Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják,hogy többet...

Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?

Figyelt kérdés
Amit beviszünk energia,az mi másra fordítódhatna,mint a víz melegítésére?Jöhetnek az érvek,pro,kontra!

2023. jan. 3. 12:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/129 anonim ***** válasza:

#100 (17:42) - a látszat ellenére "nem vagy százas!"

:-D

De a poénkodást félretéve - ha már ekkora nagy arcod van, hogy laikusként megvétóztad itt egy okleveles fizikus részletes indoklását (93.) - akkor leplezd le nekünk a nagy titkot, hogy hova megy el a felvett elektromos teljesítmény? Mert a kályhából tudjuk hova megy a teljesítménykülönbözet - de az elektromos bojlerből?

2023. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/129 anonim ***** válasza:

Felmerült ez a téma egy új kérdésnél is és ott linkeltem ezt a kérdést és a 93-as választ.

Így keveredett ide ez a nagyokos.

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

2023. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/129 anonim ***** válasza:

Nem tűnik sehová, csak éppen a szigetelő réteg miatt nem tudja felfűteni a vizet a megszokott idő alatt, ezért túlhevíti magát, majd később fokozatosan adja le a hőt. Eredmény: jóval nagyobb fogyasztás és ha nincs szerencséd, akkor tönkrement fűtőszál.


Ha nem hiszel nekem, inkább egy anonym, magát fizikusnak kiadó szélhámosnak hiszel jobban, akkor végezd el a következő kísérleteket:


1. Forralj vizet vízmelegítőben teljesen tiszta és nagyon vicces állapotban. Mikor telt több időbe felforralni a vizet? Mennyivel fogyasztott többet ekkor a vízmelegítő? Na, akkor most ezt szorozd fel szépen, mert ugye egy bojler nem 1 literes.


2. Te akartad, de muszáj megbizonyosodnod róla! Próbáld ki mi történik, ha eltűnik a turisták körül a víz, mint hűtőréteg! Kapcsold be a vízmelegítőt víz nélkül! Mi történt?

2023. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/129 anonim ***** válasza:
*Nsgyon vízköves állapotban!
2023. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/129 A kérdező kommentje:

Nem fogyaszthat jelentősen (30-50%) többet hiába vízköves belül a bojler, ugyanis a bojler hőtechnikailag zárt rendszernek tekinthető akkor is ha tiszta, akkor is, ha vízköves.Tehát a bevitt energia mindenképpen "bent marad",a bojleren belül, a hőszigetelésen belül, tehát a víz melegítésére fordítódik.Nem veszhet el. 8.osztály,energiamegmaradás törvénye.

(A fűtés időbeli lefolyása változik, ezt elismerem, illetve károsodhat a fűtőszál, hőfokszabályozó, de nem ez a kérdés)


"De hosszabb idő alatt fűt fel...." igen, de közben folyamatosan kapcsolgat ki-be, ha megfigyelitek, tehát az energia, ami ugye P x t az ugyanannyi lesz...Én erre loggert csináltam, a közepesen vízköves 150L-es álló Hajdú bojlerem kb. 30X kapcsolt ki-be, mire visszaállt a beállított hőmérséklet.

Vízkőtelenítés után egyszeri bekapcsolás alatt felfűt, majd lekapcsol.

Összenergia ugyanaz.


Említettétek,hogy az alaplap fele mehet el energia, mivel a fűtőszál forróbb, így az alaplap is melegebb lesz,mivel arra van rácsavarozva.Nos, ez az egyetlen amit el tudok fogadni mint plusz veszteség, de semmiképpen nem indokol 30-50%-os fogyasztás növekedést,mert egyrészt álló levegő veszi körül a műanyag ház alatt, ami tudvalevőleg jó hőszigetelő.A bojler belseje felől a víz hűti, ráadásul a víz leghidegebb rétegével érintkezik az alaplemez,mivel legalul a leghidegebb a víz a bojlerben.

Ha ott 30-50% elmenne akkor ott mindennek szét kellene égnie idővel.De nem.(Az én bojlerem évi kb.2500kWh-t fogyaszt,ha 50%-kal emelkedne a fogyasztása, akkor plusz 1250kWh, 1,25MegaWattóra lenne, szerintetek mi lenne ott a vezetékekkel, szabályozókkal, műanyag burkolattal?


Még egy paraméter.A fűtőszál PTC jellegű, tehát ahogy nő a hőmérséklete, úgy nő az ellenállása is.Ezt meg is mértem,dokumentáltam, 300 fokon kb. 5-8%-kal magasabb a fűtőszál ellenállása mint hideg állapotban.Tehát a melegebb fűtőszál teljesítménye ugyaniylen arányban csökken, mivel P = U2/R.Tehát a vízköves bojler hálózatból felvett teljesítménye is csökken, ha melegebb a fűtőszál.Ez is hozzájárul ahhoz, hogy hosszabb ideig fűt.Hosszabb ideig fűt, de kisebb teljesítménnyel, és közben ki is kapcsol, ahogy előbb említettem.


Még egy adalék.A bojler hővesztesége annál nagyobb, minnél nagyobb a deltaT, vagyis a benti víz, és a bojlert körülvevő levegő hőmérséklet különbsége.Ez fizikai bizonyosság.

Namármost ha vízköves a bojler, több idő kell a felfűtéshez (ahogy már írtam) így a víz átlaghőmérséklete alacsonyabb (mivel hoszabb ideig alacsonyabb a víz hőmérséklete, mint vízkőmentes állapotban).Tehát a hővesztesége is kisebb a vizköves bojlernek.

2023. aug. 29. 16:28
 106/129 anonim ***** válasza:
46%
104 válasz után még mindig hajtogat a hülyeségeidet. Várom az Excel tálbázatot, amiben dokumentálva van minden mérés és számolás, amiről beszéltél. Meg fogom mutatni az adatok alapján, hogy miért vontál le belőle téves következtetéseket, amit tényként állítasz be.
2023. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/129 anonim ***** válasza:
41%
106-os (16:38) - inkább te tanuld meg a termodinamika alapjait, mert az utolsó néhány tanult ember által adott válasz kivételével ez itt a hülyék fóruma lett!
2023. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/129 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszokat én írtam, ha nem tűnt volna fel.
2023. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/129 anonim ***** válasza:
Persze, de ha egy kissé visszafogtad volna az egódat, akkor arra is ráébredtél volna, hogy a 91., 93., 95., 96., 101. válaszokat más írta a legutóbbiak közül. Azt is nyugodtan elhiheted, hogy az illetőnek hivatalosan is megvan az egyetemi szintű képzettsége termodinamikából!
2023. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/129 anonim válasza:
0%
Mérnök vagy de tökéletesen hőszigetelt zártrendszernek tekintesz egy villanybojlert? NEM létezik ilyen. Na és ott megy el a hő, ha lassabban adja át a hőt a víznek akkor a víz folyamatosan fokozatosan hűl ki , tovább vagy gyakrabban kell fűteni. Mert te elméleted szerint a bojlert ha egyszer felmelegítjük akkor a víz hőmérséklete állandó. Ez mellett van túlnyomás érzékelő ami szintén csepeg ami szinten feltételez egy fajta víz csere ciklust.
ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!