Miért terjed annyira ez a veszek egy fényképezőgépet aztán pénzért fotózok másokat kb tudatlanul dolog?

Figyelt kérdés
Most néztem egy környéki csajt vett egy gépet bár szerintem azt sem tudja mi a raw meg,hogy egy képen dolgozni is kell de már hirdeti magát,hogy szeretettel vár mindenkit aki egyedi és hangulatos kültéri fotózásra vágyik. És egyre több ilyet látok mostanában

2023. máj. 29. 18:09
1 2 3 4
 21/34 Mojjo ***** válasza:
56%
@18: A csillagos les nagyon jó lett!
2023. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

20/


Nem tudom nálam gépen jó

2023. máj. 30. 13:19
 23/34 A kérdező kommentje:

21/


Köszi

2023. máj. 30. 13:20
 24/34 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az volt a fura, hogy miért van a kérdező sok bénácska képe között egy olyan, ami marha jónak tűnik.

Aztán egy reverse image search megmutatta, hogy nem saját munka...

Kérdező, ezt nem kéne.

Most én is kiírhatnék egy kérdést, hogy vajon miért jó összefotosoppolt képekkel menőzni, de inkább nem húzom fel magam, nem érsz annyit.

2023. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

24/


Pár képet mutattam,és nem bénák van még sok ezeken kívül az,hogy neked nem tetszik vagy irigy vagy arról nem tehetek.És minden kép az enyém az,hogy te találtál egy hasonlót mert behúztad a képet a google képkeresőbe az meg egy dolog.

Egyébként kettő kivételével minden ott van a sígnóm a képeken,szóval már nem lehet lopott.

2023. máj. 30. 20:58
 26/34 anonim ***** válasza:
25: A szignó nem bizonyítja, hogy lopott-e vagy sem. Egy dolog bizonyít ha ott van mellette a RAW és igazolod, hogy az adott sorozatszámú gép a tied. Nem véletlen, hogy sok pályázatnál már kérik az eredeti RAW-t is.
2023. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
54%

"és nem bénák"

Ezt a közönség dönti el, nem te.


"van még sok ezeken kívül"

Én azt tudom megnézni, amit megmutatsz. Márpedig ezek bénák. Vagy bénácskák.

A baglyos képen annyi kusza ág van, hogy még a szeme elé belógó gally nélkül is zavaró lenne, így meg pláne.

A folyóról nehéz eldönteni, ferde-e vagy csak a perspektíva rossz, de az utómunkát nagyon túltoltad. Ahol narancssárga az ég, ott látszik leginkább, hogy a fák levelei közé nem jutott utómunka, van egy csúnya halo körülöttük.

A katica makrónak túl kicsi, másnak túl üres. A lila virágos kép értelmezhetetlen, a rózsák kuszák, a lesre mindjárt visszatérek, a darázs döglött és a fején van a lába, a rigónak megint csak zavaróan kusza a háttere, a rózsa a sok negatív térrel egész jó lenne ha nem lenne olyan természetellenes színe (lila fények a leveleken és a száron?!), a nem eléggé elmosott háttér zajosságáról nem is beszélve, a fehér virágnál meg megint zavaróan sok a háttér.


És akkor most kérlek magyarázd el, hogy hogyan lehet az alábbi képeknek mindnek egy az egyben ugyanaz az asztrofotó a háttere (de ugyanazokkal a színekkel, ugyanazokkal a bemozdulásokkal).


[link]


[link]


[link]


Itt lehet még csemegézni:

[link]


Még valami.

Nem vagyok irigy.

Ha valaki tehetséges, azt elismerem.

Ha valaki nagyképű, lop, netán más tollával ékeskedik, azt lenézem és megvetem.

2023. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező 2.-ben ezt írtad: "Azt én értem de jpeg be lefotóz utómunka nuku" szerintem a nuku utómunka még mindig kevésbé gáz és kevesebb árt egy képen, mint amikor túl van tolva a bicikli. És valaki azt hiszi attól lesz egy kép kép, hogy a photoshop család (vagy tetszőleges alternatívája, ide értve a lightroom és összes hasonló) összes létező effektje rá van tolva egy már eleve szar képre. És az összes kép ettől műnyaggá, és élettelenné válik.
2023. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
59%
Akkor, kérdező, akit hibáztatsz, csajszit, kilóra az sem rosszabb, mint te. :D
2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Mojjo ***** válasza:
84%

Engem speciel nem igazán érdekel, loptad-e a képet, vagy sem - azt sem tudom, ki vagy, totál érdektelen a dolog. Te tudod, mi az igazság, így ennek megfelelően el tudod helyezni a saját megítélésedben azt a tényt, hogy az az egy képed a megdícsérhető.

Nem igazán volt kedvem a #21-ben kritizálni, dícsérni csak-csak jobb dolog, de ha már feljött a többi képed megítélése. Én nem a béna vagy bénácska szót használnám rá, hanem a kezdőt. Olyan képek azok, amiket akkor lő az ember, amikor sok fogalma még nincs a fotózásról, de próbálgatja a dolgokat. Fotóként teljesen értéktelenek, fotózási állomásként meg fontosak, hisz úgy fejlődik az ember, ha gyakorol, és ezt a legelső állomást is meg kell élni. Az, hogy ezekre a képekre azt mondod másnak, hogy biztos irigy rájuk, azt mutatja viszont, hogy abszolúte de nem tudod megítélni, hogy milyen szinten is vannak a képeid. Szintén olyasmi, ami leginkább a még homályban tapogatózó kezdőkre jellemző. Ezzel sincs feltétlen baj. Baj egy esetben van: ha nem vagy full kezdő és mégis itt tartasz. Akkor valamit nem jól csinálsz.


(És azt azért hadd jegyezzem mégis meg: teljesen igaza van a fórumtársnak, a sok kezdő kép között valóban furcsa egy igencsak tisztes tudást és tapasztalatot igénylő példány.)

2023. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!