Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Akik régebb óta tudnak ilyen...

Akik régebb óta tudnak ilyen lehetőséget választani mit kezdenek a raw fileokkal?

Figyelt kérdés
2020. nov. 9. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csak raw-ba fotózom. Lightroommal fényelek, és úgy archiválom az egészet. Mondjuk én hobby fotós vagyok csak. De van már pár diszkem tele fotóval.
2020. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy mit kezdek a raw fájlokkal?

Nem értem a kérdést.

Azok a fényképek. Utómunka, aztán megy az ügyfélnek.

2020. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
feldolgozom, a nagyon rosszakat kitörlöm, az eredeti rawokat meg eltárolom.
2020. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem pár napja van olyan telefonom, ami ilyen formátumban is tud fotózni, ezért nekem ez új.
2020. nov. 9. 17:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról közelíted meg a kérdést.

Azt kéne első körben megkérdezned, alapvetően önmagadtól, van-e szükséged a raw formátumra.

Ha nincs, akkor tökmindegy, mi mit csinálunk vele.

Ha meg igen, akkor nyilván azt is tudod, miért.

Miután - a kérdésedből adódóan - nyilvánvaló, hogy fogalmad nincs, mi is az a raw formátum és mi az előnye, talán inkább ennek kéne utánajárnod. Ez ugyanis bír számodra jelentőséggel, ellentétben azzal, hogy én, vagy a többiek mihez kezdenek vele.

2020. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit jelent a téma. Amik fontosak, azt meg kéne tartani, mert 10 év múlva sokkal jobb feldogozók lesznek, mint most. Kár lenne a lehetőséget kiszórni az ablakon. Ez persze tárhelyet jelent még ma is, hiszen sokkal nagyobbak, ráadásul több példányban kéne, de akinek ez fáj, az dobja ki, miután ízlésének megfelelően kidolgozva mentett egy jpg-t belőle. Esetleg még a jpg-t is lekicsinyítheti, meg a minőségét leveheti 94 %-ről 49-re. :)
2020. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

"Azok a fényképek. Utómunka, aztán megy az ügyfélnek."


Kövezzetek meg, de én másknént tudom.

A RAW egy nyers fájl amit megfelelő szovtver (pl Lightroom) segítségével "előhívunk" és "utómunkázunk". Majd szintén a szoftver segítségével exportáljuk jpg-be vagy egyéb képformátumba, esetleg nyomtatjuk ki. Na az lesz a fénykép.

2020. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván nem az eredeti raw-t kapja meg. :)

De attól még a raw "A fénykép", és a jpeg, ami a kliensnek megy, az... nos, az is.

Van még valami, amibe belekötnél?

2020. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez jó, mikor egy beszélgetés céljára létrehozott felülten a megszólalást belekötésnek értékelik. Miközben még igaza is van. A RAW sehol sincs képileg, ami az ember által élvezhető látványt illeti.
2020. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

No akkor beszélgessünk!

"mikor egy beszélgetés céljára létrehozott felülten"

Ez NEM egy beszélgetés céljára létrehozott felület.


"a megszólalást belekötésnek értékelik"

Én úgy gondolom - de javítsatok ki, ha tévedek -, hogy elég egyértelmű volt a hozzászólásom. Bár jogos nyilván, lehet úgy is értelmezni, hogy a raw megy az ügyfélnek, de szerintem aki egy kicsit és értelmesebb mint egy cipősdoboz, annak világos, hogy az utómunka eredménye megy az ügyfélnek, nem maga a nyers fájl. Eléggé kákán csomót keresés fílingje van ezen rugózni.


"Miközben még igaza is van. A RAW sehol sincs képileg, ami az ember által élvezhető látványt illeti."

És ki mondta, hogy van? Most ilyen légből kapott dolgokat fogsz kitalálni és a számba adni? Átsiklottál a hozzászólásomban az "utómunka" kifejezésen vagy szándékosan hagyod ki, hogy tudj kötözködni?

2020. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!