Milyen objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Nikon D3500 + AF-P 18-55mm VR fényképezőgépet, és szeretnék objektívet vásárolni a következő ötletre.

Ember(élőlény a cél, ezt akarom kihozni a térből. Szerintetek ezt milyen objektívval tudnám elérni? Válaszotokat köszönöm.



2020. ápr. 28. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kihozni a térből? Ezt hogy kell érteni? A háttér legyen elmosott, az alany pedig éles? Akkor portré objektív kell, 85mm-es tág rekesszel. Vagy pedig 50mm, de inkább 85.
2020. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is alacsony mélységélesség a cél.

Ilyenkor az F értéket kell nézni. Minél alacsonyabb, annál jobban szét lehet mosni a nem fókuszba eső részeket.


Viszont figyelni kell arra is, hogy az olcsó lencsének híg a leve. Torzít, homályos, fakó, furcsa „bokeh” effektust csinál, és a többi kellemetlen meglepetés. Szerencsére neten kismillió teszt és fotó van kb az összes létező objektívről, így nem annyira nehéz a választás.


Ahogy mondja első is, ezek a fix objektíveknél vannak. Ugyanakkora F értéknél a 85 millisnél nagyobb az elmosódás, de távolabb is kell állnod, mint az 50 millissel. De nyilván ezek fotós alaptudás dolgai. Tudnod kell. Meg kell tanulni... Addig nem érdemes nézni másik objektívet.

Azt javasolnám, hogy olvasgass neten, játszadozz az új géppel, informálódj! És ha már szak.ailag felkészültél egy komolyabb kiegészítőre, akkor lesz érdemes beruházni.


Jaa, meg ezek az Obik már gyakran manuálfókuszosak is. Egy bizonyos szintnél már csak így lehet tartani az olcsóságot, ha minden kényelmi funkciót kidobunk a minőségi lencsékért.

Szóval kell a kompromisszumkészség rendesen.

2020. ápr. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Háttérelmosást csinálhatsz utólag is, nem sokba tart.
2020. ápr. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen távolságból? Hol? Mennyi embert. Valószínű egy fix 50 mm-es, nagy maximális rekeszű obira van szükséged, már ha portrézásra gondolsz.
2020. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50mm-es, hát nem tudom, nekem van egy 50mm-es 1.8-as rekeszű obim, de elég közel kell menni az alanyhoz, hogy normálisan mossa a hátteret. Persze nem tudom pontosan, hogy az valóban 50mm-esként viselkedik, vagy megkell szoroznom 1,6-tal, aps-c szenzorról van szó. Ha utána olvasok van ahol azt írják, hogy már van kifejezetten aps-c mérethez gyártott objektív, valahol meg azt írják, hogy meg kell szorozni, 1,6-tal. Egyébként sony a6000 a váz az obj. pedig sony sel 50mm f1,8 oss, azért írtam le, hogy hátha valaki jártasabban ebben és tud felvilágositást adni, hogy azt kell e szorozni, vagy nem.
2020. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is lehet igaz, hogy egy aps-c-nek nem lesz olyan hátter mosása, mint egy fullframe-nek. Na mindegy, vannak programok, melyekkel meglehet ezt oldani :)
2020. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5:

Obiknál általában a valódi mm-t adják meg, tehát egy Canon ef 50 mm 1.8/f objektív az 1.6-os crop rate-el számítva 80 mm-es FF-nek felel meg. Ugyanilyen obi Nikon APS-C-nél 1.5-ös crop rate-el számolva 75 mm-nek. Szvsz ez nagyjából optimális távolság portréra, az elmosás meg függ a háttér távolságától is, bár én azt gondolom, nem a jó portré ismérve a felismerhetetlenségig elmosódott háttér.

2020. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ 7-es!
2020. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy fal előtt, 2 méterről szeretnék fotózni. Messzi fotózások, 10-15 méterből házakat, régi elhagyatott épületeket. Ezekre a célokra van egy konkrét objektív?
2020. ápr. 29. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:

erről nézegetnék teszteket:


[link]

2020. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!