Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átfolyós vízmelegítőhöz...

Átfolyós vízmelegítőhöz képest jobb a gázbojler? Villanybojler sajnos nem megoldás.

Figyelt kérdés

Jelenleg gázüzemű átfolyós vízmelegítő szolgáltatja a meleg vizet a lakásban, ezt viszont én több szempontból sem szeretem...


Egyrészt sokáig tart mire fürdéskor, vagy mosogatáskor meleg víz folyik, másrészt zuhanyzáskor folyton az van, hogy vagy túl hideg, vagy túl meleg víz folyik, illetve random elalszik a láng (nem az őrláng, hanem a fűtésért felelős része), így sokszor jön a váratlan hidegzuhany.

Nem mellesleg ezeknél a berendezéseknél a CO visszaáramlás, stb veszélye is felmerül.


Villanyszerelővel egyeztettünk nemrég és kiderült, hogy sem a lakás, sem pedig a ház nem bírna el egy villanybojlert hálózatfejlesztés nélkül, így felmerült alternatívaként a gázbojler.


Erről érdeklődnék, hogy az átfolyós melegítő, a gáz illetve a villanybojler trió közül melyik miben jobb, rosszabb - a felsoroltakon kívül.


Úgy tudom ezek a gázbojlerek zárt égésterű rendszerek, így például CO mérgezés veszélye nem áll fenn, illetve bojler lévén a villanybojlerhez hasonlóan folyamatosan biztosítja a meleg vizet, nem mint ez az átfolyós rendszer, hogy sokat kell várni arra, hogy felmelegedjen a víz, illetve, fürdés közben nagyjából állandó hőmérsékletű víz folyik.


Ahogy nézegettem, ezek a gázbojlerek drágábbak mint a villanybojlerek, de mivel utóbbi nálunk sajnos nem játszik, így ez lenne az egyetlen alternatíva.


Hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 28. 23:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Az átfolyós gázos melegítő egy határ fos! Pont ahogy mondod, nem lehet vele beállítani egy fix hőmérsékletű zuhanyt. Kb duplájára emeli a vízfogyasztást a sok üresen folyatás miatt.

A zárt ésésterű boilernek viszont új kémény kell, a jelenlegi nyílt ésésterű melegítő helyére nem lehet csak úgy bekötni

2017. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Egyrészt az átfojós vízmelegítő is gázbojler. Másrészt mit gondolsz ha ugyanoda teszed a másik bojlert akkor az nem ugyan olyan messze lesz? A távolság miatt a a melegvíz ugyan olyan lassan és soká ér oda. Harmadik hogy éppen ez a fajta bojler tud korlátlan mennyiségű melegvizet adni a másik kettővel szemben. Nekem ilyen van évtizedek óta , semmi baj vele . Ha hirtelen kialszik akkor rosszul van beállítva vagy ami valószínűbb hogy vízköves már minden . Bojler és a csövek is így nincs elég víznyomás hogy égve maradjon a láng.
2017. jún. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

A hirtelen hideg-meleg víz változással, illetve a lassan megérkező meleg vízzel nem az a probléma, hogy messze van a készülék, hanem az, hogyha kevésbé melegre (kisebb lángú melegítésre) van állítva a csap, akkor hajlamos arra, hogy elaludjon, és ha ezt rendszeresen teszi, akkor nyilván meg kell várni, hogy a gáz újbóli bekapcsolása után felmelegedjen a víz.


Nyilván a bojlerek esetében sem jön pillanatok alatt a meleg víz, az első nyitásnál várni kell, de utána folyamatos a meleg.

2017. jún. 29. 06:18
 4/30 anonim ***** válasza:
Azért mert az átfolyósod már sz@r, még nem biztos, hogy az új tárolós a jobb megoldás. Mi anno a fégV4-et cseréltük le egy azonos teljesítményű bosch-ra, rengeteg probléma megoldódott. Ráadásul ez már piezós, így nincs fölös őrláng sem.
2017. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Hát igen kb ez a lényeg. Szüleimnél pl ha a mosdónál akarnál melegvizet engedni akkor bajba lennél. Olyan vízkövesek már a régi vascsövek hogy nem gyújt be a bojler. Nincs hozzá elég víznyomás. Hozzám új rendszerre új átfojós lett téve. Tökéletesen dolgozik semmi baj vele.
2017. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Írnátok konkrét példákat (csak saját tapasztalatot!) olyan átfolyós melegítőre, ami képes állandó vízhőmérsékletet biztosítani akkor is, amikor csak kicsit van megnyitva a melegvíz, vígan zuhanyzol, de mondjuk a szomszéd lehúzza WC-t, vagy a mosógép szívja a vizet? Szóval van egy tranziens a nyomásban?

