Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós vagy gázrózsás sütő?

Indukciós vagy gázrózsás sütő?

Figyelt kérdés

Az indukciós sokat fogyaszt?

Nem rég vettem lakást és most családon belül azon megy a "vita" hogy az indukciós megeszi az életem áram számlába pláne hogy a bojler is áramos és nem éri meg, gázzal jobban járok?

Egyedülállóként 1,5 szobás lakásba ha számít ez is.

Kerestem nem sok 250 körül és van aki azt mondja a "fél fizetésem" áramra menne el.



febr. 25. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen. A gázsütő+gázfőzőlappal sokkal jobban koordinálható a fogyasztás és arányaiban kevesebb.

Természetesen kizáró, ha kifőzdét üzemeltetsz... :)

febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb még mindig él, hogy az energia egységára gázban kb. nagyade a villanynak.

Ha van módod gázra, az lesz az olcsóbb, amíg még használhatunk gázt.

febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2# Jelenleg a villany olcsóbb nem?
febr. 25. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Magyagroszágon olcsóbb a villany? Akkor nem is értem a kérdést.


Ugyanannyi leves felforralásához ugyanannyi energia szükséges. Ha a villany egységára olcsóbb, józan paraszti ésszel is a villannyal lesz olcsóbb.


Ehhez hozzájön az, hogy a villanyból van az indukciós főzőlap, aminek lényegesen jobb a hatásfoka, mint a hagyomásnyosnak meg a gázosnak (hisz nem megy a hő az edény mellé, csak maga az edény melegszik).


Ebben az esetben a legolcsóbb megoldás egy elektromos sütő indukciós főzőlappal.

febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egyedülállóként 1,5 szobás lakásba ha számít ez is."

Ha nem főzöl sokat, akkor nem lesz sok a számla sem.

febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyám azt vallja - de logikusan igaz is - hogy ha bármikor áramszünet van, főzni vagy bármit melegíteni akkor is lehessen, ezért nálunk például csakis gáztűzhely jöhet szóba. Pontosabban kombinált - felül gáztűzhely, alul villanysütő. + úgy hallottam, hogy az indukcióshoz speciálisabb edények kellenek, sajnos nem jó akármilyen. Gáznál ilyen gond sincs.

2010-ben vadiúj építésű sorházi lakásba költöztünk, ahol a konyhában a vízvezetéken kívül full elektromosra volt kialakítva minden csatlakozás, de külön kérésre a vállalkozó egy minimális felárért gond nélkül megoldotta a konyhába is a gáz bevezetését, éltünk is a lehetőséggel.

febr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
6, amikor áramszünet van és nincs gáz, akkor van a kempinggáz, vagy nekem, mivel szeretek nomád életet élni, van kimondottan spirituszfőzőm.
febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!