Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vásárolnátok-e olyan háztartás...

Vásárolnátok-e olyan háztartási eszközöket amelyekben nincs "tervezett elavulás"?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy vennétek-e olyan háztartási gépet vagy elektronikus eszközt ami minőségi és a garancia időn túl is hosszú éveket működik, és ami árban megegyezik a mostani gépek árával. Tehát ezek a gépek úgy legyenek legyártva, hogy ne az legyen a cél, hogy a garancia idő lejárta után szándékosan el romoljon (tervezett elavulás).

Tehát tartós legyen ami akár tizen éveket is kiszolgál és minőségi gép legyen, minőségi anyagokból.



2022. dec. 15. 07:06
1 2 3 4 5
 21/41 Szirty ***** válasza:
86%

"Mivel értesz egyet?"


A válaszlehetőségek között csak egy "igen" szerepel.

2022. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
86%
A kérdezőnek szólt...
2022. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
86%
Írta előtte, hogy egyet ért, de nem derült ki, melyik válasszal.
2022. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy a pl. a Netflix-es hűtőre ha van igény, akkor veszik, de ez nem tartható örökké. Már így is megfulladunk a szeméttől és a klíma katasztrófa is itt van a hátunk mögött, szóval valamint tenni kell. Természetesen most nem ez a fő téma de fontosnak tartom ezt is megemlíteni.

Az olcsó, alsó kategóriás gépeket természetesen most is lehet venni, de ezek is jó ha 2 évet tartanak. Volt egy olcsó JVC tévénk, de csak 1 évet tartott. Szóval Dunát lehetne rekeszteni ezekkel a gépekkel.

Áttérve ide a felhasználókra:

Az egészséges vita jó meg elengedhetetlen, de nem látom értelmét, hogy egymást fikázzuk. Nincs erre szükség.

Amúgy a szavazással nem tudom mi a baj. Mind a három válasz lehetőséghez írtam egy-egy rövid mondatot.

1. Igen. Szeretnék hosszan tartó gépeket.


2. Nem. Elégedett vagyok az eddigiekkel.


3. Nem tudom eldönteni.


Na ezek a válasz lehetőségek voltak.

2022. dec. 15. 12:04
 25/41 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Is-is. Valamiben jó a hosszantartó működés, de többnyire a fejlődés miatt felesleges, persze ne 1 év alatt halljon be.
2022. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Morzsi007 ***** válasza:
100%
halljon-> haljon
2022. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
79%

"1. Igen. Szeretnék hosszan tartó gépeket"

Pl ez kapásból három igen eltérő válaszlehetőségre lenne bontható.

1. Szeretne ilyen gépeket, ezért eleve ilyeneket is vesz.

2. Szeretne ilyen gépeket, csak jelenleg nem engedheti meg magának.

3. Szeretne ilyen gépeket, csak azt képzeli, hogy nem léteznek.

2022. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
91%
Tehát volt egy tévétek, ami hamar elromlott, tehát az összes olcsó ilyen... az előbb írtuk, hogy ez egyáltalán nem jellemző. Érdekel ellenvélemény is, vagy csak megerősítést vársz? A környezetvédelem más kérdés. Talán a régi, sokat fogyasztó gépek lecserélése szép újakra a kevésbé környezetszennyező, nem?
2022. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Természetesen lehet boncolgatni a válasz lehetőségeket, de nem akartam 3-4 lehetőségnél tovább bonyolítani. Egyszerű, átlátható válasz lehetőséget akartam.

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de én úgy láttam, hogy ami olcsó az nagyrészt gyenge és idő előtt elromlik. Mondjuk lehet, hogy csak én vagyok peches. Ezért szoktam kicsit többet spórolni (ha szükséges) és venni legalább egy közép kategóriás gépet. A drágább gépek biztos, hogy egy kicsivel többet tartanak.

Én úgy vagyok vele, hogy a kérdésben szereplő gépeket kellene gyártani az átlagemberek számára akinek nincs lehetőségük mindig újat vásárolni. Persze lehetne ezekből is új típust gyártani, de nem ez lenne a fő szempont.

Természetesen akinek van lehetősége az veheti a drágábbat, extrásabbat. Az általam említett gépek gyártásához is nyersanyag szükséges és biztos, hogy némi környezetszennyezéssel jár, de talán közelebb kerülünk ahol, hogy kevesebb szemét kerüljön a környezetbe.

2022. dec. 15. 13:18
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a drága gépeket adják olcsóbban, ez a lényeg?
2022. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!