Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van-e valakinek tapasztalata...

Zséder Péter kérdése:

Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy milyen beállításokkal csökkenthető a Panasonic Lumix FZ200-as képzaja? Nekem már a legkisebb ISO szint mellett (100) is magas a zajszint, pedig érdekes módon rengeteg szép kép van a neten ezzel a géppel.

Figyelt kérdés
Pedig ezt a gépet még a Máté Bence is "promotálta". Előre is köszönöm mindenkinek.

2017. jan. 2. 19:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja, ja,... a zajosodásért nem csupán a kis szenzor a felelős, hanem, ha az objektíved nem fényerős. A Lumixok sem tudnak csodát művelni gyenge fényerős objektívekkel.Vegyél Panasonic Lumix DMC-LX100-at "oszt akkor majd rágyüssz"....:)
2017. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11


Egy Leica optika azért nem olyan rossz, hogy alul maradjon a konkurens márkák optikáival szemben.


Aki ezt a kategóriát veszi annak ezzel számolnia kell.

2017. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#10


A másik gépeden lehet hogy alapból fut valami zajszűrő szoftver és ezért nincsen annyira zaj.


Nekem is van egy Lumix TZ6osom ami az FZ200-asná sokkal gagyibb és normál körülmények között csak ránagyítással lehet észrevenni a zajt. Természetesen ha zoomolásnál lecsökken a fényerő vagy eleve gyengék a fényviszonyok akkor zajos lesz a kép.

2017. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Értem én, nem akarom lehúzni a Lumixokat, nekem ilyen gép csak arra kellett, hogy vízálló legyen, nekem más esetekre nem lenne jó a Panasonic.
2017. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A zaj relatív, ami egyik embernek még jó, egy másiknak már pocsék. Érdemes összehasonlítani a géped teljesítményét tesztfotókkal, a neten találhatsz kimondottan tesztfotókat amelyeket FZ200-zal készítettek.

Általánosságban a zaj sajnos viszonylag kis ISO-nál már magas lesz, ez a pici érzékelő hátránya. A zoomolás nem befolyásolja, hiszen ez a gép fix 2.8 fényerejű minden gyújtótávolságnál.

Ha túl zajosnak találod akkor tényleg valószínűleg hibás a gép.

2017. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyílván van egy szubjektív része. Az enyém mondjuk nem gáz annyira, nem is maga a zaj az ami zavar engem, hanem az, hogy túl sok fény kell neki, ha ez nincs meg, akkor fakóak a képek. Ez engem csak annyiból bosszant, hogy akkor én azért vettem Panasonic-ot, mert mégiscsak márka, gondoltam csak számít valamit, ezért áldoztam kétszer annyit rá, de ezzel az erővel vehettem volna egy márkátlant is olcsóbban.
2017. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
1/2.3"-os gépet nem veszünk... ennyi. Minimum 1" vagy m4/3 az alatt nem sok értelme van, max. nappal, vagy nagyon jó fényviszonyok mellett a fényképezésnek.
2017. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!