Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A gázbojler körül nagyon...

A gázbojler körül nagyon "büdös" szag van. Mi okozza ezt? Mit tudunk csinálni? Rosszul ég? Mit kell csinálni? Égéstermék?

Figyelt kérdés

Már nagyon alaposan kiszellőztetünk. Huzatot is csináltunk. Ventilátor is volt beállítva a fürdőszobába. Aztán az ablakok bezárása után egy idővel megint töményen éreztem azt a szagot. A gázbojler ki lett kapcsolva egyelőre.

A családtagomnak ráadásul rossz a szaglása. Ha nem jövök, mi lett volna...



2022. jan. 16. 17:28
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Valami csövet hagyott ki a korábbi szerelő. Talán páraelvezető lett volna?! Erről tudsz valamit? Az nem olyan fontos?


Köszi, hogy írtál. :)

2022. jan. 21. 22:08
 22/24 Szirty ***** válasza:

"(A co szagtalan.)"


Ez kristálytiszta tény.

Csak hát amikor egy gáz üzemű berendezés elkezd túl sok CO-t termelni, akkor bizony nem vegytiszta CO-t termel.

A tökéletlen égés miatt egyéb vegyületek is keletkeznek amik korántsem szagtalanok. Ezekkel együtt a CO koncentráció is nagyobb az égéstermékben.

Ezért a szokatlan, csípős szag (ami nem "gáz szag") arra utalhat hogy CO is sok van a levegőben.


(Széljegyzet: A kérdező teljesen jól járt el hogy a gyanakodni kezdett arra hogy nincs minden rendben.)

2022. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 krisszalai ***** válasza:
Nem tudom milyen cső lehet. De ezek szerint a tisztítás sem sikerült. Próbálj másik szerelőt keresni azt javaslom.
2022. jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Amúgy nem csípős szag volt. Inkább émelyítő, tömény.


És nem CO volt ezek szerint, mivel annak tudtommal nincs szaga. Persze keveredhetett.

Vagy nem jól tudom, hogy annak nincs szaga?


Már egy ideje egyáltalán nincs szaga, úgyhogy most már rendben van szerintem.

2022. jan. 25. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!