Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan sajátíthatok el egyedül...

Hogyan sajátíthatok el egyedül, itthon idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Nagyon jó érzékem van az idegen nyelvekhez,a kiejtésem tökéletes,magyar akcentus nélküli az angol és német tanáraim szerint.Nagyon megtetszett a spanyol nyelv,és szeretném elkezdeni!De nem tudom egyedül hol kezdjem,vagy milyen oldalakon keresgessek (ingyenes lehetőleg),milyen könyvet vegyek hozzá.Nem szeretnék tanárhoz menni.Igaz,felénk nem is nagyon van spanyol tanár,csak francia,angol,német,stb.Egyedül a saját tempómban haladva lenne jó...persze a szorgalom nem maradna el. 20/L
2012. márc. 1. 00:44
1 2
 1/13 M_M válasza:
100%

-Rosetta Stone nyelvoktató program Spanish-spanish cd-i... (1-5 level)


-Colores 1 nyelvkönyv az előző program mellé


-jó netes szótár


-Spanyol zenék-filmek


Én is így tanulom. Múltkor voltam spanyoloknál, és már sikerült anyanyelvű emberkékkel beszélgetnem egész jól :)

2012. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nézz eredeti nyelvű filmeket felirattal. Az nekem is sokat segített.

Mellesleg: kíváncsivá tettél: nem tudnál belinkelni egy 2 mondatos hangfelvételt? Eddig nem sok magyart hallottam akcentus nélkül angolul beszélni. Még itt a cégnél is az angol fordítónk is nyílt magyar magánhangzókkal beszél.

2012. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az a program,amit írtál,kedves első,ingyen letölthető?Mind a három angol tanárom angol anyanyelvű,és brit nemzetiségű,tehát gondolom nem csak azért mondták az akcentusos dolgot,hogy jobb kedvre derítsenek :)
2012. márc. 1. 15:38
 4/13 A kérdező kommentje:
Rosetta Stone nyelvoktatójáról tudsz nekem küldeni egy letöltési linket!Találtam pár torrentet,de sajnos egyik sem hozzáférhető!
2012. márc. 1. 19:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocs, tudom, hogy nincs köze a kérdeshez, de milyen az a magyar akcentus?

Én a magyarban semmilyen akcentust nem érzek, hangzásra teljesen homogén szerintem, nincsenek jellegzetes, kiütköző hangok.

2012. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy nem érted?

Amikor egy magyar anyanyelvű ember próbál elsajátítani egy idegen nyelvet,pl angolt,akkor a saját magyar kiejtésével párosítja magát az angol nyelvet!Hiába van előtte egy angol szöveg,ha magyar hangzásvilággal vegyíti a mondatok,szavak felolvasását!De igaz lehet ez bármely más nyelvre is.Pl ha egy francia tanul angolt,ott is sokaknál észrevehető!Igen is van csúnya akcentus.Még anno középiskolában volt egy magyar anyanyelvű angol tanárom,és borzalmas kiejtése volt!pl: neki a play game pléjj géém volt!Elég gázos...

2012. márc. 1. 22:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor te vagy nem tudsz angolul (elég jól) vagy nem hallottad még a különbséget az anyanyelvi angol és a magyar-angol kiejtés között.

A th például tipikusan nehézséget okoz. A falat kaparom, mikor a "three"-ből egyesek "frí"-t vagy "szrí" csinálnak. Az magánhangzók ejtése sem megy az átlag magyarnak. "Disz iz ö nájsz déj!" - nyílt hangokkal, amit a magyar használ, zárt magánhangzók helyett, ahogy az angolban kellene.

2012. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most mi van???? Én nem tudok? Azért,mert most magyarul megpróbáltam megfogalmazni a véleményemet,már nem jó az angol kiejtésem?Elég buta vagy...Csak úgy szólok,hogy van már egy felsőfokú nyelvvizsgám!És britek ráadásul a tanáraim...amikor velük beszélgettem,és kint voltam,akkor azt mondták,ha nem tudnák rólam,hogy magyar vagyok,el sem hinnék,mert annyira jó a kiejtésem!
2012. márc. 1. 22:59
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy pedig a SPANYOL NYELVRŐL VAN SZÓ A KÉRDÉSBEN!!! Az angolra már nincs szükségem,megvolt,megvan,lezártam!A spanyol érdekel,nem más!És kérem az írjon,aki nem kötekedni,meg harcolni akar!Ja,és a kérdésemre reagál,nem pedig a rizsát löki a butaságokról,mert ez nem egy vitaportál!!!
2012. márc. 1. 23:03
 10/13 M_M válasza:

Itt a link: *****


Persze ebből csak a Spanish 1-2-3 kell meg maga a program, a többi nyelv nem. A 4-5. szintet én külön szedtem le magamnak. Colores szintén fent van neten, ha kell, ahhoz is küldök majd linket. Van ezen kívül még pár spanyol hanganyag angol-spanyol,magyar-spanyol azok is eléggé hasznosak, napközben-menet közben lehet hallgatni őket mp3-ként.


No egyelőre ennyi, ha van kérdés, akkor írj. Amúgy én tavaly novemberben kezdtem el tanulni teljesen magamtól. A1-es próbanyelvvizsgát olyan 90% körül csinálom, A2-es tesztek is 70% körül mennek már. Nekem B1-re lesz szükségem, úgyhogy ahhoz még kell kicsit tanulnom.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!