Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A házban gyakran "durrognak"...

A házban gyakran "durrognak" el a körték, mi lehet az oka? több lenn

Figyelt kérdés
Nem mindig azért, de elég sokszor, és mostanában lett gyakoribb. Apám szerint azért, mert erősen kapcsoltam fel, tehát szerinte ráütöttem a kapcsolóra, és ennek hatására durrant el a körte, holott én a szokásos módon kapcsoltam fel. Amugy a ház nem új, van vagy 50 éves, vezetékek azóta nem voltak cserélve, és mikor még régebbi PC-m volt, csinált olyat is, hogy mikor ment a PC-m és a bojler egyszerre, akkora a villanysütő bekapcsolásakor kivágta a biztosítékot...

2019. nov. 27. 21:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
más nem nagyon lehet, még villanyszerelő is ezt mondta, háát én hiszek neki :)
2023. márc. 26. 16:28
 12/21 anonim ***** válasza:

"más nem nagyon lehet, még villanyszerelő is ezt mondta, háát én hiszek neki :)"

Én meg egy másik villanyszerelő vagyok, csak nekem nem érdekem hülyíteni téged.

2023. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"most vettem észre, hogy nem válaszoltam egyikre se, na de majd most :D"

Tényleg, ma sem válaszoltál arra, hogy milyen lámpákról van szó.

Tudod, izzó, halogénizzó, LED, kompakt fénycső, ilyesmi.

"Apám szerint azért, mert erősen kapcsoltam fel, tehát szerinte ráütöttem a kapcsolóra, és ennek hatására durrant el a körte, holott én a szokásos módon kapcsoltam fel."

Nagyon vicces.

Vezeték, pontosabban kötéshiba háromfázisú betápnál okozhat túlfeszültséget, a nullaszakadás jelensége miatt.

Ha a lakás betápja egyfázisú, akkor ez kiesik és még az öreg vezetékek sem tudnak ilyen kárt okozni.

2023. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12-es: tehát villanyszerelő vagy, akkor ird le a lehetséges problémákat pls


13: sima szoba lámpa amibe körte van csavarva. A fázisnál lehet vmi, mert ugy tudom, régen egybekötöttek több szobát is, tehát egymásra hatással vannak valamilyen szinten (áramfelvétel pl)

2023. márc. 26. 22:34
 15/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem értek ilyen szavakat, mint a "körte", hacsak nem gyümölcs. Az ember azt hinné, hogy megírod végre a lámpa fajtáját, illetve a bekötött fázisok számát.


"A fázisnál lehet vmi, mert ugy tudom, régen egybekötöttek több szobát is, tehát egymásra hatással vannak valamilyen szinten (áramfelvétel pl)"


Hányszor írjam le, hogy összesen egy fázis esetén ez butaság?

2023. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát pedig mindenhol villanykörtének nevezik, a lámpa meg lámpa semmi több, lóg lefelé, mint a sonka a füstölőbe
2023. márc. 27. 16:24
 17/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Laikus butaságot beszélsz.

Te egy fórumos jellegű oldalon szaktanácsot kérsz, szakemberektől.

Elvileg valamit tanulni jössz ide, nem azért, hogy te akarj bemesélni másoknak hülyeséget, vagy pláne kioktatni profikat.

Izzólámpa.

LED-lámpa.

Gázkisülő lámpa.

Nátriumlámpa.

Fémhalogén lámpa.

Gázlámpa.

Glimmlámpa.

Fénycső.

Kompakt fénycső.

Meg ami eszembe sem jut most hirtelen. Megannyi különféle elven működő lámpa és te egy (két) kérdésre sem vagy képes normálisan válaszolni, hogy szakszerű tanácsot kaphass esetleg.

Körte csak a formára utal, ilyen angolban is van (bulb), de amellett ott is megkülönböztetik a működési elvet.

LED-bulb

incandescent light bulb

stb.

2023. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"12-es: tehát villanyszerelő vagy, akkor ird le a lehetséges problémákat pls"

Tesco gazdaságos izzó. Vagy vele egyenértékű más márka.

2023. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17-es: ha ennyire nem érted, melyik fajta körte lehet egy átlag szobában, akkor milyen mérnök is vagy???


18-as NÓ, tungsram volt

2023. márc. 27. 22:57
 20/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Tehát inkább fikázol, akkor tőlem nem is várj segítséget hülyegyerek.
2023. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!