Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Véletlenül a feleségem ecettel...

Véletlenül a feleségem ecettel tisztította ki az automata kávéfőző gépet, lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabad azzal, csak citromsavval.

jan. 27. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A "feleségem" az új "haverom".
jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

A feleségednek biztos nem lett baja.

De valószinüleg a kávégépnek sem.

jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2es köszi!

1es ezt nem értem.

jan. 27. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azzal szoktam és semmi baja.


Elvileg a gumi tömítéseknek árthat, de egyetlen alkalommal biztos nem okoz semmit.

jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem tömény 20%-os ecettel tisztította valószínűleg semmi baja nem lett. A tömítéseket szokták felemlegetni de szerintem az egyes ötvözött fém alkatrészekre jelenthet nagyobb veszélyt a sósav és a töményebb ecet. A kellően hígított savak ritkán károsítják a gépet. Érdemes gyakrabban enyhébb savval tisztítani.
jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én is azzal tisztítom rendszeresen, meg mindenki más is, akit ismerek és kitárgyaltuk ezt a témát. Legfeljebb akkor lesz baja a gumis részeknek, ha töményen használják az ecetet, de nyilván a feleséged nem hülye. Ha pedig nem tetszik, mivel tisztítja ki, akkor pl. átvállalhatod tőle ezt a feladatot, nem fog letörni a himbilimbid egy kis házimunkától.
jan. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Citromsavat is csak átnyomni szabad rajta. Alu kazànt megeszi, ha áll benne. A legjobb a gyári kemikália és a lágy víz használata főzéshez.
jan. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is 20%-os ecettel szoktuk, semmi baja, ez csupán a gyártók lobbija, hogy vedd meg a drága vízkőmentesítőt hozzá!

Ecet vagy citromsav - mindkettő savas, akkor nem mindegy? Szerintem a feleséged direkt csinálta, gondolom jó háziasszony, van tapasztalata, és nem foglalkozik az ilyen “úri hülyeségekkel” !

febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!