Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Utolag is beépithető az...

Utolag is beépithető az elemes szikráztató a PB kályhákba, "szieszta" gáz fűtő készülékbe?

Figyelt kérdés

#elemes szikráztató gyujtó
2019. okt. 19. 22:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%

Bizonyára megoldható, én a konyhai földgázasnál is megcsináltam, már vagy 15 éve működik.

A forgatógombba építettem be Reed-relét és mágnest, így ahogy megnyomom, bekapcsolja a nagyfeszültséget generáló kis panelt, ami egy 200 forintos kínai gázgyújtóból származik. Két ceruzaelemmel évekig adja az ívet.

A szikraközt is profi módon megoldottam, nem gányolás.

2019. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
19%

Mármint előbb gáztűzhelyről beszéltem.

A fürdőszobai átfolyósnál a "csattogtatós" piezo leváltása még egyszerűbb volt, mert ott adott a szikraköz, az aljára szereltem egy kis nyomógombot, azzal gyújtható.

2019. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, akkor igen.
2019. okt. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Laikus vagyok, de egy skiccet ha kapnák, találnák szakembert aki megcsinálja. Ha nem tul nagy kérés, megoldható?
2019. okt. 20. 20:46
 5/35 anonim ***** válasza:

Ezen nem nagyon van mit skiccelni.

Először is a konstrukciót látni kell, hogy hová lehetne elhelyezni egy szigetelt elektródát, amire a nagyfeszültséget kötve ívet húz a test felé, vagyis a gyújtóláng csöve irányába.

Lehet, hogy a porcelánszigetelésű elektródát egyszerűbb lenne régi gázkészülékből bontani, ami piezo gyújtással rendelkezik, vagy gázos szaküzletben pótalkatrészként megvásárolni.

Az elektronika bekötése, nyomógomb, elemtartó, már szinte semmiség.

2019. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Ez a megoldás kamu. Forgatógombba nincsen helye plussz alkatrésznek.

Kérdező: ahogy kérted a skiccet rögtön másról beszélt a kis einstein

2019. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
12%

# 6

Nevetséges vagy, korlátolt, rosszindulatú és szánalmas. Azt sem tudod, milyen típusról beszéltem. Einstein pedig nagybetű, műveletlen tuskó.

A megoldásban épp az a trükkös, hogy nagyon határeset, eleinte talán még én sem hittem volna, hogy sikerül megbízhatóra megcsinálni.

De ilyen előfordul, hogy az ember elkezd kísérletezni és végül kiderül, hogy egyszerűbb, mint gondolnád.

Ha fényképen dokumentálom, becsicskulhatsz... Szerencsétlen...


--------------

De nem emiatt néztem vissza az oldalra, csak a kérdező privát üzenete nyomán még alábbit akartam hozzáfűzni, buktatók elkerülése érdekében:

Az elektronika és az elektróda között a nagyfeszültséget továbbító vezeték szigetelése jó vastag legyen, hogy ne húzzon át a fémrészekhez.

Legjobb, ha a kis panel kimenete szinte közvetlenül csatlakozik az elektródához, a GND pedig helyben testelhető.

Utána a panelhoz kell vezetni az elemet, megszakítva egy nyomógombbal az áramkört.

A kínai gyújtó 1,5 V ceruzaelemmel működik, de én 3 V-ról járatom (dupla elemtartó), így erősebb ívet is ad, ugyanakkor bírja, nem ment tönkre.

2019. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, én már azt sem értem, hogy aki a "plusz" szót primitív módon "plussznak" írja, hogy mer egyáltalán hozzám szólni, hihetetlen...
2019. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

# 6

Rájöttem már, te azt sem tudod, mi az a Reed-relé.

Azt hitted, szokványos elektromágneses szerkezetről beszélek, annyira sötét vagy a témához.

Keress rá és sírd el magad!

Mekkora gáz... (tényleg, védőgáz is van benne).

2019. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2019. okt. 23. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!