Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerintetek melyik hasznosabb,...

Szerintetek melyik hasznosabb, praktikusabb? A hagyományos gáztűzhely vagy az indukciós főzőlap?

Figyelt kérdés
A főzőlap mellé esetleg kell-e másik sütő (pl tepsis ételeknek)? Hosszútávon melyik jobb?

2013. febr. 8. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gázfőzőlap és elektromos sütő a legjobb kombináció!
2013. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem az indukciós főzőlap, igaz drágább minnt a sima kerámia lap, de megéri. Venned kell külön edényeket amiknek mágneses az alja, de nagyjából nagyobb bevásárlóközpontokban már majdnem minden ilyen edénykészlet való indukciós főzőlapokhoz.Főzés szempontjából nagyon jó, sokkal hamarabb megfő rajta bármi. Egy tejbegríz 4-5 perc, kell hozzá külön sütő.Igaz meg kell szokni, ki kell tapasztalni hogy minek mennyi idő kell, de nagyon szuper.És érdemesebb jobb minőséget venni. Én csak ajánlani tudom.
2013. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ezen az oldalon az előnyöket és a hátrányokat olvashatod, minden le van írva. Ha külön sütőt veszel, vannak olyan modellek amihez van sütőtepsi, vagy zsirfelfogó tepsi. el [link]
2013. febr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én is az indukciós mellett vagyok, igaz akkor kell venned külön sütőt is. Nekünk sikerült a kettőt együtt megvenni, olyan akcióval, hogy az egyiknek csak a felét fizettük. De a lényeg, hogy az indukciós főzőlap energiafelhasználása a többi elektromos főzőlapéhoz képest 60%- al kevesebb. Rendkívül gyorsan fő meg rajta az étel. Nagyon könnyen tisztítható, hiszen csak egy sima lap. Csak a fazekak kijelölt helyén forrósodik fel, mellette legfeljebb langyos. A mienkébe mindenféle biztonsági berendezések vannak beépítve (ha kifut az étel, és eléri az érzékelőt, azonnal lekapcsol; akkor is lekapcsol, ha túl sokáig üzemel; jelzi, ha több edényben főzöl egyszerre és nem egyenletes a hőeloszlás.)De gondolom a normálisabbak mind rendelkeznek ezekkel a funkciókkal. (Megjegyzem, nem a legdrágábbat vettük meg.)


Szerintem, hosszú távon az indukciós főzőlap+ sütő a jobb megoldás. Drágább megvenni, de olcsóbb és biztonságosabb üzemeltetni.

2013. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és hasznos válaszokat! :)
2013. febr. 8. 19:35
 6/8 anonim válasza:
A praktikerből most vettünk 2-es indukciós főzőlapot 20000-ért. És szerintem százszor jobb, mint a gáztűzhely. Meg mellé beépíthető elektr sütőt egy webshopból. még ezt nem próbáltam ki, de sokan mondták már, hogy egyenletesebben sül benne minden, mint a gázos sütőben.
2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Indukciós főzőlap előtt gázlapon főztél? Nehéz volt az átállás?

Kérdező Én is nagy filóban vagyok.... Te vettél már? Köszi!

2013. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meg kell szokni, sokkal gyorsabban megfő az étel az indukcióson, viszont pl az első palacsintákat sötétbarnára égettem. De most már belejöttem, ki kell tapasztalni, h milyen fokozaton süss vagy főzz. De semmi pénzért nem váltanék gázos főzőlapra!
2013. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!