Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért mondják,hogy többet...

Miért mondják,hogy többet fogyaszt a vízköves bojler?

Figyelt kérdés
Amit beviszünk energia,az mi másra fordítódhatna,mint a víz melegítésére?Jöhetnek az érvek,pro,kontra!

2023. jan. 3. 12:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/129 anonim ***** válasza:
0%
El lett mondva többször is. Hosszabb ideig kell fűteni, ami több energia elhasználását jelenti. Ha számodra ez nem evidens, akkor sajnálom, nem tudok segíteni.
2023. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/129 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, még mindig a 47 vagyok: kicsit bele kéne nyúlni a vízrendszerbe. Mondjuk nálunk egyszerübb lenne, mert a kádcsaptelepnél mindkét ágban benne van egy mosógéptöltő átmenő szelep, így csak a bojler feltöltése után a két csonk közé kéne kötni egy keringetőszivattyút, és percenként nézni a vízhőt, egy elektromos fogyasztásmérővel pedig a teljesítményfelvételt.

Most csak annyit tudtam csinálni, mivel már bekapcsolták a vezérelt áramot, hogy néztem a mérő villogását, és a telefon stopperével az első 30 villanás idejét megmértem. Az első 30 villanáshoz 1:03,60 kellett, bő két másodperc egy villanás. Mivel a köztes időket is írja, egy tendenciát láttam benne: 2,1 mp-ről 2,2-re nőtt a villanások közti idő.

Ha 30 villanáshoz 1:03,60 kellett, akkor 3600/63,6=56,604 ilyen 30-as ciklus van egy órában, azaz 1698-at villan óránként. A mérő 1000 villanás / kWh. Így az egyből látszik, hogy az új korában 1800 wattos fűtőbetét már csak alig 1700W, mivel jóval melegebb a tervezettnél a rajta lévő vízkőréteg miatt. Jó kis északpesti kemény víz, kb. 15 éves bojler, és az életben nem volt szétszedve.

2023. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/129 anonim ***** válasza:
80%

#51 nem lett elmondva. Sötét vagy mint egy odú.

Adott 120 liter térfogatú víz. Aminek a hőmérsékletét meg kell emelni X fokkal. Tök mindegy mivel fűtöd, ugyanannyi energia kell hozzá akár vadonatúj a betét, akár vízköves. Vízköves betéttel tovább tart, de nem kell több energia, mert a magasabb fűtőszálhőmérséklet miatt kevesebb lesz a teljesítményfelvétele.

Egymillió forintban lefogadom veled.

2023. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/129 anonim ***** válasza:
80%
51-es állod? Ha ennyire hülye vagy, hogy nem vagy képes belátni, hogy a vízmennyiség ugyanakkora marad, felfűteni is ugyanakkora hőmérsékletkülönbségre szeretnénk, akkor nincs olyan változója az egyenletnek, ami beleszólna a víz felmelegítéséhez szükséges munka mennyiségébe. A munka = idő x teljesítmény képletben az egyik változhat a másik kárára, de a szorzatuk állandó. Ha egy preparált bojler-alaplapra felszerelnék egy régi 150 wattos izzót, és egy hálózati leválasztó trafón keresztül táplálnám, akkor sem kéne több energia, csak kb. 12x annyi időbe telne ugyannyi fokkal megemelni a víz hőmérsékletét, mint az 1800 wattos fűtőbetéttel.
2023. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/129 anonim ***** válasza:
80%

Még annyit, hogy amennyi a vízkő térfogata, annyival kevesebb víz lesz a bojlerban, de 120 liternél ez az 1-2 liter nem oszt, nem szoroz.

Illetve csak annyiban, hogy a víz fajhője 4,2 kJ/kg°C, a porózus mészkőé 0,67 kJ/kg°C, így ennyivel kevesebb energiát kell közölni a vízből és mészkőből álló zárt rendszerrel.

