Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van itt olyan hozzáértő aki...

Van itt olyan hozzáértő aki mondana véleményt a termékfotóimról?

Figyelt kérdés

Már megvan az OKJ, termékfotózással szeretnék majd foglalkozni, de még nem állok rá készen.


1 termékről 2 különböző stílusú fénykép, milyen messze vagyok attól, hogy ezekért a képekért el lehessen kérni pénzt?



1. [link]


2. [link]



2020. febr. 13. 22:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

az ingyen munka ajánlat mindig működik, mert ingyen biztosan lesz megrendelőd. ingyen az se zavar sok megrendelőt, hogy vacak, amit csinálsz. ha elég ügyes vagy, akkor nem csak kigolyózol egy pénzért dolgozó fotóst az állásából az ingyen munkáddal, de akár egy életre le is szoktathatod őket róla, hogy fizetni akarjanak a fotózásért bárkinek. azzal meg, hogy jönnek-mennek az alkalmazottaik más cégekhez, terjesztik is a jó szokást, hogy lehet találni ingyen fotóst, minek fizetni érte...


azon még agyalj egy kicsit, hogy az ingyen munkából megélni hogyan fogsz, mert akinek ingyen kezdesz dolgozni, az később se fog fizetni ugyanazért, amit ingyen megkap. főleg ha elégedett volt a munkáddal. ha nem is egyszerűbb, de sokkal olcsóbb másik ingyen bohócot keresni helyetted - kínálat pedig akad bőven, amit te magad igazolsz nekik azzal, hogy te is ingyen jelentkeztél.


a fotózás mellett nem árt a gazdaságtant, vállalkozási ismereteket is megtanulni, hogy ne ennyi legyen az üzleti modelled, hogy majd ingyen dolgozol...

2020. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
13 inches 2012 Macbook Pro-t használok, nincsen még rendes monitorom.
2020. febr. 14. 13:40
 13/25 A kérdező kommentje:
Te félreértetted amit írtam, én arra utaltam, hogy így próbálok kezdetben ügyfeleket szerezni, ha már lesznek, utána pénzért fogok dolgozni.
2020. febr. 14. 13:45
 14/25 anonim ***** válasza:
ez így leírva tök jól hangzik, csak a működőképessége megkérdőjelezhető. szerintem olvasd újra, hogy mit írtam!
2020. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ismétlem: tök mindegy, mit használsz. Engem nem érdekel, a megrendelőt sem.

Ennek megfelelően nem kell magyarázkodnod.

Rosszul van a monitor beállítva, állítsd be rendesen. Anélkül nem tudsz jól dolgozni.

2020. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a Black level és a White saturation alatti képeket vedd alapul. A fekete esetén az 1, fehér esetén a 254 még nem gáz, ha nem látható. A 2 ill. 253 már egyértelműen és tisztán látható kell hogy legyen.

Ha fotókkal, képekkel, grafikával foglalkozol, a legelső, legalapvetőbb dolog, hogy beállítod a monitorodat. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni.

És utána jöhet a color space, de abba már ne menjünk bele...

2020. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
A feketénél az első 5 egyáltalán nem látszik, a 6 os már nagyon halványan látszik. Fehérnél 252, 253, 254 egyáltalán nem látszik, de ha megdöntöm a laptop kijelzőjét, akkor mindegyik látszik.
2020. febr. 14. 20:31
 18/25 anonim ***** válasza:

Nekem egy 40 collos TV itt a monitor, noha Vestel gyártmány, de LG LCD-vel szerelt és kiváló a képminősége.

Csak az egyik képed szarabb rajta, mint a másik.

Van egy (pár) régi digitális fényképezőgépem, ami jobb képeket csinál szerintem.

2020. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"A feketénél az első 5 egyáltalán nem látszik"

Pontosan ezért lett olyan a retusálásod, amilyen. Nálad még feketének néz ki az, ami egy jól beállított monitoron már szürke.

2020. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Csak az egyik képed szarabb rajta, mint a másik."

Ezt esetleg kifejtenéd bővebben?

2020. febr. 14. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!