Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják,hogy többet...

Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?

Figyelt kérdés
Amit beviszünk energia,az mi másra fordítódhatna,mint a víz melegítésére?Jöhetnek az érvek,pro,kontra!

2023. jan. 3. 12:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/129 anonim ***** válasza:
69%

> "Mivel hőszigetel a vízkő egy bizonyos mértékben,ezért a fűtőszál felületi hőmérséklete magasabb lesz,ha vízköves a fűtőszál."


Ha valami le van szigetelve, akkor nehezebben távozik a hő belőle, de magasabb hőmérséklet nem lesz a belső terében. Ha ez így működne, akkor a szigetelt házakat nem kellene fűteni, hiszen de jó, a szigetelés miatt melegedni kezd a beltér. Kár, hogy nem ez a valóság.


> "Mivel a fűtőszál ellenállása kismértékben növekszik a hőmérséklet változásával [...] Tehát ez egy fogyasztás csökkentő tényező."


Hogyne, csak éppen megint azt sikerült elfelejteni, hogy kisebb teljesítmény, több idő a víz felmelegítése, ami várhatóan nagyobb fogyasztást is eredményez.


Remélem azzal tisztában vagy, hogy a bojler fogyasztását elsősorban nem az első felmelegítés határozza meg, hanem hogy a hőstabil állapot kialakulása után mennyire tudja szinten tartani a hőt.


Magyarul, ha centi vastag vízkő áll a fűtőszálon, akkor az olyan mintha vettél volna az 1200 wattos bojler helyére egy 800 wattosat mondjuk, csak éppen 1200 wattot fogyaszt.


Ha már méricskélsz, akkor azt úgy tegyed, hogy teljesen szobahőmérsékletre visszahűlt bojlerrel indítasz és méred legalább egy hétig a fogyasztását vízköves fűtőszállal. Majd cserélsz benne fűtőszálat újra és megismétled ugyanezt, ugyanúgy nulláról indítva.


Kizárt dolog, hogy nem lesz tapasztalható markáns különbség a fogyasztásban, de epekedve várom az eredményeket!

2023. jan. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/129 A kérdező kommentje:

61-es


Te egyszerűen meghazudtolod a fizikát.


Már hogyne emelkedne meg a vízkő által hőszigetelt fűtőszál felületi hőmérséklete!

Hisz magad is azt írod!

"Ha valami le van szigetelve, akkor nehezebben távozik a hő belőle"Akkor?

Mondd,te láttál már megrepedt,felnyílt bojler fűtőszálat?Az pont a túlhevülés miatt történik.


"Hogyne, csak éppen megint azt sikerült elfelejteni, hogy kisebb teljesítmény, több idő a víz felmelegítése, ami várhatóan nagyobb fogyasztást is eredményez"


A nagyobb fogyasztás hogy jött ki,ha egyszer kisebb a fűtőszál teljesítménye?Nonszensz amit írsz,már bocs.


"Remélem azzal tisztában vagy, hogy a bojler fogyasztását elsősorban nem az első felmelegítés határozza meg, hanem hogy a hőstabil állapot kialakulása után mennyire tudja szinten tartani a hőt."


Igen,ez igaz,de ez a paraméter (a bojler külső hőszigetelése)változatlan akkor is,ha tiszta a fűtőszál,és akkor is,ha full vízköves.

Tehát az állítólagos fogyasztás növekedésre nincs hatással.

2023. jan. 4. 03:02
 63/129 anonim ***** válasza:
0%
Hülyékkel nem vitatkozom. Várom a mérés eredményét, utána beszélhetünk tovább.
2023. jan. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/129 anonim ***** válasza:
11%

Jelenteném a csávót provokálás miatt, de nem akarom hogy ez a csoda eltűnjön :D

Ha ennyire rá vagy feszülve a témára, akkor hajrá, állj neki mérni!

Írj róla blogot, vagy készíts vlogot!

Ma már trendi hülyének lenni, úgyhogy még kereshetsz is rajta.

Linket kérünk!

2023. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/129 A kérdező kommentje:

64


Mindig ez van.

Elfogynak az érvek,aztán jön ez a dedós stílus.


Szomorú,hogy itt tartanak az emberek.

2023. jan. 4. 08:55
 66/129 anonim ***** válasza:
11%

Mindig ez van.

