Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől lehet hogy az öblítőt...

Mitől lehet hogy az öblítőt nem folyatja bele a mosógépem? Már a kis kivehető doboz kitakarításán túl vagyok.

Figyelt kérdés
Belefolyik a víz az öblítős rekeszbe, csak KI nem folyik onnan.
2011. szept. 15. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a víz nem folyik ki belőle, akkor sz öblítő se fog.
2011. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez oké idáig világos, de mi lehet a baja vagy mitől lehet hogy az öblítéskor nem szivattyúzza ki a kis tartályból?
2011. szept. 15. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiszivattyúzós, hanem vízzel mossa ki. Egy kis elektromos szelep vizet locsol bele, az viszi magával.

El lehet dugulva vagy elromolva a kimosás útja.

2011. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És az vajon hol lehet? Az lehet ami apró lyukacskaként látszik a betolható fiók tokjának "mennyezetén"? Mert azt takarítottam ahogy csak tudtam..:(

Mosógépszerelő ezt ki tudja jobban tisztítani vajon? Csak mert hívtam már, de ő is ezt mondta hogy pucoljam ki az egész fiókot, tokot mindent első körben, na de ezen már túl vagyok többszörösen is, és ennél jobban nem férek már hozzá.

Egyébként köszönöm szépen a választ!!!

2011. szept. 16. 07:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Állj a mosógépeddel szemben, becsukott ajtónál. Képzeld magad elé, hogy hol lehet az öblítőszeres tartály. Utána nyisd ki az ajtót, és az előbb elképzelt hellyen szemben, a mosógép hátulján látni fogsz egy kis előremutató csövet. Nos, az a cső spricceli bele a vizet a tartályokba. Mindíg abba, amelyik sorban jön. Ehhez a csövet a programóra fordítja mindíg a megfelelő irányba. Nos, ha a programóra forgásár bármi megakadályozza, akkor nem lesz jó a célzás, és nem mossa ki a szert a dobozból. Ennek az oka, hogy vízkő került a forgó rész alá. Ezt kell lekaparni. Ehhez le kell pattintani a fedelét, ami hátul található. A megoldás meg már előtted is van. Ezért a kis munkáért legkevesebb 10000.- ft-ot szoktak elkérni, plusz valami alkatrészt is "cserélnek". Jó munkát
2011. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem a drótos lyuk tisztítás bevált. :)

Olyan drótot használtam ,amivel a műszaki cikkek vezetékét szokták összefogni.

Ezen kívül fecskendővel ecetet fecskendeztem bele a lyukba.

Ja, természetesen arról a nyílásról beszélek, ahonnan belefolyik a víz az öblítő rekeszbe. Ha kevés víz folyik be, mert pl le van vízkövesedve, akkor nem fog betöltődni a dobba az öblítő.

2018. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!