2023. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/129 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ugye most már érted, miért van 13. éve fidesz-kormány. Mert a magukat okosnak képzelő síkhülyék, nem látva az összefüggéseket, érzelmi alapon mindent beszopnak, legyen szó politikai lózungról, vagy fizikai alaptörvények téves ismeretéről. Mert szavazati joga az értelmileg valahol a cserepes muskátli és az amőba között elhelyezkedő, külsőre Homo Sapiens Sapiensre emlékeztető életformáknak is van.
2023. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/129 anonim ***** válasza:
22%

#53 Te tényleg ennyire buta vagy?


Adott 120 liter víz.


Adott a vízkőmentes fűtőszál. A felülete 120 fokos. x idő alatt a vízet felmelegíti 50 fokra.


Bekövesedik a fűtőszál. Ugyanúgy 120 fokos a felülete, de ezzel a felülettel már a vízkő érintkezik. A vízkővel érintkezve a víz csak 90 fokos felülettel érintkezik. Na vajon így mennyi idő kell, hogy 50 fokra felmelegedjen a víz? Több, kevesebb (nyilván több)?


Melyik esetben használtunk el több energiát a víz 50 fokosra való felmelegítésére? Amikor x ideig működtettük a fűtőszálat, vagy amikor x*y ideig?


Van még kérdésed?

2023. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/129 A kérdező kommentje:

52-es!


Erre én is gondoltam,hogy meg kéne keringetni a vizet mérés idejére,elkerülendő a rétegződés okozta mérési hibákat.


Nálam is vezéreltről megy,de a mérés ideje alatt nappalira kötném,nehogy pont a mérés alatt kapcsolja le a szolgáltató az áramot.

2023. jan. 4. 01:28
 59/129 A kérdező kommentje:

57-es!


Ellentmondasz saját magadnak is,és egyszerűen te sem látod át.


Mivel hőszigetel a vízkő egy bizonyos mértékben,ezért a fűtőszál felületi hőmérséklete magasabb lesz,ha vízköves a fűtőszál.

Mivel a fűtőszál ellenállása kismértékben növekszik a hőmérséklet változásával,ezért kisebb lesz a teljesítménye is,mivel

P = U^2 / R

Ugye ezt belátod,de ha nekem nem hiszel,nézz utána.Villamosságtan alapok.

Tehát ez egy fogyasztás csökkentő tényező.


A másik dolog pedig,ami a leg lényegesebb,hogy a hálózatból felvett teljesítmény(fogyasztás) szempontjából teljesen mindegy,hogy mivel fűtjük a vizet, az E = P x t szorzat mindig állandó lesz.


Egyszerűen a bevitt hőenergia nem fordítódhat másra,mint a víz hőmérsékletének emelésére!Energia nem veszhet el,(csak átalakulhat).


Próbáld ezt átgondolni!

Köszi!

2023. jan. 4. 01:43
 60/129 A kérdező kommentje:

Egy dolgot biztosan észrevettem vízköves bojlernél.(Hajdú 150L álló kivitel):


Amikor melegvizet vételezünk belőle,és után kell fűtenie,akkor kb.20x ki-be kapcsolgat,mire beáll a hőmérséklet,tehát mire visszafűt.


Mielőtt bárki azzal jönne,hogy biztos elnéztem,meg rosszul számoltam,közlöm,hogy a bojlerem minden egyes ki-bekapcsolásáról az épületautomatikai rendszerem email-t küld,hozzáfűzve a pontos időt.


Takarítás után a visszafűtés egy be-ki kapcsolással végbemegy.


Ebből egy dolog biztosan látszik:a vízköves bojler fűtési periódus alatt ki-be kapcsolgat,tehát az áramfelvétele nem folyamatos.

Ezért részben bukik az az érv,hogy hosszabban fűt a vízköves bojler,és ezért többet fogyasztana.Mert igaz,hogy a teljes folyamat több időt vesz igénybe,de közben sokszor lekapcsol,és ekkor nem fogyaszt!

2023. jan. 4. 02:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!