Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudhatom, hogy H...

Honnan tudhatom, hogy H tarifás-e a villanyóránk?

Figyelt kérdés

Tehát, adott 2 villanyóra a 2 éve vett házunkban. Abból az egyiket nem használtuk, tehát még az előző tulaj óra állása van rajta. Kb. ennyit tudunk róla. Feltételezzük, hogy az valami más tarifára volt adott, mert nincsenek a házban külön lakrészek, meg hát minden helységet használunk már és mégse pörög. A kérdés, hogy lehet ezt lenyomozni, hogy milyen ez a villanyóra?

Ha H tarifához használható, akkor kb. mennyi lenne a beüzemeltetése, ha 1 inverteres klímát szeretnénk rákötni? Végül, köthető-e rá egyáltalán csak 1 klíma? (valakitől azt hallottam, hogy minimum 3-at kell rátenni)

Igazából bármilyen ötletnek örülök, mert a gázszámlánk így nagyon sok lesz, és ha használható ez az óra, akkor megpróbálnánk használni.


2022. aug. 1. 17:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, most kicsit utána olvastam ennek is, így már értem. Akkor ez inkább bojler, vagy ilyen hőtárolós kályhák esetén praktikus. Köszönöm a választ!
2022. aug. 1. 20:13
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Lehet egy kérdésem? De ne sértődj meg! Ugye bölcsész vagy?
2022. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem sértődöm, bár gondolom negatív sztereotípiák ihlették a kérdésedet. Összesen 3 diplomám van, ebből 1 BSc, 1 MSc, és 1 BA. Rád bízom, hogy minek kategorizálsz.
2022. aug. 2. 17:00
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért kérdeztem, mert van egy doktorandusz barátom szintén 3 bekeretezett papirossal és ugyenilyen életképtelen. Egy izzót fél óra alatt cserélt ki úgy, hogy telefonon irányítottam és tartottam benne a lelket. És ő még a jobbik fajta bölcsészek közül való. Komolyan kérdem: mi a lótúrót oktatnak az egyetemeken? Mit?

Nem sértősből, vagy bántásból mondom ezt, egyszerűen szeretném megérteni, hogy az ilyen alapvető dolgokat hogy a fenében nem lehet tudni? A szülők sem tanítottak meg sosem arra, hogy ez itt a számla, stb.stb. A rezsi, a közművek az életünk részét képezi.

8, 12 voltam.

2022. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam életképtelennek, nem okoz gondot az izzócsere, és feltételezem, hogy számos témát betudnék dobni, amihez te nem tudnál hozzászólni. Nem sértésként, még csak nem is egyetem kérdése, tény.

Nekem is, másoknak is van 30-40-50 évesen is olyan pillanata, amikor olyasmit tud meg, ami másnak X éve evidencia.

A kérdés előtt nem vizsgáltam át a számlát, de nem azért, mert nem gondolkodom, hanem éppen, mert túl gondoltam, azt hittem ez olyan infó, amit az órán kell keresni, vagy a szolgáltatónál, akit most nem tudok elérni. De szerencsére kaptam választ, a kérdés megoldódott.

Anyám meg legfeljebb arra tanított, hogyan kell másoktól kölcsönkérni, meg gyertyával világítani, szóval büszke vagyok az eredményeimre, akkor is, ha mások szerint butaságot kérdezek.

2022. aug. 2. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!