Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudnám a mosógép...

Hogyan tudnám a mosógép dobját újra fényessé tenni?

Figyelt kérdés
Ecetet öntöttem bele a dobba is,meg a fiókba is, indítottam egy 60 fokos mosást és amikor kész lett,észrevettem,hogy mintha kimarta volna a dobot. Mivel tudnám visszaállítani a fényét?

2020. febr. 14. 11:33
1 2
 11/18 anonim válasza:

Megmondom őszintén hogy senkinek nem fogom elhinni hogy a sima étkezési ecet a legkisebb kárt is okozhatná a mosógépben. Az más kérdés hogy az ecet csodálatos hatását ugyanígy nem hiszem el.(próbálgattam én is.)

Nekem máig is a boltokban kapható kimondottan erre a célra gyártott mosógép tisztítók jöttek be, évente 2-szer csinálom. Az is igaz hogy 90%-ban negyven fokon, max párszor 60 fokon használom a gépet.

2020. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

1 csodálatos hatása van, tökéletesen semlegesíti a maradék mosószert. ha kézzel mosol egy ruhát és utána ecetes vízben öblíted, azonnal érezni fogod.


Minden más humbug, ahogy a szaga is, mivel abszolút nem lehet érezni.

2020. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
90%

A hatás a savkoncentráció függvénye is.

De ezt már megírtam (#2), hogy nem a sav bántja a saválló acél felületét, hanem a sav és vízkő reakciójában létrejött vegyületek. Befolyásolja még a hőmérséklet is, ami gyorsítja a reakciót, illetve számít a behatási idő is. Ha hamar leöblítik, nem tud olyan kárt okozni.

Nem egyedi eset, másik is panaszkodtak már, ezen az oldalon is. Magam is találkoztam ilyen végeredménnyel, noha az sósavval történt. De ecetsavval is "megoldható", a fenti feltételek függvényében, minden további nélkül.

2020. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11# csatolok neked képet,hogy elhidd milyen lett a dob.

[link]

2020. febr. 16. 18:25
 15/18 A kérdező kommentje:
1 liter háztartási ecet, fele a dobba ment,fele a fiókba.
2020. febr. 16. 18:28
 16/18 anonim válasza:
Elnézést! Régóta nem jártam itt. Megmondom őszintén a kép alapján semmiféle tragikus baját nem látom a dobnak.
2020. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem tragikus, hiszen a gép működik, mintha mi sem történt volna.

Csak a szép fényes dob ocsmány lett.

Látom a képen is, láttam ilyet közelről is.

2020. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azóta már tönkrement a mosógépem sajnos. Vettünk másikat,mert többe került volna megcsináltatni,mint egy új mosógép.
2020. márc. 29. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!