Amiket eddig használtam mindig csak kínszenvedés volt és anyázás.

2017. jún. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Villanybojlerunk volt,sokat is fogyasztott és ha valaki neki állt nagyon pancsolni akkor a következő vagy lenyomott egy gyors langyos zuhanyt ami télen nem buli vagy várt ,hogy újra meleg víz legyen.

Fűtés korszerűsítésnél kombi kazánunk lett (zárt égésterű turbós) a villanybojler helyén tökéletes lett, kellett azért idő mire megszoktuk a rendszert. Én téli és nyári beállítást alkalmazok rajta, télen feljebb nyomom a víz hőfokát, nyáron meg lejjebb... jelenleg 39 fokra van állítva a víz. Szuper jó

kb 9 éve az albiba volt gázos átfolyós vízmelegítő, nah azt utáltam viszont...ilyen jó régi talán fég volt, nah annál aztán kb teljesen mind1 volt,hogy merre csúsztatom a beállítót, mert vagy tűzforró víz jött vagy be se kapcsolt, de amúgy is sokszor lekapcsolt,úgy mint nálad szóval az őrláng égett csak meleg víz nem jött.A konyhai csap olyan 8 méterre volt szóval azért kellett idő neki,hogy végre a meleg is oda érjen. Aztán elkezdte azt amikor a meleg vizet megnyitottuk,hogy néha centikre kicsapott belőle a láng...önkormányzati szolgálati lakás volt,így senkit nem érdekelt. Vettünk egy újat ami már nem is volt olyan pazarlós mert nem volt őrláng,nah azzal már javult a helyzet. Aztán költöztünk bla bla eltelt jó pár év fejlődött minden és jelenleg a kombink visz mindent pláne mert zárt. Amúgy sokat se kell várnunk mert pikk pakk reagál a kazán és gyorsan melegíti a vizet arra amire beállítottam + a konyhai csap az ami a legmesszebb van a kazántól durván 1,5 méter.

2017. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nekünk gázbojlerünk van, a házban 4 helyre jut el a melegvíz. A kazánház és a konyha van közvetlenül a bojler közelében, ott azonnal folyik a melegvíz, a földszinti és az emeleti fürdőbe kicsit hosszabb az "útja", ide kicsit hosszabb idő kell. De mi nagyon szeretjük, állandóan van melegvíz, egyenletes. Bár keverőcsappal nagyon könnyű beállítani a hőfokot akár fürdéshez, akár zuhanyozáshoz.

Ja, még annyit, hogy olyan helyiségbe tegyétek, amelyiknek van szellőzése.

2017. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Az átfolyós a legjobb, mert az csak egyszer melegíti fel a vizet, ami egyből fel van használva. Kevesebbet fogyaszt.

Állíts be egy állandó nyomást, és azt nyisd meg teljesen!

Mit csináljon szerencsétlen? A gáz vagy ég vagy nem ég. Az átfolyástól függ, hogy mennyi hőt vesz fel a víz. Ha lassul, akkor melegebb lesz, kikapcsol a láng, mert túlmelegszik, utána hideg, vagy hidegebb lesz, ha jobban megnyitod. Tehát minél jobban megnyitod, annál kevesebb hőt vesz fel, de lehet, hogy úgy is forró te tudod. Ha nincs rendesen megnyitva, lekapcsolhat a túlmelegedés miatt, plusz az áramláskapcsoló ha van, se kapcsol. Olyan átfolyást állíts be, amin jó, vagy ha teljesen megnyitva is forró marad, akkor a hideg vizet is hozzákevered ugyanúgy, hogy jó legyen, és nem piszkálod, az egészet így nyitod meg teljesen, vagy zárod el teljesen. Lényeg, hogy annyira meg legyen nyitva, hogy semmikor se kapcsolja le a gázt magától. Vagy úgy csinálod, ahogy mondtam, vagy bejelölöd a csapon, hogy minimum annyira kell.


Egyébként mondjuk, ha a bemenő víznyomás változna, akkor a villanybojleren át is hidegzuhany lenne. Pl. házi vízművel, mikor bekapcsol a szivattyú, jobban jön, és felfújja a hideg vizet a bojlerbe a melegvíz csövéhez.

2017. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom mi köze az átfolyós vízmelegítőnek ahoz ha a szomszéd lehúzza a wc-t?
2017. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!