Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért "zabálja" az elemet a...

Miért "zabálja" az elemet a fényképező ha videózok?

Figyelt kérdés
Egy Nikon L830 bridge gépem van, főként videózásra vettem, és nincs is vele semmiféle problémám azon kívül, hogy nagyon gyorsan merül az elem ha videózok. Konkrétan az esetek nagy részében néhány perc Full HD videózás után csontig merül az elem. Képet tudok vele rengeteget csinálni, de a videó nagyon hamar lehúzza. Értem én, hogy a fényképezőgép elsősorban fényképezésre lett kitalálva, csak anyagilag számomra ez volt a megfizethető. Egyébként a minőség tökéletes. Talán a képstabliziátor, vagy az folyamatos AF, vagy az LCD meríti ennyire, fogalmam sincs, de elég frusztráló. Arra is gondoltam, hogy elemfüggő, mert először egy Eveready nevűvel próbáltam, az 1-2 percig bírta, aztán próbáltam Agfa-val, az már valamivel tovább, de csak az Energizer volt az igazi, azzal felvettem kb. 10 perc videót (Full HD) + kb. 250 kép, fele vakuval. Ilyen sok a különbség elem és elem között? Akkor viszont nagyon nem gazdaságos, mert egy 4+1-es csomag Energizer majdnem 1000 Ft. Megérné befektetni egy nagyobb összeget (mondjuk 5-6000 Ft-ot) valami minőségi újratölthető elembe/aksiba? Csak úgy tudom hogy azok csak 1.2 V-osak és még addig sem bírják egy töltéssel mint az elemek. Szóval inkább vegyek minőségi aksikat, vagy egyszerűen hagyjam a videózást a Nikonnal?

2015. febr. 6. 21:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

9.


Egy villanyszerelő ismerősöm mondta, meg neten is olvastam. Persze a legjobb ez a helyzet, mikor az egyik helyről ezt hallom, a másikról meg azt, aztán döntsem el hogy mi az igaz. :D


Utolsó:


Köszönöm :)

2015. febr. 23. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!