Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi baj történhet, ha néhány...

Mi baj történhet, ha néhány percre felügyelet nélkül hagyunk egy müködő mosógépet?

Figyelt kérdés
Ha a barátnőm elindít egy mosást, ami kb másfél óra, akkor arra az időre nem megy el otthonról, még 5 percre sem. Nemrég elvittem neki valamit, és közben siettem is, már útközben felhívtam, hogy hamarosan érkezem, és jöjjön le a csomagért (4. emelet, lift nincs), mert nem érek rá felvinni. Erre azt mondja, hogy most indította el a mosást, és nem hagyhatja magára a gépet, mert ki tudja mi történhet azalatt az 5 perc alatt. Mondom neki, hogy nem egy atormreaktorról van szó, 5 percre nyugodtan rá lehet zárni az ajtót. Erre: NEM, NEM! Semmilyen elektromos dolgot nem hagyunk bekapcsolva a lakásban felügyelet nélkül! Egy modern autómata mosógépről van szó, nem értem miért ne lehetne magára hagyni, amíg elvégzi a dolgát. Volt, hogy én két napig benne felejtettem a ruhákat, de csak annyi történt, hogy újra kellett mosni, pert picit büdüs lett.

márc. 11. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
kicsit bolond ,én beteszem mosást ės otthagyom mosogépet mindig igy csinåltam.
márc. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szirty ***** válasza:
22%

ha egy percre magára hagyod akkor pontosan ugyanaz történhet mint ha órákra hagynád magára.


A különbség nem abban van hogy mi történhet hanem abban hogy egy perc alatt lényegesen kisebb eséllyel történik vele baj mint 1 óra alatt.

Bár ez az esély még egy óra alatt sem túl jelentős.


Következésképp ha nem hagyod magára és baj lesz akkor gyorsabban be tudsz avatkozni és így a baj következménye is enyhébb lehet (nem árasztja el az alattad lakót, stb).

márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
Ugye azt mindenki tudja hogy attól hogy ép nem mos ugyan úgy eláraszthatja a lakást....
márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szirty ***** válasza:
Mert a kikapcsolt gép egyszer csak hirtelen kinyitja a töltő szelepet végtelenre? :)
márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14 Ha előregedik vagy megtörik pl a bekőtő cső annak pont mindegy hogy kivan kapcsolva a gép vagy nincs.
márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szirty ***** válasza:
70%

Így van.

De arról volt szó hogy az üzemen kívül álló mosógép elárasztja a lakást.


A hozzávezető cső kilyukad, akkor nem a mosógép árasztja el a lakást.

A csőtöréshez nem kell mosógép :)

márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kb 10 éve kigyulladt a mosógépünk. Centrifugázás közben elkezdett csúszni a szíj és a súrlódástól kigyulladt. Rendesen égett már belül a műanyag amikor apám gyorsan felborította a mosógépet és eloltotta a tüzet mosóporral meg öblítővel. Egy fürdőszoba nagytakarítás és festésen kívül más baj nem történt.
márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tavaly a lakótársam nem tette be a szennyvíz csövet a kádba (nincs fali csatlakozó), és elárasztotta a fürdőszobát. Hiába voltunk itthon, abban a 2 órában senki sem ment a fürdőbe. Úgyhogy szerintem fölösleges őrizgetni.
ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!