Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Whirlpool klíma fogyasztása?

Whirlpool klíma fogyasztása?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy fogyasztásban mennyire tud leszabályozni, ahol még nem kapcsol ki. A Whirlpool Magyarország nem tudott választ adni a kérdésre, a szobaméretet tudták csak leírni, ami sokat nem jelent, az útmutatóban sincs benne.

Bármilyen típus érdekel, de ha nincs fogyasztásmérő, a kültéri oldalán fel kellene tüntetve lenni a fogyasztásnak, jobb esetben tól-ig. Pl. 200-1200 W. Ez kellene, vagy a fogyasztás, ahol még hűt, nem csak a beltéri ventilátor megy.



2020. aug. 18. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

Oké, hogy hibásan van feltéve a kérdés, de nem tudom mit nem lehet rajta érteni. Nyilván INVERTERES klímáról van szó, mert ugyebár már kizárólag azt lehet kapni (és a kérdező írta hogy most venne klímát), tehát a kérdés az, hogy mi az a minimális teljesítmény, ahol még a kompresszor dolgozni tud, és nem kapcsol ki. Magyarul mennyire tudja szabályozni a teljesítményt a készülék. Én értem, hogy teljesítmény helyett fogyasztást írt, de ne mondja már senki, hogy ez nem volt egyértelmű...


Sajnos pont nem Whirlpool klímám van, sőt még nem is inverteres, szóval érdemi választ nem tudok adni, csak gondoltam a gyengébbek kedvéért egy kis értelmezési segédlet nem árthat.

2020. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács! Ha több időre tervezel gondtalan klímát mint 3 év akkor ne rakass whirlpoolt. Egy gagyi, gyenge anyagokból épített, gyakran inverterhibás gépcsalád. És ehhez mérten rettentő drága.

Az inverteres gépek le tudnak menni kb 200 watt körülre hűtésnél. Az alatt már csak a mókuskerék működik. Mint szerelő azt mondom válassz egy jobb minőségű gépet! Pl.: Gree, Syen, Daikin, Mitsubishi.

2020. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 gabesz147 ***** válasza:

Nekem Gree Comfort Plus 3.5 KW-os van, 24 m3-re, határeset, talán elég lett volna kisebb is. De soha nem kapcsol ki, csak "elcsendesül".

Mielőtt "bamboochatheone" válaszáig eljutottam, én is azt akartam írni, hogy több klíma van, nemcsak Whirpool.

2020. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Oka van annak, amiért Whirlpool klímát szeretnék, de lényegében bármilyen másik jó lenne, ami rendesen le tud szabályozni, (legalább 0.7 kW / 140-180W fogyasztás) és R32 hűtőközeg van benne, valamint alig több, mint 100.000 forint.


Nem kezdek részletes magyarázkodásba, számtalanszor végigjátszottam már másokkal minden lehetséges dolgot a végtelenségig, már belefáradtam újra meg újra végigcsinálni. Nem koszos, jól van méretezve, jó helyre van felszerelve, nincs megtörve a csövezés, van benne elég hűtőközeg, mégis a béka feneke alatt van a hatásfoka a Mitsubishi! klímámnak. Újkorától kezdve messze elmarad attól, amit tudnia kellene egy ezzel a márkával foglalkozó szakember szerint és szerintem is. A fűtés iszonyú gyenge, a hűtés szintén, utóbbi esetben állandó probléma a fagyás. A sokadik klímás járt már itt, senki nem tudta megoldani a problémát, a hűtésnél (plusz hűtőközeg ellenében is) jelentkező fagyás ellenére én vagyok a hülye. Gondoljon mindenki rólam azt, amit akar, nem érdekel. Az érdekel, hogy a klíma rendesen működjön.


Muszájból felcsaptam klímaszerelőnek, olcsóbb volt minden szerszámot megvenni, mint szerelőket keresni és fizetni a végtelenségig. Ég és föld a különbség ahhoz képest, amilyen volt a klíma. Még egy dolgot szeretnék megcsinálni, ha nem lesz jó utána sem a klíma, akkor lesz igazán aktuális a fenti kérdés. Venni fogok egy nevesincs klímát és felteszem a jelenlegi helyére. Ha az tudja, amit kell, akkor a Mitsubishi gyári hibás. Teljesen új volt, előttem bontották ki és szerelték fel, az első pillanattól kezdve hibásan működik.

2020. aug. 19. 11:52
 15/20 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Mekkora csőhossz van a Mitsubitshi klímán?
2020. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
73%
berúgtam xd de nagyon szétadom a kötekedő válaszolót világi arc vagy öreg
2020. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

16: én is jól állok... :D

örülök, hogy okoztam egy kis jó hangulatot

a kérdező meg nem tom mit akar... itt az ősz mingyá! pár hét és fűteni kell nem klímázni.

2020. aug. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#15

A gyári feltöltéshez képest 3 méterrel rövidebb a csövezés. Nem itt keresendő a hiba.


#17

Nem csak hűteni lehet egy klímával.

2020. aug. 20. 07:01
 19/20 bamboochatheone ***** válasza:
77%
Akkor 7 méter? Csak mert felléphet a gázeltolódás jelensége.
2020. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
7 méterre elég a gyárilag betöltött hűtőközegmennyiség, 4 méter csővel van szerelve.
2020. aug. 20. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!