Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják,hogy többet...

Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?

Figyelt kérdés
Amit beviszünk energia,az mi másra fordítódhatna,mint a víz melegítésére?Jöhetnek az érvek,pro,kontra!

2023. jan. 3. 12:16
 81/129 A kérdező kommentje:

Igen, azt már le sem mertem újból írni, hogy a magasabb fűtőszál hőmérséklet miatt csökken a fűtőszál teljesítménye.Lehet ki is átkoztak volna azonnal.:)


Lesz időm megmérem én is, van egy tartalék komplett alaplapom 2400W-os fűtőszállal.De van 500W-os rúd fűtőszálam is egy marékkal.Bár az nem lesz jó, mert arra meg azt mondják majd hogy az teljesen más, nem olyan mint ami a bojlerben van, és csalok.:)


Nem olvastam sajnos, de tényleg ez a tendencia figyelhető meg.

De úgy néz ki kezdenek elfogyni az egybitesek,csak néhány kitartó értetlenkedik még és szajkózza a nyilvánvaló baromságokat.


Lehet hamarosan túlléphetünk ezen, és elkezdhetünk agyalni azon, hogy vajon valóban mi okozhatja az állítólagos többlet fogyasztást.

2023. jan. 5. 14:44
 82/129 anonim ***** válasza:
41%

"a cekasz az porcelán szigetelőn van"

Villamos szigetelés gyanánt!


"A hőtárolós kályhában több tíz centi samott van a cekaszon."

Épp itt ülük mellette. Pontosan tudom mi van benne.


"vedd ki ezeket,és lecsökken a fogyasztásod!"

Pont azért van benne hogy tárolja a hőt! Ha nem lenne, akkor folyamatosan mennie kellene a fűtőbetéteknek és sokkal több lenne a fogyasztás. Pont arra van tervezve, hogy eltároljuk a hőt és később, folyamatosan tudja leadni. A hőszigetelő réteg a kályha külső oldalán van. A fűtőbetét ebben sosem lesz vízköves! :D És a samottnak mások a tulajdonságai mint a vízkőnek.

2023. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 A kérdező kommentje:

82


"Villamos szigetelés gyanánt!"

De a porcelán hőszigetel is!



"Pont arra van tervezve, hogy eltároljuk a hőt és később, folyamatosan tudja leadni"


Tehát elismered,hogy a fűtőtest körül lévő anyag energiát tárol,amit a fűtés lekapcsolása után lead.


Gratulálok,innen már csak egy lépés,hogy átlásd hogy a bojler fűtőszálon lévő vízkő miért nem okozhat fogyasztás növekedést!


Ne add fel kérlek,bízom Benned!😉

2023. jan. 5. 16:02
 84/129 anonim ***** válasza:
41%

A fűtőszál és a víz közé beépül még egy közeg,a vízkő.az előbbi ezt fűti,ami viszont rossz hőátadó tehát jóval több energia kell ahhoz hogy a fűtőszál a vizet felfűtse.

Nem tudom volt-e már ez a megközelítés..de a rossz ill a jó hőátadóképességű anyagokról biztosan hallottál már.

2023. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 anonim ***** válasza:
41%

"Tehát elismered,hogy a fűtőtest körül lévő anyag energiát tárol,amit a fűtés lekapcsolása után lead."

Nem mondtam sosem hogy ez nem így van. De nem ad át mindent a víznek, mert nem olyan mint a samott, nem tudja úgy tárolni a hőt. Sok hő elveszik kifelé a lemezeken, vezetékeken, stb. Ez a veszteség. Azt te mondtad hogy ez 40%. Szerintem nincs annyi, meg kell mérni. De nem vödörben éppen csak vízköves fűtőbetéttel, hanem egy 20 éve nem takarított bojlerrel kell tesztelni, a bojlerben. Nem arról van szó, hogy egy 1-2 éves cucc - ami ráadásul lehet hogy egy vízlágyító mögé van bekötve - nekiáll hirtelen sokat fogyasztani.

A bojler fűtőbetétjét arra találták ki hogy a vízzel közvetlenül érintkezve legyen hatékony. Ha van rajta 5-10 centi vízkő, akkor nem hatékony a rendszer. Ha nem hatékony, akkor veszteség van.


"Gratulálok,innen már csak egy lépés,hogy átlásd hogy a bojler fűtőszálon lévő vízkő miért nem okozhat fogyasztás növekedést!"

