Milyen fotós helyszínek vannak az Aggtelki np-ben?

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
ha igazi fotós vagy, megtalálod a megfelelő poziciókat!
2019. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnél fotózni? Ott gyakorlatilag bárhova mehetsz, mert szinte minden nagyon jó fotós szemmel. Pl. Jósvafő Tengerszem tó, Jósvafő Kúria környéke, Jósvafő Nagy-tohonya forrás és környéke (Kossuth-barlang). Kicsit tovább sétálva a Tohonya völgy a kutató állomásig. Esetleg elfordulsz a Lófej völgy felé, és ha szerencséd van megtalálod a ménest (nagyon hálás fotó téma). Jósvafő falu önmagában, esetleg felsétálsz a temetőhöz, templomhoz (ha szerencséd van akkor bemehetsz a templomba is, elég "ritka" a karzata, illetve a festett, fa-kezettás mennyezete is híres). Aggtelek és Jósvafő között a töbör sor, illetve a Kis- és Nagy-Ravasz-lyuk szintén érdekes. Aggtelek esetén a temető és környéke, de mindhárom barlangbejárat (Aggtelek, Vöröstó, Jósvafő) szintén teljesen jó fotó téma. A két falu között a karszt fennsík is hálás téma (ha szeretsz sétálni akkor Jósvafő-Aggtelek között a zöld-jelzéses turista úton érdemes végig menni Kecső-völgy, Kecső-forrás és környéke). Ha átmész a terület másik részére (és most csak a "régi" Aggteleki NP-ről beszélek, mert kb. 10 éve hozzá csapták Zemplént is) akkor Szalonna templom és környéke. Ha már ott vagy onnan nem messze Martonyi kolostor nem messze Martonyi településtől (nagyon jól néz ki). Vagy Derenk (Szögligettől nem messze), Szádvár /rendkívül impozáns látvány, és Szádvárról a Jósvafő/Bódva völgy nagyon jól látszik). Bódavarákó és az Esztramos-hegy (ott fel lehet menni a régi felső bányaudvarba az is egy jó kis "holdbéli táj"). Bódvaszilas fölött az egész Alsóhegy (pl. Esztramos hegy oldalából az Alsó-hegy teljesen látványos fotó téma). Esztramos túl oldalán Tornaszentandrás régi ikerszentélyes templom (ha sikerül bejutni, mert nem mindig lehet). Onnan szintén nincs már messze a Rakacai tározó annak a partja is jó téma. Sok helyen lehet ritka növényeket fotózni most sok virágzik, állatokat, épített környzetet.

Ha pl. esküvői fotóhoz keresl helyszínt akkor Jósvafő fölött a Jósva völgy a forrásokkal (Komlós, Jósva-forrás csoport), Tengerszem tó. Martonyi nagyon jó helyek erre.

2019. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

#2

Én is köszönöm a minden igényt kielégítő választ!

2019. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy nem írtam le de természetfotós(állatok) helyszíneket keresek!
2019. ápr. 1. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért így könnyebb, ha állatos helyeket keresel.


Már csak az a kérdés, milyen állatokat akarsz fotózni?

A növényevő nagyvadak elég gyakoriak (szarvas, vaddisznó, őz). Gyakorlatilag amit írtam Jósvafő-Aggtelek közti fenn sík végig. Ha szerencséd van az országútról is látsz ilyet, esti szürkületben, bár inkább ősszel. Ilyenkor nem annyira mozognak, de lassan lesznek kicsinyeik, és akkor azokkal vonulnak sokat. Ilyenkor érdemes a forrásoknál "letáborozni" és várni (pl. A Nagy-Tohonya és a Kecső forrásnál szinte naponta láthatsz szarvast, őzt a kicsinyivél). A nagyragadózók ritkábbak (vadkamerával gyakran fotóznak) farkas (én élőben 1x láttam ott kint szabadban, Kecső-forrásnál), hiúzt is fotóztak már vadkamerával (ahhoz azért nagy szerencse kell). Az apró vadak (borz, róka, nyúl, nyest stb.), madarak meg csak türelem kérdése szintén Aggtelek-Jósvafő közti fennsik első sorban ahol érdemes a Béke-barlang mesterséges bejáratának környéke (nem a Szanatórium bejárat, hanem a mi a két falu között van az erdő közepén) az már elég messze van mindentől és tényleg leülsz és kb. 1-2 órán belül valami mozgás lesz. A ménest írtam már előző válaszomban. Ha élettelen természetet akarsz fotózni ld. előző válaszom.

2019. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a hihetetlenül hasznos választ!(szerintem ezeket a válaszokat még sokan máskok is hasznosítsák!Te egyébként helyi vagy?
2019. ápr. 1. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
6: félig... A fél életemet ott töltöm. Nekem az az a hely ahol feltöltöm magam a pesti és a munkahelyi stressz után.
2019. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ÓÓ értem!Én itt lakom 15éve és nem nagyon ismerem az állatvilágot!
2019. ápr. 1. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!