Leírjuk a jó választ, de a kérdező nem fogadja el, mert mindent jobban tud.

Ez van.

2023. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/129 anonim ***** válasza:
0%

Pont úgy mint a fagyasztó vagy a hűtő is, ha elvan jegesedve sokall többet eszik és alig hűt.

Jól írják előttek, ezek az anyagok hőszigetelőként működnek.

A vízkövet hiába fűtöd fel, azt nem tudod kivenni belőle.

2023. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/129 anonim ***** válasza:
0%
Jajj ebből megint lesz egy kínlódás, hogy hát ha jég van a hűtőben, akkor azt miért kell még hűteni, mert amúgy van jég és az meg amúgyis hűti, akkor miért nem fogyaszt kevesebbet?
2023. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/129 A kérdező kommentje:

Hova tűnik az a plusz energia,amit a vízköves bojler (állítólag)

plusszban elfogyaszt a nem vízköveshez képest???


Az én példámnál az évi 600kWh?


Szublimál?

Mondjátok már meg!

2023. jan. 4. 15:55
 70/129 anonim ***** válasza:
85%

Hagyd rájuk, sík hülyék. Főleg az a barom, aki az egyik mondatában leírja, hogy a vízkő szigetel, a másikban meg azt, hogy hiába szigetel, nem lesz melegebb a fűtőszál, mert ha így lenne, akkor a szigetelt házakat nem kéne fűteni. Úgy látszik passzív házról sem hallott még, ahol a szükséges fűtési teljesítmény azonos légköbméterre alig egy tizede egy hagyományos épületnek.


Ha bojlerrel nem is, de valami befőttesüveges, huzalellenállásos szimulációval simán be lehet bizonyítani, hogy zárt rendszerben nem függ az energiát közlő test (fűtőbetét) elszigeteltségétől a felfűtéshez szükséges energia, csak az idő változik, lassabb lesz. (azt most elegánsan elengedem, hogy a mészkő mint olyan, minden csak nem hőszigetelő).


A legegyszerűbb talán úgy mérni, hogy befőttesüvegben melegít az ember 1 liter vizet. 10 fokkal kell megemelni a hőmérsékletét. Az egyik esetben (törpefeszültségről, labortáppal) egy huzalellenállás merülne a vízbe. A másik esetben pedig ezt az ellenállást kéne pár centi vastagon körbevenni kőzetgyapottal. A kísérlet céljára 30W teljesítmény már elegendő. Persze a befőttesüveget le is kéne szigetelni, mert igen jelentős a hővesztesége a felületén. Egy régebbi, még szoci gyártmányú kerámiabevonatú huzalellenállás igen sokat elvisel, a vörös izzás állapotában még nem szakad meg, a víztől leszigetelve, és úgy belemerítve simán felmehet izzásig a hőmérséklete.


Az eredményt már sejtem, ugyanaz, mint amikor a székely bácsi meglátta a zsiráfot az állatkertben. Nézi, nézi, majd megszólal: "Ilyen állat pedig akkor sem létezik!"



Na, egy gyerekkoori emlék beugrott: elektromos hőtárolós kályháink voltak. A lényege annyi, hogy két-három mázsa nagy fajhőjű samottégla közé volt téve három fűtőbetét, és az egész baromi vastagon le volt szigetelve a külső fémburkolat alatt, így az csak tapinthatóan forró volt, miközben odabent 600-700 fok körül izzottak a kövek. Tudom, mert figyeltem, amikor az első gyenge széruia fűtőbetéteket gariban cserélgették, egyszerűen leolvadtad a betétek, nem bírták az izzást.

Nos, az energiamegmaradáshoz hasonlóan sokat értő néhai édesapám úgy akart spórolni, hogy nem kapcsolta fel mindhárom fűtőbetét kismegszakítóit, csak egyet vagy kettőt. Kissrácként hiába magyaráztam, hogy a kályhán lévő hőfokszabályzó állítja be, hogy mennyire melegedjen fel a kályha, a magabitzos de tudatlan fórumozókhoz hasonló stílusban le lettem torkolva. Aztán nem értette, irkálta a mérőállásokat, és nem adta ki neki, hogy miért nem fogyaszt kevesebbet egy éjszaka alatt két fűtőbetéttel mint hárommal...

2023. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!