Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik kapszulás kávéfőzőt...

Melyik kapszulás kávéfőzőt érdemes választani?

Figyelt kérdés
Amelyik finom kávét készít és megfizethető bele a kapszula is?
2023. márc. 25. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha sok pénzed van akkor kávéautomatát vegyél.
2023. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy olyan sok pénzem nincs ☺️🤔
2023. márc. 25. 20:35
 3/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
28%
Mások meg átállnak kapszulásról automatára (ami gazdaságosabb), mert úgy megszaladtak az árak állítólag. Nem követtem, automatát használok.
2023. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs sok pénzed, hanyagold a kapszulást! Vagy bemész egy boltba, megnézed melyik fajta kapszula mennyire jön ki és eldöntöd, melyikhez veszel gépet.
2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én Dolce Gustot használok már évek óta, van 1000 fajta íz. Azóta volt már nekem a legolcsóbb modelltől a legdrágábbig, jelenleg Mini Me-t használok mert ott be tudod állítani a mennyiséget és automatikusan leáll miután lefőzte. De volt Infinissima is, az designban jobb ha számít a megjelenés. A kapszulák kb 80 Ft-ra jönnek ki ha az átlagárat nézzük de szoktak lenni akciók is pl Sparban 3+1 akció, de pont most vettem akcióban neten 2100-ért a 16db-ost, ennél olcsóbban nincs kávékapszula.

Ott van még a Nespresso kapszulás gépei, amit személy szerint nem ismerek, de szerintem hasonló árban lehet, talán drágább de ott is van 1000 fajta íz.

2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
A kapszulás dobozokon bogaraszni kell az apró betűket, hogy valódi kávé van-e bennük, vagy instant kutyulmány.
2023. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

A Philips automata már lassan egy év távlatából úgy gondolom hogy megérte a kb. 180 ezres árat amibe fájt. A kapszulással ellentétben, ami nem volt drága, de a kapszulás kávézás nem nyújtott annyi előnyt, mint amilyen sokba került.

Spórolni drága, menőzni gagyi. :)

2023. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

#6

Az instant kávé is igazi kávé

A kapszulában nincs instant kávé. 100% valódi őrölt kávé van az Dolce Gusto vagy Nespresso kapszulában. Értelme se lenne, mert az instant kávét előre lefőzik, majd kivonják belőle a vizet

2023. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

A kapszulás kávé a legdrágább, mint fentebb is írták. Egy kapszula 5-7 gramm kávét tartalmaz.

Közvetlen tapasztalatom csak Nespressoval van. A legolcsóbb Nespresso kávé most 170 Ft/kapszula, tehát 1 kg kávé 25-35000 Ft-ra jön ki. A legolcsóbb kompatibilis kapszula, az Omnia kb a fele, beszerzés helyétől függően. Lehet, hogy van olcsóbb, de ilyet még nem kerestem. 1 kg szemes Lavazza vagy Pellini kávé 6-8000 Ft, tehát az ára a Nespresso-nak a negyede, az Omniának a fele. Fordítva számolva, mivel 1 adag kávé általában 7 gramm az automatában, tehát 1 csésze kávé 40 Ft körül van.

A kapszulás kávéfőzők ára viszonylag alacsony (az olcsóbbak 30-40000 Ft-ba kerülnek). Én úgy tapasztaltam, hogy nincs jelentős különbség az olcsóbb és a drágább kapszulás gépek között. Ha a kapszulás mellett döntesz, nyugodtan veheted az Inissia-t, vagy az utódját az Essenza-t.

Az automaták jobban hasonlítanak a hagyományos kávéfőzőre. Igazából technikailag manapság elég kevés a különbség a daráló mechanizmusok és az adagoló részek között. A népszerű modelek közül (Philips/Saeco vagy DeLonghi) szerintem bármelyiket meg lehet venni otthonra. Szerintem nem érdemes capuccino készítős változatokat választani (saját tejtartályból, vagy tejes dobozból működő), mert a gyakori tisztítás macerás.

Árakra visszatérve, és maradva az eredeti kapszulánál a 170 Ft és a 40 Ft külöbsége 130 Ft. A gépek árának különbsége egy elfogadható automata gép 140000 Ft-os árával számolva, 140000-40000=100000Ft. 100000/130=770, azaz 770 csésze kávénál van a fordulópont. Ott lesz olcsóbb az automata, mint a kapszulás. Ha ketten kávéztok a 770 adag kb 1 éves fogyasztásnak felel meg, tehát 1 év után megtérül a kezdeti magasabb beruházás.

A fentiekben nem számoltam az ízlésbeli preferenciákkal. Van aki jobban szereti a kapszulás kávég ízét, más az automatára esküszik. A kapszulás kávénál a kényelem egy nagyon fontos tényező és a sokféle, könnyen elérhető, könnyen váltogatható kávé.

Az eredeti kérdésedre visszatérve, ha döntöttél a kapszulás mellett én a Nespresso rendszert javaslom, mert ez a legkiforrottabb. Ebből is kétféle van, az Original és a Vertuo. Az Original inkább az olaszos vagy déli vonal, a Vertuo inkább az északi és amerikai ízlés. Szerintem a magyar kávéfogyasztási szokásokhoz az Original áll közelebb. A konkrét választásnál, ha egyéb szolgáltatásra nincs szükséged és csak néhány adagot kell egy alkalommal lefőznöd, nyugodtan válaszd az olcsóbb gépek valamelyikét.

2023. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy alap nespresso krups gepem van mar 3 eve.

Jo-jo, de izre soha nem lesz olyan, mint egy rendes kavefozovel fozott kave :)

Szoval en is most tervezek venni valami normalisabb gepet, mert hianyzik egyszeruen az ize a gepi kavenak. Ennek se rossz, nem az, csak nem olyan.


Lehet bele venni egyebkent utangyartott kapszulat is, nem muszaj a nespressosat, igy picit olcsobb. En lidlben, aldiban is szoktam venni, asszem 800-900 forint a 10 darab.

2023. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!