Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik sütőt vegyem? Neff,...

Melyik sütőt vegyem? Neff, Miele vagy Smeg?

Figyelt kérdés

Szabadonálló tűzhely helyére tudom tenni, max 60 cm széles fér el. Sütő mindenképp elektromos, a főzőlapot én gázosat szeretnék, férjem szerint jobb az elektromos. 13 személyre főzök. Sütőnél szempont, hogy kenyeret lehessen benne profin sütni, és péksüti féléket legalább 3 szinten egyformán süsse meg.

Miele-nél láttam, hogy 1 fázis, 16A-os biztosítékkal, rengeteg funkció, ez így tud működni hatékonyan?



2021. nov. 23. 08:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A beépíthető vagy szabadonálló, az mindegy, a beépíthetőt egymásra tudom tenni a régi helyére.
2021. nov. 23. 10:08
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem ez egyre zavarosabb.


Nem tudja az LG mosógép a akármit. ???? Hogy jön ide?


El kell dönteni hogy szabadon álló vagy beépíthető.

Gázos főzőlap vagy elektromos.


Ha meg van akkor azokból kell válogatni.


Szabadonállóhoz be kell vezetékelni és bekötni.


Beépíthetőnél minden egyes elektromos géphez külön vezetékelés és külön bekötés. És ennyi.

2021. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Megpróbálom tisztázni.

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy minőségben melyik a jobb, és melyik tudja, amiket szeretnék, sütő a lényeg.

Ha a beépíthetőt be tudom tenni a régi szabadonálló helyére például egy kerettel összeépítve, akkor szóba jöhet az is, ha teljesítményre jó. Ha az úgy nem lehet, akkor csak szabadonálló. Ezekben nem vagyunk járatosak, ezért nyitva hagytam ezt a kérdést. Vezetékelés, bekötés hozzáigazítható. Így érthető?

2021. nov. 23. 10:37
 14/21 anonim ***** válasza:

Ok, kezdjük az elején, mert sem értem.


Mennyi a keret?

Pontosan mekkora hely van?

Vezetékes gáz van?

13 főre akarsz főzni és kenyeret is akarsz sütni, ugye? Vagyis minél nagyobb legyen?

2021. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Keret: 1 millióból kijöjjön főzőlap és sütő együtt.

Mélység max. 70 cm, szélesség max 60 cm. Ez nagyon adott, ettől nagyobb helyem nincs.

Nincs vezetékes gáz. A kenyérsütés inkább alkalmi. Bár ha jól megy, lehet, hogy rendszeressé válik. De akkor azt a férjem süti, mikor én már végeztem a főzéssel! :)

2021. nov. 23. 11:11
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha nincs vezetékes gáz, akkor csak elektromos főzőlap jöhet szóba.

200k-t számolj a villanyszerelési munkára.


Indukciós főzőlapot vegyél! Pl

[link]

És javaslok egy gőzsütőt, viszont ott a mérettel bajban leszel

2021. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hasonló elhelyezés nem játszik?

[link]

2021. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
nem, mert a tűzhelykérdést gyorsan meg kell oldani, a konyhafelújítás meg odébb van. Tehát csak a régi helyére tudom tenni.
2021. nov. 23. 12:02
 19/21 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy nem egy kategória a három márka. Melyik a legjobb, melyik a legrosszabb a három közül?
2021. nov. 23. 12:16
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én a Mielét ismerem, és egy biztos: ezzel a márkával nem lehet tévedni, csúcskategória a minőségben, és a megbízhatóságban. Nem tudsz mellélőni vele.

Gáz vs. elektromos kérdésre: nálunk ez nem dőlt el, úgy lett megoldva, hogy kell a gáz is, szóval lett egy kétrészes gázos tűzhely, meg egy 4 részes indukciós Siemens főzőlap (Siemens szintén baromi jó) 1 fázisra bekötve, mert az van. Mondanom sem kell, hogy a gáz alig van használva. Az elektromos kicsit lassúbb néha, de utána rendkivül jól szabályozható, sütésnél, levesfőzésnél, pörköltöknél rendkivül hasznos, hogy ennyire jól szabályozható, a gáznál nem lehet ilyen lassú tűzőn főzni. Ja és egybe van kötve egy szintén Siemens sütővel, ugyanúgy egy fázison. Működik. De tény, hogy az 5 részes főzőlapon nem fogod tudni mindet egyszerre használni, meg mellé a sütőt is. Ha érdekel még tapasztalat, hogy működik a cucc, segítek szívesen.

2021. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!