Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Igaz hogy egy akkumulátoros...

Igaz hogy egy akkumulátoros készuléket -akár kamera akár mobil akár laptop, stb. nem szabad addig használni amig lekapcsol, hanem addig kell amig piros zonába nem kerul, vagy ha nem szines a zona amig negyedéig legalább még fel van töltve?

Figyelt kérdés
Máskép az akku élettartama drámaian lecsökken?
2020. máj. 22. 09:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elvileg nem történhetne ilyen. Szerencsére egy év gari van az akksira is, szóval csere.


Igaz, hogy nem egészséges neki, de a „drámaian csökken”-től nagyon messze vagyunk. Inkább olyasmit képzelj el, hogy 5 év helyett már 4 év alatt jelentősen veszít a kapacitásából.

2020. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg, egymásnak ellentmondó információ kering ezzel kapcsolatban, még amúgy hiteles személyektől is.

Olvastam én már olyat, hogy egyenesen káros 100%-ra feltölteni, és teljesen lemeríteni. Hallottam olyat is, hogy kifejezetten káros, ha nem meríted le teljesen, és nem töltöd fel 100%-ra. Ezeknek minden válfaját hallottam már, nem ritkán műszaki területen mozgó emberektől.

Ami az én tapasztalatom: vettem, még 2008-ban egy notebookot. Baromira nem foglalkoztam vele, hogy hány %-on áll, amikor tudtam, hogy szükség elsz a nagy kraftra, akkor mindig feltöltöttem. De volt, hogy csak keveset töltöttem, amikor pl. vonaton az ottani áramot használtam. Az üzemidő legnagyobb részében hálózatról használtam.

10 év elteltével az akku üzemideje az eredeti idő fele volt.

A munkahelyi netbookok aksija meg 5 év után már teljesen használhatatlan volt.

Én ezt betudom annak, hogy ez sokkal inkább minőség- mintsem technikafüggő dolog. Igen, a NiCD és NiMH akkuknál még vigyázni kellett, de ami azokra igaz, az nem biztos, hogy a következő generációra is igaz lesz. :)

Mellesleg: én eleve úgy voltam vele, hogy ha megpusztul az akku, akkor veszek újat. Nem azért veszek hordozható eszközt, hogy egy újabb kötöttséget kapjak a nyakamba. (Mondjuk ha nem cserélhető az akku, akkor ez a hozzáállás nem járható...)

2020. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

jellemzően az épp rögzítés alatt lévő videó vagy kép megy tönkre.

a kép talán megússza, mert azt elég gyorsan a kártyára tudja írni a gép

de egy hoszabb videó esetén valszeg megsérül a fájl.


oylan ez mint amikor másolsz a pendrive gépről és csak simán kihúzod.

2020. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!