Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler földelesre mi...

Villanybojler földelesre mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Probléma a következő adott egy 3 emeletes régi építésű lakóház ahol nincs "foldelesunk" eddig abban a tudatban voltam, hogy konyhában van és ezen a vonalon elindulva elhataroztuk hogy veszünk egy villanybojlert. (Fázis ceruzával konyha kivételével mindenhol föld helyen fázist jelez) . Vissza bontottam a régi rendszer egy részét és az eloszto szekrenybe ért a meglepetés minden vezeték fekete, hogy az embernek nehezebb dolga legyen és fázis kivételével a 0 sínről van minden leagazva. Nos fogtam hosszabbított és multi metert (szakadás vizsgáló mód) rafogtam szobaba 0 ra és konyha 0 ra. Sipolt, majd szoba nulla és konyha föld szintén Sipolt. Az az arra következtetek hogy lakásban nincs foldeles hanem az óra felől jövő 0 van rákotve az is. Kérdés a következő ilyenkor mi a megoldás? És esetleg ez jó lehet e?Szetkotok mindent megkeresem a törzs 0 és fázist majd 0 sínre rákotve atkotom egy fi relébe és 0 sínről kimerve minden foldeles arról veszek és ÁVK áthozott 0 pedig a 0-t. Érthetőbb legyek minden kiállás foldeleset (aminek kellene lennie) kikeresem szekrénybe szakadás vizsgálóval, azt rakom direktbe a bejövő 0ra majd a sínről leveszek 1-t fi relének és minden fogyasztót fi relé utáni kijovo nullára kötok. Válaszokat előre is köszönöm

2019. okt. 11. 16:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, van ez a vicc, hogy a filozófus mondja, hogy a kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől, a cukor az elolvadásával csak azt jelzi, hogy meddig kell keverni. Most épp egy ilyen vágányon robogsz. Akár jó eredményre is juthatsz helytelen következtetésekkel. Ez ugyebár Magyarországon úgy van, hogy a nullavezető mindig csörögni fog a vasakra, mivel a közcélú kisfeszültségű hálózatoknak a csillagpontja földelt. Ettől még a PEN kialakítása kérdéses lehet. Mint ahogy például én írtam, hogy milyen a körösztmetszete? Arra bezzeg nem válaszoltál.
2019. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

4mm2 volt a keresztmetszete, jelenleg itt tart a munka, ismerősöm még azt javasolta a gáz és víz csövet csiszoljam meg vegyek bilincset és eph alakítsam ki és így mindent megtettem, hogy legnagyobb biztonságban uzemelhessen ezekkel a feltételekkel a villanybojler.

Képeket csatolom, most milyen és miből lett.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. okt. 14. 09:16
 23/26 A kérdező kommentje:

Új

[link]


Régi

[link]

2019. okt. 14. 09:22
 24/26 anonim ***** válasza:

A két XBS helyett vegyél ugyanolyan tracont mint a mellette levők és 1db sínnel kösd össze normálisan. Ez így ebben a formában továbbra is csak gányolás. Ha tetszik neked, ha nem.


Nem értem miért nem lehet valamit tisztességesen megcsinálni.

2019. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A PE sín és a Nulsín között legyen legalább 1,5cm szabad tér, ezek túl közel vannak egymáshoz!

Az a csoki mit keres ott jobb oldalon?


A régi szerelés kriminális gányolmány volt.

2019. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Mert egyszerre nem volt idő mindenre és itt élünk estére pedig szükség van áramra. 2 kismegszakitó ki lesz cserélve a réginek más a kiosztása ezért csak odáig van a sín (cserélve lesz) sorkapcson semmi nincs az a kinti nyomógomb (csengő lenne) be és vissza jővő része (rajt hagytam a sorkapcson addig sem a levegőben szabadon lóg.
2019. okt. 14. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!