Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudhatom, hogy H...

Honnan tudhatom, hogy H tarifás-e a villanyóránk?

Figyelt kérdés

Tehát, adott 2 villanyóra a 2 éve vett házunkban. Abból az egyiket nem használtuk, tehát még az előző tulaj óra állása van rajta. Kb. ennyit tudunk róla. Feltételezzük, hogy az valami más tarifára volt adott, mert nincsenek a házban külön lakrészek, meg hát minden helységet használunk már és mégse pörög. A kérdés, hogy lehet ezt lenyomozni, hogy milyen ez a villanyóra?

Ha H tarifához használható, akkor kb. mennyi lenne a beüzemeltetése, ha 1 inverteres klímát szeretnénk rákötni? Végül, köthető-e rá egyáltalán csak 1 klíma? (valakitől azt hallottam, hogy minimum 3-at kell rátenni)

Igazából bármilyen ötletnek örülök, mert a gázszámlánk így nagyon sok lesz, és ha használható ez az óra, akkor megpróbálnánk használni.


2022. aug. 1. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
A szolgáltató üfyfélszolgálata mit mondott? És az előző tulajdonos?
2022. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A szolgáltatót most lehetetlen elérni, az előző tulajjal meg nem beszéltünk erről, mert ő maga sose lakott itt, mert befektetésként vásárol és ad tovább lakásokat/házakat.

Ha nem vagy kényszerítés hatása alatt, hogy válaszolj olyan kérdésekre, amikre nem tudsz, akkor kérlek ne tedd.

2022. aug. 1. 18:01
 3/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Ránézel a számládra. És ha ott A1 és/vagy B szerepel, akkor nem H tarifás. Ha van H sor is, akkor van.
2022. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, megpróbálok logikusan gondolkodni. H tarifás órát akkor ad ki a szolgáltató, ha van már napelem, vagy split klíma vagy hőszivattyú. (És kell hozzá a regisztrált villanyszerelő kivitelezői nyilatkozata). Ha nálatok ezek nincsenek, akkor nincs H-tarifás órád. Olyat nem lehet kérni, hogy kössék be, mert pl. a lakás az egy befektetés és majd utólag hozzákötjük a megújuló energiaforrást. Ez csak fordítva működik.
2022. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a KETTES válaszolónak, aki értelmes választ adott egy kérdésre, nem csak beszólt, meg pontozgat.

Bármily meglepő, eddig nem vettem észre a számlán, hogy azt kell nézni, révén a különböző tarifák neveivel is csak most ismerkedem. Eddig azt hittem, hogy létezik a "sima" meg az "éjszakai", a H tarifáról is a napokban hallottam másoktól. Ennyi infó egyébként elég is volt ezidáig, mindig pontosan diktáltam, fizettem és kész. Most, hogy a kettes válaszoló felhívta rá a figyelmemet, látom, hogy a számlán A1, az amit használunk és B az, amit nem használunk.

Az 1-es és a 3-as válaszoló, aki gondolom ugyanaz a személy csak bunkózni képes, segíteni nem.

2022. aug. 1. 18:27
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, ez így tényleg logikus, mert ha magukkal is vittek volna pl. egy klímát, gondolom valami nyoma csak maradt volna. De közben ki is derült, hogy ez az óra B tarifához van. Neked is köszönöm az infót!
2022. aug. 1. 18:30
 7/15 anonim ***** válasza:

"A kérdés, hogy lehet ezt lenyomozni, hogy milyen ez a villanyóra?"


pedig a legjobb módszer ha ott érdeklődni ahol nyomatni számla, áram számla.


az se baj ha 1-2 hét múlva

2022. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor az a vezérelt. Bojler volt/van rákötve.

A H tarifát a szolgáltatódnál tudod intézni - hol máshol :D, de javasolt inkább egy a szolgáltatónál regisztrált villanyszerelőt hívni! Ez a villanyszerelő jogosult az óra levételére, cseréjére. Ő tudja meked megmondani, hogy az a mérőhely megfelel-e az aktuális szabványoknak, vagy cserélni, módosítani kell. Emellett a legtöbb ilyen villanyász intézi a papírmunkát is a szolgáltató felé.

Ha a mérőhely nem jó és nem csak az órát kell cserélni hanem a dobozt is, akkor elég drága mulatság lesz, 100-200k is lehet.

2022. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ezt tudom, így ez felejtős, ennyi pénzünk most nem lesz. :(

Viszont klímát erre is lehetne, nem? Ha jót olvastam, napi 8 órát használható, abból 4-6 órát kell éjjel. (Az mondjuk nem világos, hogy miért 4-6? Függ valamitől, hogy minimum 4, vagy minimum 6 óra kell csúcsidőn kívül, vagy úgy értsem, hogy minimum 4-et maximum 6-ot lehet éjjel?)

A klímát amúgyis a hálóba terveztük, ahol ugye este, és éjjel tartózkodunk, ezért gondoltuk, hogy jó lehetne, ha az ráköthető.

2022. aug. 1. 19:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A vezérelt áramot nem te vezérled, hanem a szolgáltató. Ők látják, mikor r véget a csúcsfogyasztás, akkor kapcsolják be a vezérelt órákat. Meg van határozva, hogy naponta legalább és maximum mennyi ideig kell üzemeltetnie a szolgáltatónak a vezérelt rendszert. Amíg a vezérelt mérőóra be van kapcsolva, addig használhatod az általa biztosított áramot.
2022. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!