Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi okozhatja a sólerakódást a...

Mi okozhatja a sólerakódást a mosogatógépben?

Figyelt kérdés

Pár hónapos Electrolux mosogatógépünk ma a szokásos leghosszabb program után belül tiszta fehér lerakódás volt. A gép is, de az edények, evőeszközök is, főleg a műanyag dolgok. Tapintásra is érződik. Elindítottunk utána még egy rövid programot, hogy átmossuk, de ugyanúgy nézett ki. A keresés alapján sólerakodásnak véltük (ujjal letörölhető), így egy 15 perces, mosószermentes áztató programot is lenyomtunk, ami leöblítette a lerakódást, aztán átmostuk megint, tablettával, és ugyanúgx fehér...

A sótartálya most lett feltöltve, az első lerakódás után, de ugyanazt használtuk, mint eddig, a fedele jól le van zárva. A tablettával sem voltak gondok korábban. Öblítőszer is ugyanaz, nem jelzett a gép, hogy kéne bele tölteni még. A mosogatógép mosószeres tisztítása kb 1 hete volt, mikor jelzett. Napi rendszerességgel használjuk, sosem tapasztaltunk ilyen problémát, és nagyon furcsa, hogy pont a só utántöltése után vannak ilyen gondok.

Más is tapasztalt ilyet? Mi lehet a probléma? Szerelőt kell hívni?



2021. nov. 1. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Akkor niveld a vizlagyitast hátha. Öblítő mennyisége is számít.
2021. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Megpróbáljuk azt is.

Öblítő eddig minimumon volt, most az utolsó mosás előtt feljebb vettem.

2021. nov. 3. 20:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem emlékszem hogy nálam mi volt a megoldás de volt. És a beállítások finomhangolása


Ha a gépet az akarjátok mosni akkor ecetet keruljetek el, a citromsav a jó megoldás. Ecet megmarhatja az ajtó gumi tömítéset.

2021. nov. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Volt kinn a szerelő. Szerinte nem a só a gond, hanem valamelyik tabletta. Elindítottunk tabletta nélküli mosást, a gép belül így is lerakódásos, de a berakott pohár tiszta volt (a poharakat eddig is tisztára mosta, csak a műanyagokon volt lerakódás, de ezt mondtam is neki...). Mondta, hogy akkor tegyek be műanyagot tabletta nélkül mosni, és szóljak, hogy mi lett. Azt mondja, hogy a szórókar a gép elülső műanyag részeit amúgy se mossa, az csak attól vizes, hogy ráfolyik az edényekről...

Kívancsi vagyok, mi lesz.


Olyankor mi van, ha garanciális, de a szerelő nem tudja megmondani, mi a baj? Ha nem tudják megcsinálni? Kérhetjük az eszköz cseréjét?

2021. nov. 8. 17:37
 15/15 A kérdező kommentje:
Update: tegnap este elindítottam egy tisztítószeres programot (Machine Care program), az csillogóra pucolta belül a gépet, majd beraktunk edényeket is, és tablettával indítottunk egy mosogatást. Most már nem jelent meg a lerakódás. Ezek szerint lehet, hogy csak első alkalommal került rá az a fehér trutyi, és nem mosták le a mosások a gépről (erre is rákérdeztem, de a szerelő azt mondta, hogy leszedné). Valószínű kellett neki ez a tisztítás hozzá.
2021. nov. 9. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!