Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Eladtam a fényképező gépem, a...

Eladtam a fényképező gépem, a vevő 1 hónap után szólt hogy nem jo, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, a hibát átvételkor észlelhette volna, az egész érdekessége hogy nálam nem jött elő ez a dolog!

De a lényeg hogy hiába nézték át, most 1 hónappal később olyan hibával vásároltatná vissza velem a terméket, ami nem ált fenn az eladáskor.


Nem állítom hogy hazudik, mindössze rejtélyes hogy egy hozzáértő egy ilyen hibát ne vett volna észre..


Aztán 1 hónap múlva, hát de..


Ilyenkor mi a teendő?


2022. máj. 21. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudom, hogy nem kell garanciát vállalnod, de az a kérdés, hogy tőled hogy vásárolt. Ha akkor volt tudomása arról, hogy nem lehet semmilyen követelése, akkor ez van sajnos.
2022. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem, igazából nem roma a vevőm, értelmes srácnak tűnik.


Viszont fiatal, simán benne van az hogy valóban ráunt az egészre..


Ez egy analóg gép, állítása szerint a fénymérő nem működik, magyarul a gép nem mondja meg neki hogy hogyan állítsa be a gépet, hogy jól exponáljon.


A probléma ott kezdődik hogy nálam működött.


Viszont olyan szinten ért hozzá, hogy valóban teszt funkciókat is tudott futtani a gépen.

Ezért se ertem, pont a keresőbe nem nézett bele? Mert ott azonnal látszott volna a hiba, ha fentállt volna..


Pár tízezerről van szó, vissza is vásárolnám de:


-Alapból jó áron adtam a cuccot,

-30? Éves a gép, bármelyik pillanatban befshat rajta valami..

-Egy hónapot várt arra hogy hozzákerüljön a gép, aztán megint 1 hónapot várt bele hogy kipróbálja?

-Nálam működött, a gép által mért érték is jó volt - magyarul 100%osan működött.

-Nagyjából 8%-al vasároltatná vissza olcsóbban.


Arra gondoltam hogy, visszavásárlom tőle, de max 15%-os áron.


Más vevőm is lett volna rá, 1 honapja van nala., nem létezett a hiba amíg nálam volt.


Mit gondoltok?

2022. máj. 21. 21:45
 13/24 Mojjo ***** válasza:
78%
És az eltelt idő alatt egyszer sem használta? Életszerű...
2022. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Teljesen elzárkózom ettől.


Amikor elvitte működött a funkció.


1 hónappal később - miután nála volt már nem.

2022. máj. 21. 22:19
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Sz..rd le, senki sem fog egy fényképezőgépért perelni. Ha meg igen, akkor buta fejjel kell nézni, mert te nem is adtál el fényképezőgépet... :) Vagy ha igen, akkor bizony ez a hiba már akkor is fennállt, amire felhívtad a figyelmet a vásárláskor és kész. Gondolom szóbeli megállapodás volt.
2022. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

""Kiscsillag" a Nyukád!

A szavatosságról beszéltem, nem a jótállásról! Te kevered a kettőt."


Ha már ilyen szép megszólítést használtál, akkor olvass is utána. Az eladó felelőssége a hibás teljesítésre vonatkozik. Azaz a termék a vásárláskor rendelkezett azzal a hibával, ami a vevő előtt rejtve maradt, akár ismert volt az eladó előtt a hiba, akár nem. Az eladó nyilatkozata szerint megfelelően működött, a vevő a vásárláskor nem kifogásolta, tehát alaposan feltételezhető hogy nem volt hibás az eladáskor. Ha a vevő mégis ragaszkodik az ellenkezőjéhez, ezt neki kell bizonyítania.

A személyes megegyezés eredménytelen volt. A következő amit tehet, szakvélemény beszerzése, egy szakértő nyilatkozata a meghibásodásról, annak okáról. Ezzel felkeres egy közjegyzőt, okiratba foglalja a szakvélemény alapján támasztott követelését, és annak megfelelően fizetési meghagyás eljárás keretében kéri a kártalanítást az eladótól. Az eladó vagy elfogadja, vagy elutasítja. Amennyiben ez sem vezet eredményre, polgári peres eljárás keretében lehetősége nyílik a követelését érvényesítenie az eladó felé, amennyiben az eljárásban bizonyítható annak megalapozottsága.

Nem is olyan bonyolult.

2022. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ha egy hónappal később jelezte a hibát, akkor az már az ő dolga. Javíttassa meg vagy adja el, ha így nem felel meg neki. Egyébként hihető lehet, hogy egy hónapig nem használta, ha ezidő alatt objektívre vadászott.
2022. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17

Kapott hozzá objektívet :)

Nem is rosszat.

2022. máj. 21. 22:56
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor meg végképp az ő dolga. Búcsúzásképpen említsd meg neki a Sunny 16-ot. Ő akart analog fényképezni. :)
2022. máj. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhögöd. ;)
2022. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!