Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napközi, vagy délben haza a...

Napközi, vagy délben haza a suliból?! Elsős kisgyerek esetében ki mire szavaz? Tapasztalt szülők válaszának örülnék. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Most megy elsőbe a kisfiam. Bonyolult a helyzet, nagyon szorongó, nagyon válogatós (tul. képp alig eszik)kisfiú. Fél az iskolától és az új helyzettől nagyon. Én szeretném, ha napközis lenne, de az apja haza akarja hozni délben. Megoldani meg tudjuk, mert bár mindketten sokat dolgozunk, de szinte felváltva otthon tudunk lenni délutánonként. Elég nagy a vita köztünk. :(

2016. aug. 21. 20:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Már eltörölték, hogy kötelező a napközi? Itt még az.
2016. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nálunk nem kötelező. Haza lehet vinni.
2016. aug. 21. 20:42
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalt nem vagyok, mert a kislányom is most kezdi az elsőt 😊.


Ha meg tudjátok oldani, hozzátok el szerintem délben. Lehet 1-2 hónap múlva, amikor lesznek barátai, ő fogja kérni, hogy maradhasson.

2016. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem próbáljátok ki mindkét lehetőséget, hogy melyik jobb a gyereknek. Délután azért más ott lenni, mint délelőtt.


Én voltam napközis, igaz problémás sem voltam. Simán kibírható. Azért azt próbáljátok elkerülni, hogy minden a gyerek kénye kedve szerint van, mert biztos elő fog fordulni olyan, hogy senki nem tud délben menni érte és kicsapja a hisztit meg ilyenek.


Vagy szoktassátok rá a napközire úgy, hogy először 1-ig marad, egy héttel később 2-3-ig stb. Az se érné sokként, de ezt nektek kell tudni.

2016. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
nálunk legkorábban fél 4kor lehet elhozni a gyereket :( mi pont ezért tartottuk még oviba egy évet, most született kistesója, így kiélvezheti. természetesen ha el lehetne hozni, elhoznám :) úgy is, hogy nekünk kis talpraesett kölkünk van, nincs gondja se evéssel se semmivel, nagyon kis barátkozós, oviban ő volt reggel az első du. utolsó, de még így is hazahoznám az első 2 évben
2016. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Én 3 okból hagynám a napköziben.

1: hogy végre barátkozzon, bandázzon. Szerintem délelőtt a tanítás alatt erre nem igazán van lehetőség, a napköziben "nőnek össze" a gyerekek, a barátságok.

2: hogy ne lógjon ki a sorból. Az osztályból rajta kívül csak 1 gyerek lenne hazamenős.

3: azért részünkről sem kis áldozat ez a munkarend, én sokat éjszakázom és hétvégén is dolgozom. Ha a gyerek alig 4 órát tölt az iskolában, akkor a pihenés végképp kilőve...azért éjszakás műszak előtt-után muszáj lenne aludnom (és itt nem a kényelmemről van szó, hanem az egészségemről).

Az apjának ezzel nem lehet érvelni, ő vállal minden kényelmetlenséget, csak a szeme fényét minél korábban kimenekítse az iskolából.

2016. aug. 21. 21:04
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagyon függ a gyetektől, a délutános tanítótól és tőled.

Én hazavittem a lányomat az alábbi okokból:

- tudtam vele leckét írni otthon, nekwm ez nem volt teher, sem időben, sem energiában, sem technikailag

- szintén válogatós gyetek, sosem lakott jól a menzán

- délután voltak különórái, sokkal jobban be tudtam így osztani az idejét, jutott játékra is

- szorongó, nehezen alkalmazkodó gyerek volt ovisnak, jó volt neki, hogy nem volt bent egész nap

- a tanárok nem vették rossz néven, mert végig kitűnő maradt.

Szóval nálunk bevált a hazavitel. Később ő maga kérte a napközit néhány napra.

2016. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

Ez nagyon függ a gyetektől, a délutános tanítótól és tőled.

Én hazavittem a lányomat az alábbi okokból:

- tudtam vele leckét írni otthon, nekem ez nem volt teher, sem időben, sem energiában, sem technikailag

- szintén válogatós gyetek, sosem lakott jól a menzán

- délután voltak különórái, sokkal jobban be tudtam így osztani az idejét, jutott játékra is

- szorongó, nehezen alkalmazkodó gyerek volt ovisnak, jó volt neki, hogy nem volt bent egész nap

- a tanárok nem vették rossz néven, mert végig kitűnő maradt.

Szóval nálunk bevált a hazavitel. Később ő maga kérte a napközit néhány napra.

2016. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%
Elnézést, fogalmam sincs, miért küldte el ennyiszer a választ.:) én csak egyszer akartam...ma nagyon rossz a netem.
2016. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező! Pont az érveidet írtam volna le. Na épp ezek miatt a dolgok miatt hagynám én is napköziben.
2016. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!