Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Utángyártott akkumulátort...

Utángyártott akkumulátort érdemes venni Canon fényképezőgépbe?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy valamelyik akkumulátor 7.2V-os, míg mások 7.4V-osak? Számít a márka?

2022. jún. 4. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sok utángyártott akksit használtam, még egyikkel sem volt gondom. Némelyik még jobban is teljesít mint a gyári. Szóval szerintem érdemes benni.

A li-ion cellék névleges festültsége 3,6-3,7V típusa, gyártója válogatja. A te akksid 2 vellás, sorba kötve. 3,6x2 3,7x2 = 7,2-7,4. De ez úgyis változik, mert a teljesen feltöltött cellák feszültsége 4,2V Szóval ezen ne parázz.

2022. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy darab gyári akkum van, amit a dobozban kaptam a vázhoz. Plusz van három uténgyártott, és még soha semmi gond nem akadt velük.
2022. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Egészen különleges körülmények között az utángyártott meghalhat előbb. Például egy ismert fotós írta, hogy mínusz 28-ban az utángyártottak (többféle típus) 5 percig üzemeltették a fényképezőgépet.

Amúgy nekem is az volt a tapasztalatom, hogy jók az utángyártottak. Volt idő, mikor a mostani akkucentral.hu-hoz jártam (valahogy aztán kiszerettem belőlük, de a 2003-ban vett akkuik bírták a tempót a gyáriakkal még 2014-ben is), volt idő, mikor hihetetlenül olcsó akkukat vettem az ebayről (na hát az, miután hét évet állt a szekrényben, az már nem tudott annyit, mint a gyári, de már 4 éve ugyanannyit visz), most meg van egy Patona is.

És még ha nem is lettek volna olyan jók, mint a gyáriak, azért az 5000 Ft a 28 000 ft-hoz képest csak megenged némi lazaságot. :)

Ezek a történetek Canonhoz való akkukról szóltak.

2022. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A hideget úgy tudom, hogy egyik akkumulátor sem bírja.


Elkezdtem olvasgatni és sokan Patona, Blumax akkumulátorokat nyomatják és bejött a Jupio is az utóbbi években, de az másfélszer olyan áron, mint az előző kettő. Kicsit olyan érzésem van, mintha Jupionál a dizájnt fizetné meg a vásárló, mert külcsire tényleg jók.


Amúgy a kapacitás mennyit számít üzemidőben? Utángyártottból van 1700-tól egészen 2400 mAh-ig. Vagy inkább a ráírt Wh számít? Mi a különbség a kettő között?


Az mit jelent, hogy chipes az akkumulátor?

2022. jún. 5. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem bírom azokat, akik még olvasni sem tudnak. Az utángyártottak bírták egyenként 5 percig az üzemet. Ebből a mondatból következik, hogy AZ EREDETI MEG TOVÁBB!!!!!
2022. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megértenem, de nem derült ki, hogy mi lehetett az oka. :) Hidegben minden akkumulátor kevesebbet bír, ezt tapasztalatom én is mobiltelefonnál, laptopnál. Ha az utángyártottak sok éves szénné használt darabok voltak, míg mellette a gyári egy félretett darab, akkor lehetett az az oka az orbitális különbségnek. Az összehasonlítás úgy lenne korrekt, ha egyidős akkumulátorokat néznénk hidegben.
2022. jún. 5. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyikbe érdemes


Szinte ugyanazt tudják mint a gyári, ha normális minőségű

2022. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!