Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Akik régebb óta tudnak ilyen...

Akik régebb óta tudnak ilyen lehetőséget választani mit kezdenek a raw fileokkal?

Figyelt kérdés
2020. nov. 9. 15:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A fene akar belekötni bármibe is.

Felőlem hívhatod a RAW-ot fényképnek, ahogy a negatív filmtekercs kockáit is.

2020. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Régóta foglalkoztat engem is a kérdés. Már nagyon keveset fényképezek és azt is már csak mobillal (nem a közösségi médiának készítem a képeket, hanem magamnak, a családomnak). Nekem már épp megfelelő a mobilok nyújtotta minőség (mondjuk nem is alsó kategóriás telefonokról van szó). Be van állítva a RAW és Lightroomal szoktam utókezelni a képeket. Mindig azon gondolkodtam, hogy hogyan kezeljem a RAW-okat, de most olvastam itt egy jó elméletet. A RAW-ra mint a régi negatívokra kell tekinteni, a Lightroomra mint előhívóra és a JPG-kre mint az előhívott képekre. Akkor a RAWokat is el tudom eszerint tárolni a NAS-on, mint "Negatívok".

Már csak a jó módszert kell kitalálni, hogy a sokezer család által készített képből csak az maradjon meg mind RAW-ban, mind JPG-ben, amire tényleg szükség van. Na még ezt kell kitalálni.

2020. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Bár jogos nyilván, lehet úgy is értelmezni, hogy a raw megy az ügyfélnek, de szerintem aki egy kicsit és értelmesebb mint egy cipősdoboz, annak világos, hogy az utómunka eredménye megy az ügyfélnek, nem maga a nyers fájl. Eléggé kákán csomót keresés fílingje van ezen rugózni."

Valahol olvastam azt a kifejezést, hogy kétségbeesett indázó magyarázkodás. :D


"És ki mondta, hogy van?" Hát te. Ott, la: "a raw "A fénykép" "

2020. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Már csak a jó módszert kell kitalálni, hogy a sokezer család által készített képből csak az maradjon meg mind RAW-ban, mind JPG-ben, amire tényleg szükség van. Na még ezt kell kitalálni."

Erre a legjobb módszer a szelektálás és a DEL gomb erőteljes nyomogatása. Komolyan. Teljesen felesleges ugyanabból a képből tizenhatot megtartani, ahol csak annyi a különbség, hogy tíz képen mindig más pislog, és haton pedig egyszerre többen is. Ki kell választani egyet, a többi kuka.

Ha rég óta fotózol, akkor végig tudod gondolni, hogy a meglévő többezer képből hányat vettél eddig elő utólag, hánynak a megőrzésére van ténylegesen szükség. Ha ez a szám meglepően alacsony, akkor bizony neki kell ugrani a gyűjteménynek és szelektálni. Maradjon kevés de jó kép. A duplikátumokat, a hasonlóakat, az érdekteleneket, az unalmasakat mind-mind bátran törölheted. Ha még te sem vagy rájuk kíváncsi, akkor senki nem lesz. Maradjon minden eseményről, minden nyaralásról pár kép. Nem kell több tucat.

És csak a raw. Lightroomban megtartod az utómunkát, egyszer kiexportálod, feltolod facsére, elküldöd a rokonoknak, aztán a jpg-t is lehet törölni. Minek azt még pluszban megőrizni, mikor bármikor újra ki tudod exportálni, ha esetleg valakinek kéne? Úgysem kell.

2020. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!