Milyen kamerát válasszak videózáshoz?

Figyelt kérdés

Nos, már egy ideje szeretnék elkezdeni videózni, s akármilyen kezdő is lennék, attól függetlenül jó minőségű videókat szeretnék gyártani.

Nem vagyok nagyon jártas a kamerák, gépek világában, szóval ne kövezzetek meg, ha értelmetlen lenne a kérdésem.:'D

Tehát, én eddig egy Canon Powershot ELPH 300HS-t néztem ki, ami árban megfelelő lenne, (használtan venném, ebay-ről) már csak annyi a kérdésem, hogy ez a kamera képes FullHD felbontású videókat készíteni?


A válaszokat előre is köszönöm.:)



2016. szept. 4. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen 24 fps-sel.
2016. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az kb mit jelent?:D
2016. szept. 4. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A másodpercenkénti képkockák számát. Framerate per secondum.
2016. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aham, köszönöm. És az a 24 FPS jó a kameráknál?
2016. szept. 4. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, jónak mondható, hiszen a mozifilmek 24-25 képkockaszámmal mennek. Ilyen képkocka számnál már igazán folyamatosnak látjuk a mozgást, szemben az elavultabb modelleknél amik még 15fps-t használtak, az elég "darabos" volt.

DE!

A mai fényképezőgépek legtöbbje 30fps-t használ 1080p felbontásban. A jobb videókamerák már tudják 60fps-t.

2016. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.:)
2016. szept. 4. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!