Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szarvasi kávéfőző gombja...

Szarvasi kávéfőző gombja eltörött. Bonyolult cserélni?

Figyelt kérdés

Ilyen gépről van szó:


[link]


A gombja eltörött, kicsit ki is lóg, meg le is törött belőle.

Nem akarom így használni.


Hogyan kell kicserélni?


Esetleg tudja valaki, hogy hol lehet ilyen alkatrészt kapni hozzá Zalaegerszegen?



2020. aug. 13. 20:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Üdv!


Sikerült kipattintanom a gombot kívülről egy kapcsolós elszotóból, de ott bele vannak forrasztva az érintkezők :(

Kipattintottam egy csavarhúzóval a pereménél a kávéfőzőből is, hogy akkor veszek egy ilyen gombot. Az a gondom, hogy a gomb igaz hogy kijött, de a három csatlakozót amikor lehúztam beestek. Négy csavar tartotta a kávéfőző hátlapját, ezt leszedtem, igy belelátok. Tényleg nem bonyolult, csak az a bajom, hogy ha veszek egy gombot, melyik csatlakozót hova dugjam?! Totál nem értek az elektromossághoz...

Visszaraktam az eredeti kapcsolót, 1-2-3-4-5-6 érintkezők vannak rajta, 3 ugyanolyan szinű kábel jön a kávéfőzőből (képek mellékelve), most melyiket melyikre dugjam ha veszek egy új kapcsolót?!

A képen baloldali kábel legyen A, a középső B, jobb a C.

Tudja valaki hova dugjam rá pl 1-C, 2-B stb????

Mivel nem akarom hogy az áram megvágjon vagy szétolvasszam a gombot egyéb anyagi vagy életbeni kár, kérem az irja meg aki 100% biztos benne mit hova kössek...


Elpőre is köszönöm....


[link]


[link]

2020. aug. 21. 12:31
 12/22 anonim ***** válasza:

Kék: 2-es

Barna: 5-ös

Maradék: 4-es

Ha folyamatosan világítana a jelzőfény a kapcsolástól függetlenül, akkor:

Kék: 1-es

Barna:4-es

Maradék: 5-ös

2020. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
De 3 barna kábelem van....
2020. aug. 21. 14:28
 14/22 A kérdező kommentje:
Azért linkeltem a fényképet, mivel teljesen amatőr vagyok elektromosságban, és 3db barna kábelem van, amin csatlakozó van...
2020. aug. 21. 14:32
 15/22 anonim ***** válasza:

A kapcsolón négy érintkező van, a 4-es és az 5-ös az egyik kapcsoló kontaktus. Az 1-es és a 2-es szintén kapcsoló kontakt, de ebben az esetben csak a világítás miatt van bekötve.


Tehát ami jön a hálózati zsinór felől, az megy a 2-esre és a 4-esre. Ami pedig megy a főző kazánja felé, az lesz az 5-ös.

2020. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Kipróbálom ha lesz alkatrészem.

Voltam 2 boltban szombaton, az egyik hosszú hétvégét tartott és zárva maradt, a másikban meg kifogytak, azt mondták jövő héten lesz ilyen alkatrész. Úgyhogy még maradhatok az instant Nescafénál egy pár napig...

2020. aug. 23. 09:51
 17/22 A kérdező kommentje:

Üdv!


Sajnos nem ugyanolyan kapcsolót kaptam... Ezen csak 4 láb van nem 6.

Mivel tényleg nem értek hozzá és nem akarok elektromos zárlatot, ezért kérdezem: melyik kábelt melyik lábra kössem?


A kávéfőzőben levő 3 csatlakozó A B és C-vel jelöltem:


[link]


Az új kapcsolót lefényképeztem, hátul is, itt 1-2-3-4 feliratok vannak a bekötési pontokon.


[link]

[link]


Akkor mit hova kössek? Tudnátok segiteni? Ma van a születésnapom és szeretnék már inni egy jó főzött kávét...

2020. aug. 28. 11:44
 18/22 anonim ***** válasza:

A-2 B-4, C pedig 1. Van több variáció is egyébként, de így jó lesz.


[link]


Hátha segít a megértésében, ez a kapcsoló felépítése.

2020. aug. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom!
2020. aug. 29. 06:49
 20/22 A kérdező kommentje:

Üdv!


Kipróbáltam A2 B4 C1 a kapcsolón a lámpa világít ha bekapcsolom, de nem történik semmi, nem melegíti fel a vizet, csak 'van'.. Akkor mit hova kössek? ( A törött kapcsolóval még ment, szerintem a készülék jó).

2020. aug. 29. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!