Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 2000D autofókusz és...

Canon EOS 2000D autofókusz és korlátlan videózás lehetésges?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van:

1. A fent említett eszközzel lehet videózás közben autofókuszálást bekapcsolni? Mindenki akinek eddig mutattam a gépet, vagy beszéltem róla vele meg van győződve, hogy videózás közben tud autofókuszt a gép, ám a beállítások között ilyen opció nincsen (az optika rajta az amit "gyárilag" adtak hozzá, 18-55mm).

2. Videó módban elvileg 30 percet kellene tudni egy huzamban felvenni, ezt írja is. A gyakorlatban ez nem történik meg, akármekkora Class 10-es SD kártyát tettem bele, 12p a plafon, amit felvesz, utána automatikusan leáll, erre sem tudom, van-e beállítás. A kézikönyvet már csomószor átforgattam, de ezekre a kérdésekre nem kaptam választ belőle.



2020. dec. 26. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

1:) Nem. A fókuszt a trigger (exponáló gomb) félig lenyomásával állíthatod be a felvétel megkezdését megelőzően.

2.) A menüben látható a beállításoknál hogy mekkora az aktuálisan engedélyezett hossz.

Ha 12 percet látsz, azt jelenti, hogy abban a felbontásban/minőségben/formátumban ez az engedélyezett.

Nem mindenre érvényes a 30 perc.

[link]

2020. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1# válaszoló:


A FullHD 30FPS formátumban 29:59 engedélyezett időt ír, de azt sose éri el, ez a problémám vele.

2020. dec. 26. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A video hossza limitálva van, különben jogilag videokamerának számítana.


Magic Lanternnel lehet majd kikerülni ezt a korlátozást (garanciavesztéssel), de egyelőre még fejlesztés alatt van 2000D-hez:

[link]

2020. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!