De okoz!

Kérdés hogy mennyit és milyen körülmények között.

Ha kizáróla pénzügyileg nézzük a dolgot akkor biztosan deficites a történet, mert a fűtőbetét jóval hamarabb tönkre fog menni mint a tervezett élettartama és a hőkioldót is vissza kell nyomogatni ha kikapcsol. (ha visszanyomhatós, ha nem, akkor cserélni kell). Nahost ha valaki nem olyan mint én hogy elmegy megveszi a cuccokat és este két sör között megcsinálja, hanem valaki hozzá nem értő emberke akkor az oda fogja fizetni a bojler árának felét munkadíjra. Ha így nézzük, akkor már megint csak veszteséget okozott a vízköves fűtőbetét.


A lehetőség adott! Szerezz egy durván vízköves fűtőbetétet és teszteld 1 hónapig! (nem csak néhány pöttyös betét legyen, hanem olyan amit úgy kell kivésni a bojlerből). Senki sen tiltja meg hogy leteszteld, levideózd, csinálj róla infografikát és feltedd a youtubera.

Várjuk a linket!

2023. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 A kérdező kommentje:

"Ha van rajta 5-10 centi vízkő, akkor nem hatékony a rendszer. Ha nem hatékony, akkor veszteség van"


Hova tűnik a veszteség?

Mi lesz azzal a többszáz kWh energiával amit állítólag plusszban elfogyaszt?


Számolj utána,mennyi energia egy 30% többletfogyasztás egy évben egy bojlernél!De írnak olyat is,hogy akár másfélszer annyit is fogyaszthat a vízköves bojler.De számolj csak 30%-kal.


Én kiszámoltam, az én 150L-es bojleremnél az 600kWh lenne évente.Abból 600 órán keresztül folyamatosan vasalhat az asszony.🙂


Hova tűnik az???

2023. jan. 5. 18:20
 87/129 anonim ***** válasza:
41%

Én nem mondtam hogy 20-30-40%.

Valamennyi van, de hogy mennyi azt meg kell mérni. Leírtam hogy hova megy. Ne engem ostorozz ha még olvasni sem tudsz, vagy funkcionális analfabéta vagy.

Az pedig a téged minősít, ha a nőklapjában, a feminán meg a szeretlekmagyarországon, meg az origon olvasottakat készpénznek veszed.

2023. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 A kérdező kommentje:
Ha azt mondod,hogy csak az alaplap felé mehet el valamekkora hőveszteség,(legutóbb ezt írtad)akkor igazából egyet is értünk.
2023. jan. 5. 19:06
 89/129 A kérdező kommentje:

80-as!


Megmértem egy bojler fűtőszál teljesítményét 60,100,200,300,400°C-on.


A fűtőszálra ráerősítettem egy hőelemet,és egy mikroprocesszoros hőfokszabályozóval állandó értéken tartottam.

Fűtés közben mértem az áramot,feszültséget.

Lásd kép.


Az az eredmény született,hogy 400°C-on 5%-kal kisebb a teljesítménye a fűtőszálnak.

(100 fokonként kb.1,5%-ot csökken)


[link]

2023. jan. 5. 19:15
 90/129 A kérdező kommentje:

Még egy következtetést le lehet vonni a mérésemből.(89-es hozzászólás)


A vadonatúj fűtőszál már 300°C-on elkezdett barnulni,és 400°C-on már szinte fekete.Talán látszik a képen.Ha nem,lefotózom újra.


Sokszor vízkőtelenítettem bojlert,és a vízkőréteg eltávolítása,leoldása után sosem találkoztam barna,fekete fűtőszállal.Mindig réz színű volt,maximum enyhén vörösesebb.


Ebből én azt gondolom,hogy a vízkőréteg,vízkőtömb alatt a fűtőszál nem izzik fel annyira mint gondolják.Ebből következik,hogy a vízkő mégsem olyan jó hőszigetelő.


Én ezt eddig is sejtettem,ugyanis az a vízkő amit én kiszedek,az egy porózus,lágy anyag.Kézzel le lehet dörgölni a nagy részét.A pórusok között víz van,a víz pedig kiváló hővezető.Közvetlenül a fűtőszálra tapadva van ugyan egy kb.1-2mm-es kemény réteg ,amihez vízkőoldó kell.


Vélemény?

2023. jan. 7. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!