Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell vízkőteleníteni a...

Hogyan kell vízkőteleníteni a SAECO ODEA GO kávégépet?

Figyelt kérdés

2012. márc. 6. 14:31
 1/5 fúróferkó ***** válasza:
Tegyél bele ecetet,és kávé nélkül főzd át!
2012. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Mortiána!


A kávégép víztartályába elsőnek önts trisó oldatot. (Trisót vegyszerboltban, nagyobb bevásárlócentrumokban, hipermarketekben kaphatsz (Trinátrium-foszfát néven). Az üvegén rajta van a vízkőtelenítési útmutató. Majd főzd át az egészet. Utána főzd át ioncserélt vízzel (szintúgy sok helyen kapható, desztillált víz is jó). Utána főzd át háztartási ecet oldattal. Én a 40%-os ecetet ajánlom, de jó az 50-es is, de ne 10-essel csináld, az sokat nem ér. Ha ezzel is megvagy, akkor főzd át kétszer újra ioncserélt vízzel. Ezek után már használható újra kávéfőzésre.

Illetve a gép mellé kaptál használati útmutatót, amiben le van írva, hogy mit lehet leszerelni a gépről, azt külön tudod vízkőteleníteni. Viszont a fűtőszál szokott legjobban vízkövesedni. De ez amúgy is egy idő után elhasználódik, amit szakszervízben nem túl nagy árért kicserélnek bármikor.

Remélem segítettem!

- Blueskin -

2012. márc. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)
2012. márc. 23. 08:51
 4/5 anonim válasza:
Ecettel nem szabad, csak foszforsav alapúval. Az ecet a régi kotyogós gépekhez még jók voltak. Menj el a corába, ott a wynnys vízkőoldó, kb. 150.-Ft/liter. Én ezt használom, nem mar szét semmi tömitést. Még ezt is 50-50 hígitással.
2012. márc. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy gőz gomb hosszu nyomasa,es elindul az automatikus vizko mentesites.na persze elötte a viztartalya vizkooldo folyadekot.
2015. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!