Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy kell értelmezni a teljesí...

Hogy kell értelmezni a teljesítményt a fogyasztáshoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Pl. van egy 100W teljesítményű eszköz. Akkor ez 1 óra alatt 100W-ot fogyaszt? Tehát a teljesítményt U×I alapján úgy tüntetik fel, mint az 1 óra alatt elvégzett munkát? Tehát U×I×t(3600). Mondjuk 36mp alatt 12V×0,5×36s = 216Ws a munkavégzés. Akkor ennél a példánál maradva ez csak az eszköz feltüntetett teljesítményének 1%-a? Tehát a teljesítmény 21600W?

márc. 30. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Pont ez a baj, hogy ez a laikus butaság rendre visszaköszön a fizikaórák gyűlölői között."

Kértem, hogy magyarázd el érthetően, nem sikerült belekezdened se. Szerinted akkor egy százaségőn 1 óra után nem 100Wh-n áll a fogyasztásmérő, vagy mibe szeretnél belekötni? A fogalmakkal hiába harcolsz, neked se mennek.

márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A különbség kettőtök között az, hogy Szervizmérnök úr érti, miről beszél (hát az a fizika, kapaszkodj meg), te meg nem.
márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

7. "Kértem, hogy magyarázd el érthetően, nem sikerült belekezdened se."

----------------------------

A kérelem szövege:

---------------------------------------------

Hát, de örülök, hogy érthetően elmagyaráztad, mi a hiba!

Ja, nem.

tegnap 20:54

--------------------------

Ma 11 órakor azt látom, hogy nekem tegnap este állítólag válaszolni kellett volna.

Ja, nem vagyok köteles folyamatosan figyelni, de még válaszolni sem olyan sürgős vagy kötelező egy fórumon.

Arról nem beszélve, hogy nagyon világosan megírtam, megírtuk.

Hogy nem érted, meg amilyen zavaros felfogásban adtad elő a saját szöveged, meg amilyen furcsa elképzelésed van a kötelező válaszfigyelésről egy önkéntes válaszoló felületen, számomra az másról árulkodik.

márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, pont a saját stílusodban nem sikerült értelmezned, ez igen szakbarbárkám, még tőled is teljesítmény.
márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

„Pl. van egy 100W teljesítményű eszköz. Akkor ez 1 óra alatt 100W-ot fogyaszt?

Nem 1 óra alatt, hanem minden pillanatban 100 W a teljesítménye. 1 óra alatt 100·1=100 Wh-t fogyaszt.

„Tehát a teljesítményt U×I alapján úgy tüntetik fel, mint az 1 óra alatt elvégzett munkát?”

Nem, az 1 óra alatt elvégzett munka = teljesítmény × 1 óra.

„Mondjuk 36mp alatt 12V×0,5×36s = 216Ws a munkavégzés.”

Ez így van.

„Akkor ennél a példánál maradva ez csak az eszköz feltüntetett teljesítményének 1%-a? Tehát a teljesítmény 21600W?”

Ez nem így van, a teljesítmény: P=U·I=12·0,5=6 W

A fogyasztás: W=P·t=6·36=216 Ws

Talán így lehetne érthetőbbé tenni: van egy 100 lóerős autód, ha ezzel 1 percig mész akkor is 100 lóerő a teljesítménye, ha 1 óráig, akkor is 100 lóerő a teljesítménye. Ugyanakkor a fogyasztás két esetben igencsak eltérő lesz.

Egyébként hasonló kérdések már számtalanszor voltak itt és mindig előjön ez a baromság, hogy „1 óra alatt xW-ot fogyaszt”. A teljesítmény és a fogyasztás nem ugyanaz.

Igaz, szokták azt mondani, hogy például a hősugárzó 1 kW-ot fogyaszt, de azt nem teszik hozzá, hogy 1 óra alatt. Talán emiatt keverik össze a két fogalmat. Így lenne a helyes: a hősugárzónak 1 kW a teljesítményfelvétele, 1 óra alatt 1 kWh a fogyasztása.

ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De örülök, hogy végre valaki beírta az 1-es szorzót, akkor most már én is értem, köszi uram, igazi hős vagy b+.
ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!