Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kábelt vegyek kültéri...

Milyen kábelt vegyek kültéri AHD (1080P) kamerám és AHD-DVR rögzítő egységem közé?

Figyelt kérdés
Egy biztos, hogy 30 méter kell és UTP vezeték kizárva! Olvasok róla, hogy mindenképpen AV kábel kell az a fekete, de olvastam róla olyat is, hogy 75 ohm-os fehér koax kábel! Szerintetek melyik az ideális?

2017. febr. 21. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz BNC csatis kábel kell, UTP is jó csak kell egy utp-bnc átalakító és kész, mit ez: Eminent EM6053
2017. febr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hagy kérdezzem már meg, hogy UTP Cat5 avagy a Cat6 jó hozzá, avagy mindkettő?
2017. febr. 22. 08:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Az 5-ös is jó.
2017. febr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért a kérdés, mert a 6-os most olcsóbban van (70ft/m) a folyó métere, mint az 5-ösnek (79ft/m)! Mindkettő tömör e És tömör réz erezéssel rendelkeznek, tehát nem sodrott! Ezért a kérdés igazából!
2017. febr. 22. 08:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Az is jó, de te fogod a csatit rásajtolni meg bekötni sorrendben?
2017. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bekötöttem, de a te általad említett átalakítót (UTP BNC) nem vettem. Az UTP kábel végein semmi nem volt, és 8 eres tömör szálak vannak benne ugye. Na most 2-2 szálat összetekertem (jobb jel átvitel fényében), az lett a videó ágazaté, a másik összetekert 2-2 szál pedig a tápkábelé! Működik is minden, semmi feszültség esés 25 méteren, de a kép csíkos, ilyen érdekes!


[link]


Az lenne a kérdésem, hogy az említett átalakítód az feltétlenül kell hozzá? Hozzá teszem, én nem vettem sehová csatlakozókat, hanem egyszerűen levágtam a csatikat (a kameráról) mindenhonnan, és 'lecsokiztam' őket. A videó erek végére pedig forrasztottam egy aranyozott RCA csatit, így rátudtam kötni a tv komponens bemenetére! Ettől is lehet ez a kép zavar, avagy ez a 25 méteres kábel átka, így analóg jelként?

2017. febr. 24. 13:59
 7/11 anonim ***** válasza:

25M utp-vel mint a pinty! sőt több is lehet akár 100 is tömör rézzel.

A kamerád jó keveset tud hallod! Még 1 Mpix sincs, a zavar mintha vmilyen külső behatású, frekvencia szerű zavar "ráülne a képre", nem fut vmihez amibe áram van vagy rádiójel féle ami bezavarhatja?

Az általam javasolttal könnyen lehetett volna csatlakoztatni, és lehet még vmilyen szűrő is lett volna benne, ezt nem tudom mert nem szedtem egyet se széjjel.

2017. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet szűretlen a tápegységed, szkóppal jól kimérhető és azonosítható a zavar jellege, ha a kamera simán rádugva a tv-re nem csinálja akkor a kötéssel vagy táppal van a baj ill vmi külső behatás amit a vezeték átvesz.
2017. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még a szobámban leteszteltem egy 3 méteres kábellel ugyanezen táppal, és tökéletes volt a kép. Szerintem valszeg a balun hiánya lesz ez szerintem.


Kamera : [link]

2017. febr. 24. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:
:O DI-480AHD36 Ez a kamerád?? És te ezt vágtad le?? Uhh Vazzeg! Nehari de ezt nagyon nem kellett volna! Én nekem is van kam rendszerem még ugyan csak komoly! De én amire ki kell adni a zsét arra én ki is adom, mert ez lesz a vége (ez lenne) mint nálad, igazán sajnállak, kár volt a kameráért.. Mindég használj gyárilag ajánlott vezetékeket egy rendszerhez, ne spórolj velük!
2017. febr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!