csíkok is. Viszont lehet kicsit nagy szám lapu a kis kezemre :/ 48mm néztem de ezt így lehetetlen megállapítani. Mindenképpen el fogok menni a boltba (vagy valamelyikbe nem feltétlen ebbe) mert fel akarom próbálni meg megnézni (Ugye ilyenre van lehetőség nem? Ott amúgy kézre is állítanák? Pénzbe kerül?)

[link]

Meg ezt a fluoreszkáló mutatót nem tudom megéri-e vagy csak parasztfakítás. Meddig világít? 1 óráig? Kétlem nagyon tartós lenne...

Egyébként nagyon szívesen venném ha tudnátok valamilyen karórát ajánlani nekem mert én már annyit láttam és valahogy egyik sem az a tökéletes...

A szempontokat nagyjából tudjátok, igaziból azt nézem és az kell rajta legyen egy órán: Dátum és minden szám 1-12 ig! lehetőleg ilyen szépen pöttyözött vonalazott a számok között! És igaziból ennyi :D Előny ha fekete. De fehérből is vannak szépek... Valamennyire legyen márkás, nyilván legyen megbízható is és ne romoljon el, legyen rá garancia stb. Csak a szokásos és alapvető dolgok.

Esetleg tippeket meg tanácsokat is szívesen fogadok. Akár milyen kéne vennem a kis kezemre vagy aki hasonló helyzetben van ilyesmi. Köszi szépen ha szántok rám egy kevés időt és segítetek!

További szép napot nektek!

18/F



2019. márc. 15. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Megpróbálom kimazsolázni a szófosásból az értelmes kérdéseket.


"Az a helyzet az én csuklóm nagyon kicsi, olyan 15 cm :/ Szóval ha fémszíjast akarok akkor azt meg kell csináltatni ékszerésszel."

Teljesen mindegy, hogy kicsi vagy sem a csuklód, biztos vagyok benne, hogy 10-ből 9-szer állítani kell egy új óra fémszíján (hiszen nyilván túlméretezik őket, mert kivenni lehet egyszerűen, újat berakni nem annyira).


"Ez egyébként drága? Az hallottam nem lehet sokat levenni belőle csak pár centit."

Nem drága, 500-1000 forint szokott lenni, de el tudom képzelni, hogy ha ott a boltban veszed az órát, akkor ingyen a kezedre állítják.


"Melyik a jobb a bőr vagy a fém szíj?"

Egyik sem jobb, mint a másik. Más.

A bőr előnye, hogy nem kell a szíjat ékszerésszel állítgatni, csak a megfelelő méretre csatolod. A bőrszíj viszont elöregszik és néhány évente (a használat gyakoriságától függően) cserélni kell.


"Ez az óra már majdnem tökéletes csak nem tetszik a csatja. Ez ilyen békás de nem olyan amit két oldalt le kell nyomni és csak utána old fel. Hanem semmi csak pattintós és ebben nem bízok! Nem tetszik."

Nem hiszem, hogy bármi probléma lenne a csatjával, a Casio nem gyárt túlzottan gagyi dolgokat, persze tény, hogy ez az árkategória eléggé a karórák legaljára elég csak.


"Viszont lehet kicsit nagy szám lapu a kis kezemre :/ 48mm néztem de ezt így lehetetlen megállapítani. Mindenképpen el fogok menni a boltba (vagy valamelyikbe nem feltétlen ebbe) mert fel akarom próbálni meg megnézni"

Mindenképpen érdemes felpróbálni egy pár órát, mert a méret valóban fontos. Nagyon rosszul tud kinézni nagy óra kis csuklón, de kis óra nagy csuklón is.


"Meg ezt a fluoreszkáló mutatót nem tudom megéri-e vagy csak parasztfakítás. Meddig világít? 1 óráig? Kétlem nagyon tartós lenne..."

Nem hinném, hogy 1 óráig világít, nem sok értelme lenne, valószínűleg kibír egy 8 órás éjszakát.


"Egyébként nagyon szívesen venném ha tudnátok valamilyen karórát ajánlani nekem mert én már annyit láttam és valahogy egyik sem az a tökéletes..."

Nincs értelme órákat ajánlgatni, mert mindenkinek más tetszik és több ezer karóra létezik. A Casio márka mindenesetre szerintem jó irány. Nekem a Lorus órák tetszenek még alacsonyabb árkategóriában.


"Valamennyire legyen márkás, nyilván legyen megbízható is és ne romoljon el, legyen rá garancia stb. Csak a szokásos és alapvető dolgok."

Garancia nyilván minden új órára van (hacsaknem a kínai piacon veszed). Elromlani meg bármi elromolhat, pont ezért van a garancia. De ha fontos a megbízhatóság, akkor érdemesebb a nagy múlttal rendelkező óramárkák között nézelődni (Casio, Seiko, Timex, stb) és kerülni az inkább divatmárkákat (Daniel Wellington, Armani, Tommy Hilfiger, stb)

2019. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet az én csuklóm nagyon kicsi, olyan 15 cm :/ Szóval ha fémszíjast akarok akkor azt meg kell csináltatni ékszerésszel. (Ez egyébként drága?)

- Ha valós boltban veszed, akkor általában meg is csinálják, webáruháznál neked kell megoldani: a szemek kiszedése az ingyenes és a nemdrága között várható.



Az hallottam nem lehet sokat levenni belőle csak pár centit.

- És az miért nem elég? Nem lehetsz pálcikaember.



Melyik a jobb a bőr vagy a fém szíj?

- Egyik sem "jobb", erre nincs válasz. A bőr élettartam véges, de sokan szeretik, mert hagyományosabb A fémszíj nyilávn sokáig jó marad, cserébe megvan a sajátos viselési dinamikája.



Meg ezt a fluoreszkáló mutatót nem tudom megéri-e vagy csak parasztfakítás. Meddig világít? 1 óráig? Kétlem nagyon tartós lenne...

- Keveset világít, nyugi, ebben az árkategóriában egy óra alatt lesz :)



Esetleg tippeket meg tanácsokat is szívesen fogadok. Akár milyen kéne vennem a kis kezemre vagy aki hasonló helyzetben van ilyesmi. Köszi szépen ha szántok rám egy kevés időt és segítetek!

- 10-20 ezerért csak Casio jön szóba, de tisztességes márka, az olcsó órái is jók. Itt szűrhetsz elég sok feltétel szerint:

[link]

2019. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked a tartalmas és a sok kérdéseimre a részletes választ :)

Igazán hasznos volt és most már kicsit jobban képben vagyok karóra téren :)

2019. márc. 15. 18:40
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 neked is köszönöm szépen a válaszodat. A fluoreszkálósban eléggé eltér a véleményetek. Ez utána kéne néznem, hogy is van ez...

"A fémszíj nyilávn sokáig jó marad, cserébe megvan a sajátos viselési dinamikája." Miféle dinamikája van? Ezt hogy érted?

15 cm, nézd meg mekkora, szerintem elég pálcika xd

Az oldalt meg most megnézem és böngészgetek tovább :)

2019. márc. 15. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Seiko vagy Orient,természetesen automatát.
2019. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fémszíjnak jelentős tömege van egy vászon vagy bőrszíj mellett, így értem, és az egyszerűbbek hajlamosan a zörgésre is.


Az utolsó válaszoló meg nyilván örömmel elmagyarázza, hogy milyen Orient vagy Seiko automatát javasol 10-20 ezerért és azt is részletezi, milyen hátrányai vannak egy automatának a kvarc mellett.

2019. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelentsétek minél többen #5-t, nem is értem miért nincs még a 29%-val kitiltva.
2019. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!