Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van egy Canon 350D gépem. Meg...

Van egy Canon 350D gépem. Meg tudom tisztítani itthon egyedül?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a problémám hogy azt vettem észre a gépemen, hogy amikor nagy rekeszértékkel csinálok fotót piszkos a kép, ami gondolom a tükrön vagy valahol lehet de nem az obin mert másik obival is ha csinálok képet ugyan ott vannak a kis foltok. Ha kis rekesszel csinálok képet 3,5 - kb 10-ig akkor a képen nem lesznek rajta, viszont a nézőkén mikor csinálom a képet akkor is látsznak. Itthon megtudom én tisztogatni vagy mindenféleképpen vigyem szervízbe??

2012. ápr. 11. 15:33
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
a tükör az exponálásban nem játszik szerepet. amit a keresőben látsz koszt, az sem látszódhat a képen. egy helyen lehet, a ccd-n. meg tudod tisztítani magad is. gyógyszertárban veszel egy análpumpát, aztán van a gépen olyan beállítás, hogy tükör felcsapás. felcsapod a tükröt, lefújod a ccd-ről a koszt. ennyi. sűrített levegővel nehogy belefújj.
2012. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
éppen az előbb csináltam van itthon egy kisebb pumpám és azzal belefújtam, úgy ahogy írtad is, van olyan opció hogy sensor cleaning, felcsapta a tükröt belefújtam jópárat...de semmi ugyan úgy talán mintha 1-2 porszem eltűnt volna de jelentős részük ottmaradt...viszont most olvastam mert közbe keresgélek még hátha okosabb leszek, hogy szervízben egy tisztítás nem olcsó mulatság.
2012. ápr. 11. 15:51
 3/14 tetro ***** válasza:
a szervizben alapvetően ugyanígy tisztítanak. igazából én a helyedben egy nagyobb körtefecskendőt próbálnék ki először. ha így nem megy, akkor a szervizben sem fog nekik, csak úgy hogy kiszedik a szenzort. az olyan 10-15e forint, és nem tudom vidéken bárhol megcsinálják-e.
2012. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 11. 16:04
 5/14 A kérdező kommentje:
na én ezzel próbáltam kifújni ennél erősebb a gyógyszertári, vagy feleslegesen meg se vegyem?
2012. ápr. 11. 16:05
 6/14 tetro ***** válasza:
hát nem tudom. soha nem volt épp ilyen a kezemben. a gyógyszertári ami nekem van, a nagyobb kb akkora mint egy jókora alma. ha méretben ez is olyan, akkor a gyógyszertári sem lesz erősebb
2012. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tetro ***** válasza:

azt hiszem nekem a nagyobb ami van az 11es

[link]

2012. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
aha, hát ez kb ami nekem van akkor mint egy lapos pingpong labda, úgyhogy szerintem, h aaztmondod megéri beruházok egy olyan fecskendőbe
2012. ápr. 11. 16:14
 9/14 tetro ***** válasza:
figyelj, amíg fotózol ez biztos nem megy tönkre. és ha most nem is oldja meg a problémád, hát a gatyád nem megy rá.
2012. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A szenzorhoz véletlenül se érj hozzá, semmivel!


Amiről beszéltek, az a boltokban körtepumpa néven fut. Jó lehet, de ha makacs a szennyeződés, akkor komolyabb cucc, mondjuk LensPen Sensor Clean kell. Ezt viszont hagyd rá a szervizre, mert könnyen teszel kárt a gépben.

2012. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!