Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baj történhet, ha néhány...

Mi baj történhet, ha néhány percre felügyelet nélkül hagyunk egy müködő mosógépet?

Figyelt kérdés
Ha a barátnőm elindít egy mosást, ami kb másfél óra, akkor arra az időre nem megy el otthonról, még 5 percre sem. Nemrég elvittem neki valamit, és közben siettem is, már útközben felhívtam, hogy hamarosan érkezem, és jöjjön le a csomagért (4. emelet, lift nincs), mert nem érek rá felvinni. Erre azt mondja, hogy most indította el a mosást, és nem hagyhatja magára a gépet, mert ki tudja mi történhet azalatt az 5 perc alatt. Mondom neki, hogy nem egy atormreaktorról van szó, 5 percre nyugodtan rá lehet zárni az ajtót. Erre: NEM, NEM! Semmilyen elektromos dolgot nem hagyunk bekapcsolva a lakásban felügyelet nélkül! Egy modern autómata mosógépről van szó, nem értem miért ne lehetne magára hagyni, amíg elvégzi a dolgát. Volt, hogy én két napig benne felejtettem a ruhákat, de csak annyi történt, hogy újra kellett mosni, pert picit büdüs lett.

márc. 11. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Elméleti síkon tönkremehet, elkezdheti ereszteni kifelé a vizet vagy leállhat.

Gyakorlati síkon teljesen felesleges ezen aggódni, és ha nincs előzetesen ráutaló jel, akkor aztán főleg.

Barátnőd kicsit túlgondolja.

márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
kicsit fura a csaj :-D . mi direkt ugy programmozzuk be hogy elmegyünk otthonrol es ameddigre haza erunk legyen kesz a mosas.
márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Azért autómata, hogy ne kelljen őrködni mellette. Nyilván lusta volt lemenni eléd.
márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Végül lejött, de előtte áramtalanította. Aztán panaszkodik, hogy nincs a gépen "pause" gomb, és előröl kellett kezdenie a programot. :D
márc. 11. 20:11
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
hat ugy biztos nagyobb kart tesz benne a nagy eszu ha aramtalanitja :-D istenem de egy bena csAJOD VAN
márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg elég érdekes viselkedés, maximum arra tudok gondolni, hogy egyfajta poszttraumás stresszként él benne egy régi emlék, pl. hogy egy meghibásodott elektronikai eszköz miatt égett le a házuk, vagy valami. Ezt te tudhatod jobban.
márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd már meg tőle, hogy ha elmegy otthonról, a hűtőt is kihúzza a konnektorból?
márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Fú, ezt nagyon félreértelmezi... persze, ELŐFORDULHAT, hogy leugrik a cső és eláraszt mindent, de ennyi erővel a villamos is elüthet. Mosógépet, mosogatógépet simán úgy hagyok, ha elmegyek. Mire hazaérek, lehet kipakolni.

De csak egyet kérdezz meg a csajodtól: ha eljár dolgozni, minden reggel kihúzza a hűtőszekrényt is...? O:)

márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Egy kicsit túlreagálja, vagy valami szörnyű emlék miatt nem meri otthagyni a gépet.

De teljesen meg tudom érteni. Én is csak akkor mosok amikor itthon és/vagy a ház körül vagyok. Már sok évvel ezelőtt is műanyag fittingek és hollanderekkel adták a gépeket és azok simán el tudnak törni - de még egy fém is - és akkor folyik a víz orrba-szájba. Ha csak órák múlva érsz haza, akkor szétázik minden.

Igen tudom, vannak már megoldások ennek kiküszöbölésére, de sok helyen még nem alkalmazzák.

Aztán ott az elektromos zárlat esélye is, nem lehet azt sem kizárni.

márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Na az ilyen barátnő nálam már szakító ok lenne 😃
márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!