Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A gázbojler körül nagyon...

A gázbojler körül nagyon "büdös" szag van. Mi okozza ezt? Mit tudunk csinálni? Rosszul ég? Mit kell csinálni? Égéstermék?

Figyelt kérdés

Már nagyon alaposan kiszellőztetünk. Huzatot is csináltunk. Ventilátor is volt beállítva a fürdőszobába. Aztán az ablakok bezárása után egy idővel megint töményen éreztem azt a szagot. A gázbojler ki lett kapcsolva egyelőre.

A családtagomnak ráadásul rossz a szaglása. Ha nem jövök, mi lett volna...



2022. jan. 16. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Nem túl sok olyan van."


De van. Nem 1, nem 2, nem 3, és nem a kőkorból maradtak ránk, hanem a mai napig kaphatóak, és szabályosan üzembe helyezhetőek (!!!!).


"Mindegyik veszélyes, főleg amikor az égés tökéletlenné válik és elkezd sok CO-t gyártani."


Akkor mégegyszer:

"Természetesen az üzemeltetési előírásokat és a biztonsági szabályokat be kell tartani, de ez kb mindenre igaz az életünkben."

2022. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Szirty ***** válasza:
44%

Szerintem fogyni fognak a szigorodó szabályok miatt.


Lehet hogy nem háromféle ilyen van hanem tizenhárom.

Tehát nem túl sok.


Üzemeltetési és biztonsági szabályok?

Pl. hogy a kémény nélküli gázbojler figyeli a helyiség oxigén szintjét ami ha veszélyes szintre csökken akkor leáll?

És hogy szellőztetni kell? Igazán jól hangzik!


Melyik biztonsági vagy üzemeltetési szabály akadályozza meg hogy a készülék hibás működés miatt szén-monoxid mérgezést okozzon?

A rendszeres felülvizsgálat meg a gyakori szellőztetés?

Vagy az hogy 80 négyzetméteres fürdőszobában kell elhelyezni mert annak légtere megfelelően nagy?

2022. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem gazszag volt. Azt megismerem.

Persze, azota ki van kapcsolva a bojler.

Nyilvan holnap hivjuk a szerelot, de most erdekelt volna, hogy mitol lehet a szag.

Bocsanat az ekezetek hianya miatt.

2022. jan. 16. 21:05
 14/24 anonim ***** válasza:
#13 a leheto legjobb dontest hoztad.
2022. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy nem gázszag, semmilyen támpontot nem tudtunk meg. Mihez hasonlít a szag? Be tudjátok határolni a forrását?
2022. jan. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 krisszalai ***** válasza:

Szia!

Ilyen szag akkor van, amikor már ki kell pucolni az égőfejet. A szerelő megoldja.


(A co szagtalan.)

Tipp:

Tegyél fel co jelzőt oda, ahol üzemel ez a készülék. Illetve egy szellőzőt is érdemes beszerelni.

2022. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedden voltak itt a szerelők, de nem én voltam itt, hanem egy családtag.


Azt mondták, hogy amikor be lett szerelve, az akkori szerelő nem jó szerelte be, valamit kihagyott.


De azért ő sem szerelték azt bele...


Valami tisztítást azért csináltak.


Azt mondták, hogy még pár napig érezni lehet azt a szagot.


Egyébként 2016-ban volt beszerelve ez a bojler (akkor új volt) és azóta szerintem nem volt baja vagy legalábbis én nem emlékszem, szóval nem tudom, hogy egy kihagyott akármivel hogyan tudott akkor eddig jól működni.


Az előbb voltam a fürdőszobában, enyhén most is érzem azt a szagot.


De tényleg jóval enyhébben.

A múltkor nagyon durván éreztem és szellőztetés után is.


Hát reméljük, hogy jól megoldották.


És állítólag valami nem is jó helyen volt...


Pontosabb részleteket nem tudok. :/

2022. jan. 21. 21:08
 18/24 krisszalai ***** válasza:
Írd meg a típust.
2022. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
HAJDU GB80.2 tárolós vízmelegítő, gázüzemű, kémény nélküli, 80l (HAJ_GB80-2)
2022. jan. 21. 21:34
 20/24 krisszalai ***** válasza:
75%

Sok mindent nem hagyhattak ki belőle, legfeljebb a gázszűrőt. Az nem olyan vészes.


"a készülék kikapcsol, mielőtt az oxigén tartalom egészségre veszélyes mértékűre csökkenne."


Holnapra elmúlik a szag a tisztítástól és jó lesz még sokáig.

2022. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!