Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják,hogy többet...

Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?

Figyelt kérdés
Amit beviszünk energia,az mi másra fordítódhatna,mint a víz melegítésére?Jöhetnek az érvek,pro,kontra!

2023. jan. 3. 12:16
 71/129 anonim ***** válasza:
85%

Közben gondolkodtam: elszigetelt fűtőbetétnek megteszi egy izzó. Mondjuk egy 12V 5 wattos. Meg lehetne mérni (egy a szobahőmérsékletet már több óra alatt teljesen átvett befőttesüvegnyi vízzel), hogy egy fokot hány perc alatt emel rajta az elszigetelt fűtőbetét (izzószál).

Utána óvatosan levágni gyémánt vágókoronggal az üvegbúrát, és így meríteni a vízbe. Mivel felizzani nem tud, jóval nagyobb lesz a teljesítményfelvétele, és ezáltal jóval kevesebb idő kell a hőmérséklet megemeléséhez.

A lényeg boritékolható: az idő x teljesítmény szorzat értéke ugyanakkora lesz. Teljesítmény (kW), idő (óra), kilowattóra, ismerős? Mintha a fogyasztásmérő ilyen mértékegységben számolna.

2023. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/129 anonim ***** válasza:
0%

Előre bocsátom, csak az ötödik oldalig voltam hajlandó átfutni a válaszokat. Szóval ha később feljött már amit írni fogok, sajnálom.

Egy dolog felejtődik el a nagy energiamegmaradásosdiba. Mire használják a bojlert? Nem vízmelegítésre, hanem meleg víz kinyerésére. És amikor kiengeded belőle a vizet, újra fel kell fűteni, amit te is elismertél, hogy több idő, több energia.

2023. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/129 A kérdező kommentje:

70,71


Igen, sokféleképpen lehet bizonyítani,az elméletet.De én is attól tartok, hogy a nyilvánvaló eredményt se fogadná el az egybitesek többsége.


A hőtárolós kályha párhuzam nagyon jó!

Mint ahogy a neve is mutatja, a fűtőszálat körülvevő anyag tárolja az energiát.Amit később ugyanúgy átad a környezetének, tehát hasznosul, mert a lakást fűti.

De el nem veszik semmiképp!Tárolja az energiát,de nem eltünteti!

Ugyanez a helyzet a vízköves bojlernél is,az az energia,ami a lerakódott vízkő tömbben tárolódik,ugyanúgy átadódik a víznek később, tehát ugyanúgy a víz hőmérsékletét növeli.


Naivan azt hittem, hogy mivel itt a Gyakori kérdéseken sok ember van, a nagy számok törvénye alapján köztük sok szakember, nem csak a dogmákat visítozó gondolkodni képtelen agyhalott.De tévedtem.

2023. jan. 5. 08:13
 74/129 A kérdező kommentje:

72-es


Kifejtenéd bővebben mire gondolsz?

2023. jan. 5. 08:15
 75/129 A kérdező kommentje:

Tessék, itt egy mérés

[link]

2023. jan. 5. 08:57
 76/129 anonim ***** válasza:
0%

A 72-est nem kell jobban kifejteni. Ugyanazt írta le mint amit mi is korábban más sokszor.

Tovább tart a vízköves bojlerben felmelegíteni a vizet mint tisztában. Ugyanakkora fűtőbetét több időn át többet fogyaszt. Általános iskolás matek, nem kell fizikus.

A porszívó is többet fogyaszt ha elkoszolódik a szűrő, mert hosszabban kell használni.

2023. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/129 A kérdező kommentje:

76


Te agyoniskolázott,még olvasni sem tudsz.

Tovább tart,de megszakításokkal,mert ki-be kapcsolgat a bojler.Az összfogyasztás nem lesz több!


De ezt már ezerszer leírtuk.


A méréses linket olvastad?

Vélemény?

2023. jan. 5. 12:26
 78/129 anonim ***** válasza:
0%

Az a cekász amit ott mutogat a jópofa az nem vízköves... Amikor az egész cucc egy nagy tömb, na az vízköves.

Ez a kísérlet nem mutat meg semmit. Egy mérés nem mérés! Ráadásul egy vödör vizet melegített fel. Legalább 100-120 litert kellett volna többször újramelegíteni, úgy látható lett volna a különbség.

2023. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/129 A kérdező kommentje:

Az megvan,hogy a fűtőszál belsejében a cekasz az porcelán szigetelőn van?

Kávéfőzőben,mosógépben,vízmelegítőben szintén!

A hőtárolós kályhában több tíz centi samott van a cekaszon.

Rohanj haza,vedd ki ezeket,és lecsökken a fogyasztásod!

Még Nobel díjat is kapsz!

2023. jan. 5. 12:58
 80/129 anonim ***** válasza:
80%

Látom nem jött át a lényege az okoskodónak: tovább tart a felfűtés, de ez alatt az idő alatt a fűtőbetét kisebb teljesítményt vesz fel, mert a vízkő miatt túlmelegszik. Egész más egy 100-120 fokos fűtőbetét ellenállása, mint egy, a vízkőtömb mélyén meggypirosan izzó fűtőbetété.

Ha találok a padláson egy tartalék fűtőszálat, egy műanyag vödörben ez meg is tudom még mérni. Egy vödörben az ellenállása kb. a fele lesz annak, mint amikor szabd levegőn (vagy a "szigetelő" vízkőréteg mögött) felizzik.

Mivel izzót már kimértem így, tized amperenként növelve az áramfelvételt, világosan látszott, hogy ahogyan először csak épp hogy parázslik, majd vörösen, aztán narancssárgán, sárgán, majd fehéren izzik az izzószál, minden üzemállapothoz más ellenállásérték tartozik. Volt-amper módszerel számoltam ellenállást, állandóan figyelve a pillanatnyi feszültséget és áramfelvételt. Hidegen az ellenállása a tizede az üzeminek. halogán autóizzóról van szó.

Egy fűtőbetétnél 2-2,5x értékről lehet szó maximum, mert 400-500 foknál jobban nem egészséges felizzítani.

ha lesz időm, megmérem.

Bár az eredményeket nem fogják elhinni, mert azt fogják mondani, kitaláltam.


Kérdező: olvastad te a Legyek Urát? A szigeten a hajótörött srácok között egyetlen okos volt, a szemüveges, dagi, ügyetlen Röfi. Mindig jó tanácsokat adott, és a hülye döntések következményeit megmondta előre. Az erős, jó fizikai állóképességű nagyhangú, de egybites többség ebből arra következtetett, hogy a rossz döntések negatív következményeiért Röfi a felelős, így egy kialakuló belháború során megölték.

Az egyetlen embert, aki valóban megmenthette volna a csapatot, ha nem érkezik meg a végére a külső mentőcsapat.

A világban, a fórumokon ugyanez megy. Ők mindid többen vannak, bár itt csak jelentgethetnek, vagy esetleg olvasatlanul törölt privátokat írhatnak

2023. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!