Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáz, kerámia vagy indukciós...

Gáz, kerámia vagy indukciós főzőlapot válasszak?

Figyelt kérdés

Még be lehet huzatni a gázt de az elektromos megoldás is használható a házunkba,de nem tudok dönteni.

Tapasztalatom csak a gázzal van, koszol nagyon. A többiröl pedig mások akarnak lebeszélni,hogy lassan melegit ,ha nem fekszik ra az edeny kikapcsol, nem lehet megfelelöen szabályozni.teljesen tanacstalan vagyok. Akinek van tapasztalata mindegyikkel melyiket javasolja?



2020. okt. 19. 21:40
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Ja persze az igaz, hogy az indukciós csak vasból készült edenyekkel használható (ezt nem mondanám speciálisnak), de ebben ki is merül az összes hátránya. A lassúság az bármelyikre igaz lehet, de az indukciósra biztosan nem.
2020. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Ha amúgy nincs gáz bent és nem vagy valami nagy gourmet, hogy neked bizonyos kajákhoz kell a gáz, pl. valódi wokozás stb. akkor felesleges behúztani egy rakás pénzért. Én emiatt behúzatom, amúgy az indukciós tökéletes, de nekem kell az extrák miatt a gáz IS. Szóval mindkettő lesz. Egyébként egy ismerősöm van, aki bánja, hogy csak indukciós van, de náluk ha szél van azért van áramszünet, ha esik azért, folyamatosan fejlesztik a hálózatot és javítják azért is. Így egy kávét se tud magának főzni, ha nincs áram, mindig megy a szomszédba az ilyen napokon. Illetve, ha valamit épp csinál és elmegy, az szar ügy. A gáz nem szokott elmenni. Ezt leszámítva sokkal jobban szereti az indukciósat, náluk az árammal van a baj.
2020. okt. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyanyám régi virágos zománcos edényei is jók az indukciósra. Én még nem is nagyon találtam olyat, ami ne lenne jó..
2020. okt. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Indukciós.
2020. okt. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Indukciós , mert szabályozható , gyorsabb mint a gáz tisztább és nem drága bekötni míg a gázt terveztetni szereltetni tobb 100e Ft
2020. okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Én mind a három félét használtam (gáz, kerámia, indulciós), kerámia egy katasztrófa, gáz és az indukciós nekem egyformán bevált. Most indukciós van, talán azért, mert esztétikusabb, modernebb mint egy gáztűzhely.
2020. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Ez több oldalról megnézendő. A kerámiás hülyeség egyértelműen felejtős, azt az indulciós váltotta fel.


Tehát elektromos, vagy gázos?

A gáz nagyon sok vízpárát termel, az elektromos semennyit és nincs gázhangja se, a gázrobbanás se fenyeget. Bármit rá lehet rakni. Ellenben erősen kötött a helye és újabb költségvonzata is van.


Elektromost oda raksz ahova akarsz, csak az áramszámlához kötődsz, nincs átalánydíj a panelházban (ha átalánygázos a ház) így ritkafőzőknek jobb. Oda lehet rakni ahova akarja, nem kötődik a gázcsőhöz. De meg kell csinálni a villanyvazatékezést pöpecre az órától.


Áramszünettől nem kell félni, a TV se meg semmi se megy olyankor, nem a sütő lesz a legnagyobb probléma, de kell a 32A a házba mindenképpen, esetleg több fázissal is.


Ha az indukciósat akarod kipróbálni vegyél egy 10eFt-os 1 laposat az aldiban-praktikerben és legfeljebb lesz még egy plusz felületed. Mindent rá lehet rakni amit a mágnes megfog. Amit meg nem, az alá egy vaslapot kell rakni.

2020. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Utolsó, az áramszünettől tényleg nem kell félni általában. De mondom, ismerős azt mondta, hogy UTÓLAG rájött, hogy hülye volt, a rendszeres áramszünetek miatt idegesítő. Tehát általában tényleg nem baj, de ha van rendszeresen gond az árammal, ahol laksz, az problémás. Ha a tv nem megy, max. nem tudod meg, hogy mi lett a film vége, de ha a nyári zivataros időszakban, vagy azokban az időszakokban, mikor hálózat karbantartás és fejlesztés miatt három naponta áll le az áram főzés közben, akkor agyérgörcsöt kockáztatja az ember. Nem tudom hány ilyen hely van, pl. ahol építkezünk is ilyen, előtte is ott laktunk, rendszeres az áramszünet ilyen-olyan okból. Van, hogy csak fél percre marad ki, van, hogy 10 percre, van, hogy 10 percenként fél percre pl. ha szar az időjárás, meg ilyenek. A szolgáltató semmit se tud vele kezdeni, ami már csak azért is idegesítő, mert a háztartási gépeknek ez rohadtul nem tesz jót. Pl. egy viharosabb délutánon a nyáron 8x(!) ment el az áram két óra alatt. Biztos ritka az ilyen, de ha nagy főzős és esetleg ő se gondolt erre, hogy bakker tényleg, ez nálunk is rendszeres, akkor jobb emlékeztetni rá.
2020. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Akkor teljeen egyértelmű ,hogy gázost csinálj. Viszont van itt még valami! A kazánhoz mindenképpen tegyetek szünetmentes áramforrást, és az ámítógépek, lapostv, meg minden ami kapcsolóüzemű tápról megy, kapjon szünetmentest, külön-külön. De főleg a kazán... A mosógépnekis jó lenne, de az nem bírná el úgyse, szóval nehogy valami kvadrága mielét vegyél, hanem sima electroluxot, szárítóból is. Sőt, ha van rá lehetőségetek, akkor saját napkollektort is csinálhattok, de abban az lenne a lényeg, hogy akkor adjon áramot amikor nincs hálózati, tehát sok akku is kéne.
2020. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
41%
Sziasztok! Jól jött a kérdés,mert pont ezen filóztam. Abszolút sikerült megerősíteni abban,amit egyébként is terveztem, hogy indukcióst vásárolok. Kivétel az, hogy azon nem lehet wokban sütni? Nem tudom elképzelni miért írta itt ezt valaki többször is!? Én szinte mindent abban csinàlok és elképzelésem szerint még hatékonyabb is lesz mint a gázon,hisz nem csak az alját forrósítja fel a láng körben, hanem az egész edényfalat nem?
2020. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!