Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A svéd nyelv mennyire nehéz...

A svéd nyelv mennyire nehéz ha itthon szeretném tanulni egyedül? Van hozzá valami jó anyag a neten? Ti tudtok svédül?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 21:13
 1/3 webnyelv ***** válasza:
100%

Nem nehéz nyelv a svéd. Én nem tudok svédül, fél évet tanultam. A Kevés szóval svédül (Harrach Ágnes, ha jól tudom) könyvről tudok, ami elég jól használható. A kiejtést mondjuk nem árt valakitől megtanulni normálisan.

A youtube-on azt hiszem, láttam magánemberek oktató videóit, felolvastak egyszerű svéd mondatokat. De lehet, hogy az norvég volt, esetleg mindkét nyelv is volt, már nem emlékszem.

2012. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
egyedül tudom csak tanulni.kiejtést max.a netes videókkal tudom gyakorolni,meg ha svéd zenét hallgatok.és az abcje nem nehéz?
2012. márc. 3. 13:15
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Mármint a kiejtése nem nehéz? A hangsúly eléggé egyedi, meg van pár hang, ami a magyarban nincs meg. Amúgy a legtöbb szó kiejtése jól kikövetkeztethető az íráskép alapján, de vannak kivételek, pl. a jag szóban a g-t néha nem ejtik, és nem mindig egyértelmű, hogy az o-t "o"-nak vagy "u"-nak kell-e ejteni. Kapásból ezekre emlékszem.
2012. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!